Rejestracja i logowanie

Ida Lis ze srebrem Mistrzostw Europy!

Sport 05-12-2019 Autor: agula
3

Młoda bełchatowska siłaczka - Ida Lis po raz kolejny zanotowała sukces na Mistrzostwach Europy w trójboju siłowym. Nasza biało-czerwona reprezentantka wróciła ze srebrnym medalem oraz nowymi rekordami Polski i własnymi życiówkami.

Ida kilka miesięcy intensywnie trenowała do tych zawodów pod okiem duetu Michała Tybory i Olgi Kirpicenko-Tybory. Jak relacjonuje bełchatowianka, był to ostatni jej start w tym roku, dlatego podchodziła do niego z wyjątkowym zaangażowaniem. W nominacjach była na drugiej pozycji i, jak sama twierdzi, brakowało jej wiele do pierwszego miejsca. W zasadniczej rywalizacji okazało się jednak, że po pierwszym boju, w którym osiągnęła wynik 180 kg nadal walczyła o złoto. W wyciskaniu zaliczyła wszystkie trzy próby: 95 kg, 102,5 kg oraz 105 kg, natomiast w  martwym ciągu już tylko jedną - 192,5 kg. 

- W drugim wyciągnęłam 202.5kg, niestety przez błąd techniczny nie został zaliczony. W trzeciej próbie, w której powtarzałam ciężar 202.5kg, okazało się już za dużo na ten dzień - relacjonuje Ida.


Finalnie, bełchatowianka wróciła z zawodów ze srebrem  Mistrzostw Europy, nowymi rekordami Polski oraz własnymi życiówkami i przede wszystkim z nowym totalem 477.5kg. Młoda sportsmenka zapowiedziała się, że w przyszłym roku jej celem będzie sumaryczny rezultat 500 kg,  co będzie pierwszym takim wynikiem damskim w Polsce, nie zważając na kategorie wagowe i wiekowe.

Pozostaje nam trzymać kciuki za Idę Lis i życzyć sukcesu w realizacji tego ambitnego celu.

komentarze (3)
Dodaj komentarz

Gratulacje!!!!

Słaba płeć , a lepszy wynik jak Michał K . Gratulacje pani Jdo brawo .

a ja mam bronz

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także