Rejestracja i logowanie

Wiosenne promocje w salonie drzwi i okien - EMKAT

Rozmaitości 18-03-2019 Autor: post.spons. Foto: pb/Emkat
9

Od naszej ostatniej wizyty w Salonie Emkat minęło sporo czasu, więc na wstępie chciałbym zapytać jak minął Wam ten czas i co się w firmie zmieniło ?

Czas od naszej ostatniej rozmowy jak zwykle uleciał bardzo szybko,  jednak był to dla nas okres bardzo intensywnej pracy prowadzącej do rozbudowania firmy.

Choć w Salonie Emkat Bełchatów z wyjątkiem kilku detali takich jak powiększenie ekspozycji podłóg laminowanych oraz LVT zmieniło się niewiele w kwestii ekspozycji, to dokonaliśmy innych znaczących zmian. Największym sukcesem ostatnich miesięcy jest nasze drugie "dziecko", czyli Salon Emkat Radomsko. Niestety dosyć długo zajęło nam dopięcie wszystkiego na tzw. ostatni guzik, to w końcu się udało. W tym czasie sami staliśmy się klientem i z wyczekiwaniem oczekiwaliśmy na zamówioną u producentów stolarkę, aby nasza ekspozycja była jak największa i najatrakcyjniejsza jak to tylko możliwe. I tak od listopada 2018 ruszyliśmy pełną parą!

Przybyło nam również pracowników, dzięki czemu postaramy się jeszcze lepiej otoczyć opieką każdego klienta który potrzebuje informacji i wskazówek podczas remontu czy budowy domu.

Okres zimowy jest dosyć ciężkim okresem dla firm budowlanych, jak ten czas wyglądał u was?

Faktycznie okres zimowy zwykle jest specyficznym i spokojnym okresem. Natomiast u nas wyglądało to zupełnie inaczej. Nie narzekaliśmy na brak pracy, a jedyne przestoje w montażach jakie mieliśmy to takie, kiedy klient zamówioną stolarkę chciał zamontować dopiero na wiosnę lub jak miną mrozy.

Skutek tego jest taki, że dziś nasz magazyn pęka w szwach, a nasi montażyści bez wytchnienia każdego dnia montują stolarkę.

Zaczyna się wiosna a więc czas zimowych promocji pewnie już się zakończył. Czy klient może zatem liczyć na obniżki cen bądź promocję z nadejściem wiosny?

Faktycznie promocje zimowe z nadejściem marca dobiegły końca. Z dumą możemy się pochwalić, że w okresie promocyjnym/zimowym bardzo dużo klientów skorzystało z dodatkowych rabatów i sumując prawie 20 nowo wybudowanych domów zaopatrzymy kompleksowo w nową stolarkę okienną, a także bramy garażowe, drzwi wejściowe oraz u części klientów rolety zewnętrzne. A mówię tu tylko o miesiącu lutym:) , myślę że gdyby zliczyć cały okres zimowych promocji ta liczba przynajmniej, by się podwoiła.

Zapowiada się więc jeszcze więcej intensywnej pracy.

Co do samych promocji wiosennych na dzień dzisiejszy otrzymaliśmy informacje od naszego strategicznego partnera Firmy Eurocolor - producenta okien na profilach Rehau, Schuco i Veka, że olbrzymi sukces promocji zimowej dał nam furtkę do wynegocjowania specjalnych rabatów w okresie wiosennym. Jeszcze nie mamy dokładnie potwierdzonych informacji czego i w jakiej wysokości naliczane będą dodatkowe rabaty, ale na pewno ogłosimy to na naszym Facebooku. 

Sami od siebie obniżyliśmy dla swoich Klientów cenę na panele podłogowe Tarkett Trend & Design oraz Egger o 5-10% w zależności od ilości zamówionych paneli.

Do naszej oferty lada dzień dołączą panele podłogowe Firmy Unilin ( Koncern produkujący takie podłogi jak Quick-Step, Pergo czy Balterio ) natomiast specjalnie wyprodukowana kolekcja dla wybranych salonów sprzedaży, oczywiście z mocno obniżoną ceną:) Myślę, że panele te będą o ok 20-30 % tańsze niż panele wymienionych wyżej producentów mimo, że pochodzić będą z tej samej taśmy produkcyjnej. Kolekcja nosić będzie nazwę LocFloor i zawierać 18 dekorów.

Logicznym wydaje się więc zadać pytanie: przy takiej ilości zamówień Klientów, jaki jest okres oczekiwania na stolarkę?

