Rejestracja i logowanie

Wygodnie i bezpiecznie – w co warto wyposażyć swój dom

Rozmaitości 18-02-2020 Autor: materiał zewnętrzny
0
Wygodnie i bezpiecznie – w co warto wyposażyć swój dom

Podczas wykańczania domu rodzinnego trzeba podjąć wiele decyzji. Wiele z nich dotyczy bezpieczeństwa – od wyboru odpowiednich zamków po system alarmowy. Przeczytaj, co możesz zrobić, aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo.

Zamki antywłamaniowe

Odpowiednie zamki to podstawa. Wiele osób, zwłaszcza mając czujnych i życzliwych sąsiadów, na tym zabezpieczeniu poprzestaje i nie montuje dodatkowo alarmów. Ważne jest, aby zabezpieczyć wysokiej jakości zamkami zarówno drzwi frontowe, jak i ewentualne tyle wejście oraz garaż. Jeśli na naszą posesję prowadzi nie ozdobna furtka, a solidna brama, także i ona może zostać wyposażona w skomplikowane antywłamaniowe zabezpieczenie.
Czy do każdego wejścia trzeba mieć osobny klucz i nosić ze sobą ciężki pęk? Co ciekawe, wcale nie. W domu jednorodzinnym z powodzeniem można zastosować system jednego klucza. Jednym kluczem otworzymy wówczas wszystkie drzwi. Czy to bezpieczne? Nie trzeba się obawiać: klucze są zabezpieczone przed powielaniem, wkładki bębenkowe są wysokiej klasy, nie ma więc możliwości, aby ktoś łatwo sforsował zamek lub otworzył go innym, ledwie trochę podobnym kluczem.

Alarm antywłamaniowy

Osobom, które często wyjeżdżają czy wychodzą z domu na długo, alarm przeciwwłamaniowy zapewnia większe bezpieczeństwo. Jeżeli w pobliżu naszych drzwi – lub już za nimi – będzie się kręcił ktoś nieproszony, czujniki to wykryją. Alarm może mieć sygnał dźwiękowy, który przepłoszy intruza i postawi na nogi sąsiadów. Może też włączać się cicho, wysyłając sygnał do firmy ochroniarskiej, która natychmiast podejmuje działania. Można zamontować czujniki w drzwiach, oknach, a także w głębi mieszkania. System alarmowy może też być częścią tzw. smart domu, wówczas powiadomienie pojawi się od razu na naszym telefonie.

Zabezpieczenia w oknach

Dokonanie włamanie przez okno zamiast przez drzwi należy do ulubionych metod włamywaczy. To dlatego, że intruzi nie są wtedy tak widoczni jak od frontu domu. Warto dodatkowo wyposażyć okna w zabezpieczenia przed otwarciem. Zapobiegnie ono wyłamaniu okna siłą. Nawet jeśli nie daje stuprocentowej pewności, pokonanie mechanizmu jest na tyle trudne i czasochłonne, że może skutecznie zniechęcić złodzieja, który nie chce przebywać w miejscu włamania zbyt długo, by nie przyciągać uwagi.

 

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także