Rejestracja i logowanie

Zdybowicz wspomina Leicester City i marzy o... Realu Madryt [ROZMOWA]

Piłka nożna 27-09-2018 Autor: Badys Foto: gksbelchatow.com
7
Zdybowicz wspomina Leicester City i marzy o... Realu Madryt [ROZMOWA]

Do GKS-u Bełchatów trafił już w wieku pięciu lat, po jedenastu kolejnych zadebiutował w pierwszej drużynie, a dziś - po doskonałym sezonie w zespole juniorów - robi wszystko, żeby przebić się do jej wyjściowego składu. Mowa oczywiście o Przemysławie Zdybowiczu, jednym z najzdolniejszych zawodników w kadrze „Brunatnych”, który był drugim gościem programu „ZCyklu”.

W kilkunastominutowej rozmowie z 18-letnim zawodnikiem biało-zielono-czarnych poruszono wiele wątków. Podczas wywiadu wrócił między innymi temat testów w Leicester City, ówczesnym mistrzu Premier League.

 

„Poleciałem tam na 11 dni, jeżeli się nie mylę i dobrze pamiętam, trenowałem z drużynami U18 i U16 (…) Rozegrałem dwa sparingi, w jednym 90 a w drugim 75 minut. Udało mi się strzelić też bramkę na 2:2 w pierwszym sparingu, w 90. minucie, więc na pewno pozytywnie się zaprezentowałem, gdzieś tam moje nazwisko zostało” - wspomina zeszłoroczną przygodę młody zawodnik PGE GKS-u Bełchatów.

 

Przemysław Zdybowicz miał okazję dotknąć piłkarskiego raju, za jaki uchodzi brytyjska Premier League, ale na szczęście woda sodowa nie uderzyła mu do głowy. Nastolatek zdaje sobie sprawę, że jest dopiero na początku drogi i czeka go jeszcze wiele lat nauki.

 

„Żeby zostać zawodowym piłkarzem i być w jakimś poważnym klubie, na przykład jak moim marzeniem jest Real Madryt, to ta ciężka praca musi być, bo bez tego to nic nie ma” - przytomnie zauważa 18-letni napastnik.

 

Jak wyglądało wejście do szatni pierwszego zespołu, jakim trenerem jest Artur Derbin, co Przemysław Zdybowicz myśli o rywalizacji z Bartłomiejem Bartosiakiem, jakie są różnice pomiędzy treningami w Anglii i w Polsce – o tym wszystkim możecie przekonać się odsłuchując zapisu całej rozmowy, którą zamieszczamy poniżej.

 

komentarze (7)
Dodaj komentarz

Utalentowany , pełen pasji ,kocha to co robi, wie czego chce i ciężką pracą dąży do celu . A przy tym wszystkim wspaniały młody człowiek z szacunkiem do siebie i innych ludzi . Pogodny i życzliwy . Trzymam kciuki za Twój sukces i obyś pozostał sobą !

Przemek jest miłym, grzecznym, ułożonym i bardzo dobrze wychowanym młodym człowiekiem. Życzę Mu wielu sukcesów, bo ciężko od wielu lat na nie pracuje. Wielka w tym zasługa rodziców, którzy z pewnością stanowią dla chłopca wzór do naśladowania. Serdecznie pozdrawiam i trzymam Ciebie kciuki.

Zdobywaj minuty i walczymy o awans. Dobry trener i niech wyniki za tym idą.

Boże ten chłopczyk nie potrafi się nawet wypowiedziec.

Ty też nie, jak wynika z twojej odpowiedzi. Pozdrawiam

Świetny wywiad!

Spoko rozmowa, powodzenia Przemku.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także