Rejestracja i logowanie

Zmiany w kadrze biało-zielono-czarnych

Piłka nożna 21-02-2018 Autor: Badys Foto: gksbelchatow.com/Adrian Mielczarski
1
Zmiany w kadrze biało-zielono-czarnych

Michał Ciarkowski nie będzie w najbliższej rundzie reprezentował barw PGE GKS Bełchatów. Górniczy klub rozwiązał we wtorek umowę z 28-letnim zawodnikiem – poinformowano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej.

Niespełna dwudziestodziewięcioletni skrzydłowy zasili kadrę „Brunatnych” latem 2017 roku. W zespole prowadzonym przez trenera Mariusza Pawlaka wystąpił w czternastu meczach rundy jesiennej II ligi i w dwóch spotkaniach Pucharu Polski.

Nie był jednak zawodnikiem pierwszego wyboru, bowiem zaledwie sześć pojedynków rozpoczynał w wyjściowym zestawieniu, a tylko w dwóch z nich przebywał na murawie pełne dziewięćdziesiąt minut. Przez te blisko dwanaście godzin na murawie nie udało mu się zdobyć żadnej bramki.

Popularny "Ciara" pod koniec stycznia znalazł się na liście transferowej PGE GKS-u. Jego los podzielili wówczas także Adrian Klepczyński i Emile Thiakane. Senegalczyk do połowy lutego przechodził testy w Warcie Poznań, ale ta nie zdecydowała się na jego zatrudnienie.

Wcześniej z górniczym klubem rozstali się obrońca Michał Bierzało, który zasilił Siarkę Tarnobrzeg oraz Paweł Wojowski, którego wypożyczenie z Arki Gdynia zostało skrócone. Zawodnik ten będzie występował wiosną w barwach Gryfa Wejherowo.

Jak do tej pory, do bełchatowskiego klubu dołączyło także trzech nowych zawodników. Z Bruk-Bet Termaliki Nieciecza wypożyczono na pół roku Krystiana Pedę i Szczepana Koguta, a z Podbeskidzia Bielsko-Biała przyszedł Marcin Sierczyński.

Do wznowienia rozgrywek II ligi pozostały już tylko niespełna dwa tygodnie. Pierwszy mecz podopiecznych Mariusza Pawlaka już 3 marca. Wcześniej, bo w najbliższy sobotą, biało-zielono-czarny rozegrają mecz kontrolny z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Tak to jest w sporcie drużynowym ze jedni odchodzą a inni odchodzą. Sparing z Zagłębiem to najlepszy mecz kontrolny GKSu. Tutaj nasi piłkarze mogą pokazać mają siłę i sa dobzi przygotowani do walki o I ligę.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także