Rejestracja i logowanie

Nieoficjalnie: GKS Bełchatów zmienia trenera. Znamy nazwisko nowego szkoleniowca

Piłka nożna 09-04-2018 Autor: badys
6
Nieoficjalnie: GKS Bełchatów zmienia trenera. Znamy nazwisko nowego szkoleniowca

Zaledwie jedno zwycięstwo w pierwszych czterech meczach rundy wiosennej odnieśli piłkarze PGE GKS-u Bełchatów. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, za tak słaby start posadą zapłaci trener Mariusz Pawlak. Jego następcą ma zostać w najbliższych dniach Artur Derbin.

41-letni Derbin przez całą swoją piłkarską karierę związany był z klubami z południa Polski. Jest wychowankiem MOSiR-u Sosnowiec, z którego przeszedł do miejscowego Zagłębia, gdzie spędził osiem kolejnych sezonów.

Również w tym klubie rozpoczął w 2013 roku karierę trenerską, zostając asystentem Mirosława Kmiecia. Po jego zwolnieniu pomagał też Mirosławowi Smyle, Robertowi Stankowi i Romułaldowi Szukiełowiczowi, po którym przejął na krótko obowiązki pierwszego trenera.

Na początku sezonu 2016/17 pierwszym trenerem zespołu ze stolicy Zagłębia Dąbrowskiego został Tomasz Łuczywek, a Artur Derbin jego asystentem. W maju minionego roku związał się z Chojniczanką Chojnice, gdzie po zakończeniu rozgrywek nie przedłużono z nim umowy.

24 czerwca potencjalny następca Mariusza Pawlaka został ogłoszony nowym szkoleniowcem pierwszoligowego Stomilu Olsztyn, ale tego klubu nigdy nie poprowadził. Nie doszło bowiem do podpisania umowy, a kością niezgody miały być długi olsztynian wobec części piłkarzy z kadry pierwszego zespołu.

Według naszych nieoficjalnych informacji powtórki z tego wydarzenia w Bełchatowie nie będzie, bo sprawa ma być już przesądzona, ale dopóki oficjalna decyzja nie została podana do publicznej wiadomości, a kontrakt nie został podpisany, to wszystko się może zdarzyć.

 

komentarze (6)
Dodaj komentarz

...aby to nie była zamiana siekierki na kijek!

Dlaczego przez tyle lat GKS nie dorobił się własnych zawodników? Tyle boisk, szkółek, drużyn/ wychowanków pod egidą GKS. I nic? Po co to utrzymywać? Najlatwiej dostac od sponsora kase i kupic dobrych zawodnikow. Ale taki system to porażka! Bo sponsorem sa w wiekrzosci zaklady państwowe. Zamknąć te wszystkie nierentowne klubiki i do prawdziwej pracy zapraszam

zamknąć ten cyrk,przy ulicy sportowej

zamknąć to można Tuska a nie klub który był i jest w sercu prawdziwego bełchatowianina . problem polega na tym że bełchatów go niechce . a czemu bo tu nie ma tożsamości lokalnej

Zamknijcie tą padakę, nikt nie chce tego oglądać.

Maja na to pieniadze?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także