Rejestracja i logowanie

Asset Management - usługa dla Ciebie?

Rozmaitości 15-11-2018 Autor: materiał zewnętrzny
0
Asset Management - usługa dla Ciebie?

Czym jest asset management? Sprawa jest o tyle ważna, że potencjalnie dotyczy ponadprzeciętnych, bardzo wysokich zysków. Dla kogo jest to rozwiązanie i na czym ono polega?

Usługa asset management

Asset Management (AM) to usługa finansowa skierowana do klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Środki powierzone firmie zajmującej się zarządzaniem aktywami są inwestowane za pomocą specjalnie wyselekcjonowanych instrumentów finansowych. Jednak największą zaletą AM jest bez wątpienia wieloletnie doświadczenie ekspertów firmy zarządzającej w zarządzaniu portfelami klientów i osiągania niebagatelnych zysków. Wspomniani eksperci znają jak własną kieszeń nie tylko rynek, ale też spółki oraz branże - w które warto inwestować. Najważniejsze, że potrafią rozpoznać trendy rządzące rynkiem, przygotować się na ich wpływ i wykorzystać je do osiągnięcia zysków. Jest to wiedza, którą trudno przecenić.

Usługa dla Ciebie?

Czy asset management to usługa dla ciebie? Inwestowanie to narzędzie, które może przynieść zysk lub stratę. Wszystko jest w naszych rękach. Opisywana usługa jest skierowana do osób, które posiadają co najmniej 1 milion złotych, wolą nie podejmować samemu decyzji i chcą powierzyć swoje pieniądze profesjonalistom. W dodatku inwestycja tego rodzaju wiąże się z większym ryzykiem, ale również większym niż normalnie zyskiem. Możesz jednak również zdecydować się na zrównoważoną strategię stabilnego wzrostu, która - choć zapewni niższe zyski - obniża również niebezpieczeństwo straty.

Główne korzyści

Jakie są korzyści ze wspomnianej usługi? Przede wszystkim, co najważniejsze, potencjalne stopy zwrotu są wyższe niż te, których można się spodziewać po standardowych lokatach. Każda rozsądna i godna zaufania firma zajmująca się zarządzaniem aktywami chwali się wynikami usługi asset management - dzięki czemu możemy sprawdzić, jak w liczbach wyglądają ewentualne sukcesy.

Dodatkowo koszt skorzystania z AM jest niższy niż w przypadku samodzielnego inwestowania – nie wspominając o opiece eksperckiej, która jest najlepszą ochroną przed ewentualnymi stratami.

Warto?

Należy również pamiętać, że w odróżnieniu od innych form inwestowania, współpraca w ramach Asset Management może trwać ile tylko chcemy. Oczywiście, korzystając z tego rodzaju usługi możemy w każdej chwili wypłacić część środków – wraz z wypracowanym już zyskiem – ale także stale powiększać swój portfel. Istotnym argumentem przemawiającym za korzystaniem z usługi są również pewne przywileje podatkowe.

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także