Rejestracja i logowanie

W GKS-ie nie tak kolorowo jak piszą...

Piłka nożna 14-07-2017 Autor: JG
1
W GKS-ie nie tak kolorowo jak piszą...

W czwartek prezes PGE GKS Bełchatów Wiktor Rydz zwołał konferencję, aby sprostować doniesienia prasowe, które kreowały bardzo dobrą wizję finansową bełchatowskiego klubu.

13 lipca odbyła się konferencja prasowa dotycząca sytuacji klubu przy ul. Sportowej. Stanowisko w sprawie zajął prezes PGE GKS Bełchatów - Wiktor Rydz. W konferencji uczestniczył również poseł Dariusz Kubiak.

Głównym tematem rozmowy była niepoprawna informacja medialna dotycząca firmy, która rzekomo ma sponsorować klub. Prezes wyraźnie zapowiedział, że PGE nadal jest jedynym sponsorem strategicznym. Nie zaprzeczył, że trwają rozmowy z innymi spółkami np. z firmą EKO Region, jednakże to tylko rozmowy i nie wiadomo, co z nich wyniknie.

-Nie jest prawdą to, że spółka EKO Region będzie nowym sponsorem strategicznym. Prawdą jest to, że trwają negocjacje ze spółką EKO Region, jak i z innymi firmami. Na tą chwilę rozmawiamy o obszarze współpracy, ale nie na tak wielką skalę, jak jest to opisane w artykule - mówił prezes klubu.

Wiktor Rydz również nadmienił, że kwota pozyskiwana od PGE na pewno nie jest mniejsza niż milion złotych rocznie. Zaznacza, że środki są mniejsze, jednak wynika to z tego, że gramy na poziomie II Ligii.

- Wysokość umowy sponsorskiej kreowana jest na podstawie wskaźników marketingowych oraz medialnych, co jest logicznie, że różnią się one w II Lidze, niż na poziomie Ekstraklasy czy Ligii I-poinformował Wiktor Rydz.

Kolejną kwestią poruszoną na konferencji był temat pozyskania nowych środków, o czym rzekomo świadczą transfery zawodników. Prezes oznajmił, że do tej pory klub na pozyskanie zawodników nie wydał ani jednej złotówki. Wyjaśnił, że przejęci zawodnicy, to osoby, którym kończył się kontrakt w innych klubach, a pojawienie się dość znaczących nazwisk, to konsekwencja rozpoczętych bardzo wcześnie rozmów. Również podkreślił, że klub w tym roku nie wyda więcej pieniędzy na transfery, niż w poprzednim.

Poseł na Sejm RP Dariusz Kubiak zabrał głos przede wszystkim dotyczący euforii, która zaczęła panować wśród kibiców, na skutek licznych, optymistycznych doniesień o sytuacji klubu.

-Mam wrażenie, że niektórzy próbują przedstawiać sytuację GKS-u, jako świetlaną i że widzą nas już, jako pewnego kandydata do awansu. W poprzednim sezonie mieliśmy ciężką sytuację, skupialiśmy się na tym, żeby klub przede wszystkim utrzymał się i żeby nie dopuścić do kolejnego spadku. Myślę, że w tym sezonie należy się skoncentrować na tym, aby nie było takiej sytuacji jak w poprzednim, czyli żebyśmy byli pewni, że w tej lidze jesteśmy - mówił Dariusz Kubiak.

Na zakończenie, obydwaj przemawiający uspokoili kibiców. Poinformowali, że sytuacja finansowa stabilizuje się i wszystko idzie w dobrym kierunku. Potwierdzili również, że teraz dla zawodników najważniejszy jest spokój i trzeba skoncentrować się nad organizacją w klubie. Prezes poinformował również, że wkrótce pojawią się kolejne nowe nazwiska w zespole.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Przelewanie z pustego w próżne, zarządzają ludzie bez wiedzy, wizji i zaangażowania. Nie wspomnę o statystach na innych równie ważnych stołkach. Robią dużo szumu dookoła swoich osób i kółko się kręci. Szkoda tradycji, klubu i dzieciaków.

dodaj komentarz
Czytaj także