Rejestracja i logowanie

Podwójne złoto Nikoli Niepsuj

Inne 26-06-2017 Autor: mj-s Foto: archiwum prywatne
0

W miniony weekend Nikola Niepsuj zawodniczka BTS AS wystartowała w dwóch turniejach tenisowych na Śląsku - z obu nasza młoda sportsmenka przywiozła dwa złote medale!

Pierwszy turniej Babolat Tennis Team CUP 2017 odbył się w Tychach, gdzie zawodniczki rywalizowały w grupach eliminacyjnych w systemie każda z każdą. Upalna pogoda nie ułatwiała zawodnikom tego zadania. Nikola jednak nie dała się nie tylko wysokiej temperaturze, ale także żadnej przeciwniczce – w swojej grupie wygrała wszystkie mecze pewnie kwalifikując się do grupy finałowej. Tam walka toczyła się na wyrównanym poziomie, ale... „nasza rakieta” wszystkie finałowe pojedynki zwyciężyła w tiebreaku.

Po sobotnich zmaganiach przyszedł czas na kort w Radzionkowie, gdzie rozegrany został Turniej Tenisowy o Puchar Śląska. Uczestnictwo zawodników m.in. z Niemiec, Austrii i Czech sprawiło, że zmagania osiągnęły rangę międzynarodową. Ze względu na dużą liczbę uczestników rywalizacja toczyła się przez ponad 7 godzin. Zawodniczka BTS AS Bełchatów po rozegraniu sześciu zaciętych pojedynków zakończyła turniej na najwyższym stopniu podium.

Oba turnieje rozgrywane były w kategorii zielonej (do 10 lat).

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także