Rejestracja i logowanie

Za nami "Memoriał Henryka Łasaka"

Sport 21-08-2017 Autor: J.Grabska Foto: mj-s
0

W minioną niedzielę przez ulice Bełchatowa i okolic przejechał 43. Ogólnopolski Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka”. Wydarzenie nie było tylko formą upamiętnienia najwybitniejszego trenera w historii polskiego kolarstwa, ale również świętowaniem jubileuszu 55-lecia działalności LKS „Stomil” Bełchatów.

W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 150 kolarzy w pięciu kategoriach wiekowych. Najmłodsi mięli do przejechania dystans 25 km, natomiast najstarsi aż 100 km.

W rywalizacji juniorów najlepszy okazał się Jakub Tryc (GKK Opty-Mazowsze), który wyprzedził o ponad 30 sekund grupę go goniącą. Akcent lokalnego kolarstwa zaznaczył Mateusz Wojtasik (LSKK „Lityński” Bełchatów), który na metę dojechał jako drugi w kategorii juniora młodszego, co zagwarantowało mu wygraną w Mistrzostwach Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi.

Sukcesem w kategorii juniorka młodsza pochwalić się może Karolina Stępień (LSKK „Lityński” Bełchatów), która co prawda zajęła miejsce tuż poza podium, jednak w rywalizacji wojewódzkiej uplasowała się na drugiej pozycji. Podobna sytuacja dotyczy Mai Naturalnej (LSKK „Lityński” Bełchatów), która w ogólnej rywalizacji młodziczek była szósta, ale w Międzywojewódzkich Mistrzostwach stanęła na drugim stopniu podium.

Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Bełchatów, „Stomil”, Gmina Bełchatów oraz Powiat Bełchatowski.

Wyniki 43. Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego „Memoriał Henryka Łasaka” dostępne są TUTAJ