Rejestracja i logowanie

Orlen Cup Łódź. Światowa czołówka lekkoatletów i... Bełchatowianie na linii startów!

Sport 06-02-2019 Autor: magjas Foto: BKL
0

W poniedziałkowy wieczór boisko Atlas Areny zgromadziło najlepszych lekkoatletów świata, a ich starty dopingowało blisko 8000 widzów. Doskonałe wyniki, znakomite pojedynki i niesamowita atmosfera, a wśród startujących sportowców zawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego i podopieczni trenera Łukasza Mantyka. W Mityngu Gwiazd na ORLEN CUP w Łodzi wystartowali Mateusz Górny i Szymon Woźniak.

Mateusz Górny jako najmłodszy uczestnik rywalizacji w utytułowanymi zawodnikami z Europy i ze Świata zaprezentował się doskonale uzyskując na 60m czas 6,86s - tym samym wyrównał swój rekord życiowy. Z kolei Szymon Woźniak po bardzo dobrych biegach w sobotę w Toruniu pobiegł 6,90s.

- Dla Szymona czas na regenerację był troszkę za krótki, ale taki był plan treningowy: biegać teraz jak najczęściej w zawodach. W Bełchatowie nie mamy teraz możliwości czy to na bieżni czy na 25-metrowej sali solidnie potrenować, a więc na start w łódzkiej Atlas Arenie to była czysta przyjemność i nie ukrywajmy wielkie przeżycie - komentuje trener Łukasz Mantyk.

Mateusz Górny w całych zawodach zajął fantastyczne 10. miejsce, a Szymon Woźniak 14. pozycję. Jak swoje starty oceniają sami zawodnicy

- Mój występ na tak dużej i wysokiej rangi imprezie oceniam za dobry pomimo niezbyt satysfakcjonującego mnie wyniku. Cieszy sam fakt, że miałem możliwości występu na prestiżowej imprezie jak Orlen Cup i mogłem się zmierzyć z czołowymi zawodnikami na świecie - ocenia Szymon Woźniak.

- Bardzo fajna atmosfera. Super zawody na wysokim poziomie cieszę się ze miałem szanse startować z tak dobrymi sprinterami jak Kitly Richard, Robinson Bryce oraz Bockarie Solomon. Mój występ oceniam na średni przez błąd który bardzo mnie zwolnił - relacjonuje z kolei Mateusz Górny

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także