Rejestracja i logowanie

Trzy medale bełchatowskich zapaśników

Sport 25-09-2017 Autor: mj-s Foto: archiwum prywatne
0

Trzy medale zapaśników - zawodników GKS-u Bełchatów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski. Bełchatowianie, na co dzień trenujący pod okiem Janusza Włastowskiego, z Moszczenicy przywieźli dwa brązowe i jeden srebrny krążek.

W kategorii do 100 kilogramów srebro zdobył Piotr Drygowski, brązowe krążki wywalczyli: Igor Jasiński w kategorii do 66 kg oraz Dominik Proszak - kategoria 100 kg.

- W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski Igor zmienił kategorię wagową z 59 kg na 66 kg., mimo to na turnieju radził sobie doskonale wygrywając po kolei swoje walki. Nie będę ukrywał, że liczyłem na złoto Igora. Prowadzę go od czterech lat i znam jego możliwości. W ostatnim turnieju międzynarodowym w Warszawie zdobył srebrny medal i ten wynik był dobrym prognostykiem - wyjaśnia Janusz Włastowski i dodaje: - Niestety zdarzyła się wpadka. Nie bez winy był sędzia – kierownik maty. Przed każdą walką zapowiada kto ma się przygotować do następnej walki, lecz niestety w przypadku Igora Jasińskiego tego nie zrobił. Igor został wezwany do walki bez zapowiedzi. Wyszedł na matę zaskoczony, zestresowany i zaraz wpadł na rzut przez biodro. Ta jedna przegrana spowodowała, że zdobył nie złoty, lecz brązowy medal.


 

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także