Rejestracja i logowanie

Rolety do okien dachowych - podpowiadamy jakie wybrać

Rozmaitości 05-02-2020 Autor: materiał zewnętrzny
0

Pomieszczenia znajdujące się na poddaszach mają swój niezwykły urok. Jednak z drugiej strony niosą za sobą trudności w aranżacji.

Często wymagają mebli robionych pod wymiar, które będą dostosowane do skosów znajdujących się w aranżowanych wnętrzach. Również odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni przy oknie może okazać się trudne.

Wiele osób w tej sytuacji rezygnuje całkowicie z dekoracji okiennych. Jednak jak się okazuje, są rozwiązania umożliwiające estetyczną aranżację okienną. Sprawdź, które produkty sprawdzą się tutaj najlepiej.

Dlaczego do okien dachowych potrzebne są specjalne rodzaje osłon przeciwsłonecznych?

Okna położone na poddaszach wymagają specjalnych rozwiązań z kilku względów. Głównym czynnikiem wpływającym na konieczność wyboru dopasowanych rolet jest tutaj sposób montażu okna. Jest ono położone najczęściej pod kątem ostrym w stosunku do podłogi. Dlatego puszczone luźno firanki, zasłonki czy zwykłe rolety, będą odstawać od niego. To będzie natomiast wyglądać mało estetycznie.

Widząc coraz większe zapotrzebowanie na osłony okienne, które sprawdzą się również na poddaszu, producenci przygotowali osobną ofertę do okien dachowych. Wśród wielu propozycji na szczególną uwagę zasługują dwie przedstawione poniżej.

Rolety dachowe – praktyczne rozwiązanie na poddasza

Pierwszą z nich są rolety dachowe. Przylegają one idealnie do skrzydła okiennego, dzięki czemu nawet, gdy jest ono uchylone, nie odstają od niego. To eliminuje efekt „łopotania” materiału. Dodatkowo rolety tego typu są wyposażone w system samoistnie zwijający roletę. Dzięki czemu po odblokowaniu jej materiał sam zwija się do góry. To pozwoliło na usunięcie mechanizmu sznurkowego lub koralikowego, jaki znajduje się w klasycznych roletach. Wpływa to znacząco na funkcjonalność, ale i na estetykę rolety. Do zalet tego produktu należy zaliczyć także fakt, że jest on dostępny w kilku wersjach tkaniny. Możesz wybrać np. rolety do pokoju dziecięcego, które będą ozdobione ciekawym motywem z bajki. Do salonu czy sypialni umieszczonej na poddaszu możesz też wybrać rolety z tkaniny metalizowanej, która chroni pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się.

O wszystkich dostępnych opcjach dowiesz się ze strony ich producenta firmy Karnix - https://www.karnix.pl/rolety-dachowe.html.

Plisy okienne – nowoczesna stylistyka nie tylko na poddasze

Drugim rozwiązaniem proponowanym przez producentów osłon okiennych są plisy dachowe. Tutaj tkaniny nie nawija się na drążek, ale zaciąga od dołu lub od góry. W ten sposób tworzy się charakterystyczna harmonijka. Takie sterowanie tkaniną pozwala na ustawienie jej w dowolnej pozycji na oknie. Dzięki czemu możesz osłonić np. tylko górną część skrzydła. To daje większą kontrolę nad tym, ile światła dostaje się do wnętrza pomieszczenia, bez konieczności całkowitego zakrywania okna. Również plisy dachowe są dostępne w kilku wariantach. Tutaj szczególnie polecane są tkaniny całkowicie zaciemniające oraz chroniące przed nadmiernym nagrzewaniem wnętrz. W każdym wariancie dostępne są różne wersje kolorystyczne. Wszystkie możesz zobaczyć na stronie internetowej producenta: https://www.karnix.pl/plisy-dachowe-437.html.

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także