Najczęściej termin realizacji zamówień jest ustalany podczas podpisywania umowy. Oczywiście, jak wszędzie mogą się zdarzyć jakieś opóźnienia, jednak zwykle problem leży po stronie producenta. Każdego miesiąca otrzymujemy informacje o okresie w jakim realizacja zamówienia danej stolarki u producenta będzie możliwa do wykonania i staramy się ten termin przybliżyć Klientowi. Pewne jest to, że jeśli zamówienie jest gotowe do montażu, to potrzebujemy kilku dni na jego umówienie. Zatrudniamy wykwalifikowanych montażystów dlatego prace idą nam naprawdę sprawnie. Wszystko, albo prawie wszystko zależy więc od naszych producentów/dostawców, ale zwykle termin realizacji określany jest na 4-6 tyg. chociaż są wyjątki jak np: szybkie zlecenia czyli tzw. towar dostępny od ręki lub zupełnie odwrotnie produkt, na który klient musi czekać czasami ponad 12 tygodni.

Jest to natomiast kwestia indywidualnego zamówienia.

Co wyróżnia was od firm konkurencyjnych których jak wiemy jest na runku dosyć sporo?

Myślę że po pierwsze staramy się wczuć w rolę klienta. Zrozumieć jego pytania, problemy czy wątpliwości. Człowiek buduje czy też remontuje się zwykle raz, a może dwa razy w życiu. Wiemy że w tym ciężkim dla niego okresie potrzebuje wsparcia i pomocy przy podejmowaniu decyzji oraz zrozumieniu tematu stolarki. Dlatego staramy się każdego klienta otoczyć opieką, aby mógł na nas liczyć w każdym okresie np. powstawania wymarzonego domu. Poza tym zatrudniamy wykwalifikowanych montażystów, nie korzystamy z pomocy firm zewnętrznych więc Klient wie gdzie i do kogo się udać w razie jakichkolwiek problemów np. potrzebując regulacji stolarki. Uważam również, że nasze kilkunastoletnie doświadczenie i bardzo duża wiedza upewniają klienta, że wybrał dobre miejsce do zakupu stolarki. Przez te kilka lat działalności (oraz kilkanaście lat nabierania doświadczenia jako pracownicy w innych firmach ) doskonale widzimy i dostrzegamy wysoką jakość stolarki od słabej jakości stolarki. Dlatego współpracujemy wyłącznie z firmami/producentami produkującymi stolarkę o najwyższej klasie. W końcu klient chce kupić produkt i nie mieć z nim w przyszłości żadnych problemów i takie właśnie produkty polecamy naszym klientom.

Czy wciąż pomiar oraz wycena stolarki są u was darmowe?

Oczywiście, jak już wcześniej wspomniałem, otaczamy naszych klientów opieką zarówno przed sprzedażową jak i po sprzedażową. I nie ma większego znaczenia czy klient finalnie zdecyduje się na naszą ofertę czy też z jakiejś przyczyny wybierze ofertę konkurencji. Najważniejsze aby posiadał pełen pakiet potrzebnej wiedzy do złożenia zamówienia. Aby wiedział czym różnią się od siebie dane produkty i wybrał w pełni świadomie. A taką wiedzę zwykle dopełniamy podczas pomiaru gdzie klient już na budowie może zadać niemalże każde pytanie i otrzymać fachową odpowiedź i poradę. 

Dlatego darmowa wycena, sporządzenie oferty oraz pomoc fachowca każdy zainteresowany naszą stolarką zawsze otrzyma bezpłatnie.

Jakie macie plany na przyszłość?

Myślę, że na chwilę obecną skupimy się na realizacji zamówień których jest bardzo dużo. Planujemy zakupić specjalistyczną maszynę do montażu okien, aby ułatwić i usprawnić nam pracę, ale jej koszt jest bardzo duży, więc musimy jeszcze chwilkę poczekać.

Choć planów jest bardzo dużo to na tę chwilę  wolimy swoją energię i czas poświęcić obecnym i przyszłym klientom. Aczkolwiek pewnie za jakiś czas znów zaskoczymy wszystkich kolejnymi ciekawymi projektami.

 

Salon Emkat
ul. Wojska Polskiego 13
97-400 Bełchatów
tel. 511-725-855
e-mail salonemkat@wp.pl
komentarze (9)
Dodaj komentarz

Ja też polecam , jestem bardzo zadowolona zarówno z okien jak i fachowców którzy montowali nasze okna.

Polecam!!! emoji

Jakiekolwiek zastrzeżenia powinno się zgłaszać do firmy a nie żalić w necie. Dla mnie firma nr 1 w okolicy. Przemiła obsługa i montażyści 1 klasa. Musiałeś mieć chyba wyjątkowego pecha bo ( może któryś był po weseluemoji

Kit z oknami ,fajna **** tam sprzedaje.mniam mniam

Świetna obsługa

Nie polecam montazysci niekompetentni od jednego wyczulem alkochol podloga po montazu od razu porysowana przez pracownikow

Masz odpowiednie nr. tel. mogłeś dzwonić a nie teraz wymyślać emoji, ja polecam, fachowe doradztwo szczegółowy opis przebiegu wymiany okien i dobre ceny

Polecam emoji

Polecam z całego serca!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także