Rejestracja i logowanie

Władysławowo? Jastarnia? Jurata? Jak miejscowość wybrać?

Rozmaitości 06-05-2020 Autor: materiał partnera
0
Władysławowo? Jastarnia? Jurata? Jak miejscowość wybrać?

Słoneczne lato sprzyja planowaniu wypoczynku. Turystyka to prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki, a dodatkowo stale powiększa się liczba miejscowości wyjazdowych. Dzięki temu mamy możliwość wybrania tej, która jest dla nas najbardziej atrakcyjna. Warto wspomnieć, że na rynku dostępne są, nie tylko wycieczki zagraniczne, ale także nasze rodzime opcje. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się polskie góry oraz Morze Bałtyckie.

Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z nadmorskiej oferty, to do popularnych destynacji niewątpliwie należą:

  • Władysławowo

  • Jastarnia

  • Jurata

Warto zapoznać się z atrakcjami tych miejscowości, aby spędzić wymarzony urlop i w pełni zrelaksować się przed kolejnymi dniami w pracy. Z pewnością w podjęciu decyzji pomaga dobry opis miast oraz rzeczy, które je wyróżniają.

 

Dlaczego wyjazd do Władysławowa jest dobrym pomysłem?

Władysławowo znajduje się w województwie pomorskim i leży bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim. Cieszy się dobrze rozwiniętą infrastrukturą dedykowaną turystom. Dzięki temu z pewnością można w łatwy sposób znaleźć nocleg, ponieważ dostępne są tutaj chociażby pola namiotowe. To co wyróżnia ta miejscowość to bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Miasto dysponuje jedną z większych plaż, jaka znajduje się w tej części Morza Bałtyckiego. Do mocnych stron należy także wymienić, że w przypadku złej pogody turyści znajdą tutaj szereg atrakcji, które można zobaczyć w każdej aurze. Dobrym pomysłem jest wycieczka do Ocean Park, gdzie dostępne są modele zwierząt morskich w realnych rozmiarach. Dla dzieci niewątpliwą gratką będzie interaktywna „Wystawa Praca Rybaka”.

 

Czym zaskoczy nas Jastarnia?

Jastarnia to duża miejscowość nadmorska, która oferuje aż pięć kąpielisk. Ich zaletą jest osłonięcie od zachodu poprzez wydmy, co podnosi komfort wypoczynku. Dodatkowo dla aktywnych jest tutaj dostępna ścieżka „Torfowe Kłyle”, która wiedzie przez las. Dla osób lubiących wycieczki jest tutaj port, który oferuje transport do Gdyni, z której można również dojechać do Gdańska. Osoby, dla których ważny jest romantyzm mogą skorzystać z mola, gdzie interesującą opcją jest podziwianie zachodów słońca. Dodatkową zaletą są apartamenty w Jastarni, dzięki którym wypoczynek będzie jeszcze wygodniejszy.

 

Rezydencja Prezydenta – Jurata.

Dzisiejsza miejscowość była kiedyś częścią Jastarni. Przyjeżdżając tutaj możemy poczuć, nie tylko aurę luksusu, ale dzięki naturze zaobserwujemy roślinność i krajobraz podobny do śródziemnomorskiego. Jurata słynie również z bardzo czystego powietrza. Turyści uważają, że zachował się tutaj artystyczny klimat lat 30. XX wieku, a dodatkowo świetnie będą się tutaj czuć rodziny z dziećmi. Dla nich jest tutaj zlokalizowany park linowy, gdzie aktywnie spędzą czas. Jurata oferuje miejsca noclegowe praktycznie na każdą kieszeń, a jak każdy nadmorski kurort jest bogaty w liczne dyskoteki, restauracje oraz bary. Mocną stroną Juraty jest położenie, które wybierają pary. Odbywają się tutaj śluby czy wesela, a także ślubne sesje fotograficzne. Dla turystów nie lada gratką jest znajdująca się tutaj letnia rezydencja Prezydenta RP.

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także