Rejestracja i logowanie

Szyfrownia - Escape room Bełchatów

Rozmaitości 14-11-2018 Autor: art.spons Foto: pb & szyfrownia
0

Escape room - Jest to stosunkowo nowy rodzaj rozrywki, od niedawna dostępny również w Bełchatowie. Najogólniej mówiąc to zabawa, podczas której grupa od 2 do 6 osób przenosi się do specjalnie przygotowanego pokoju, z którego mogą wydostać się tylko rozwiązując różnorodne zagadki przed upływem wyznaczonego czasu.

U nas gracze muszą zmierzyć się z wyzwaniem, jakie przygotowała dla nich Wiedźma, która podstępem przeniosła graczy do swojej chaty. Aby wydostać się z zasadzki, uczestnicy muszą wykazać się spostrzegawczością, kreatywnością i sprytem. Bardzo ważna jest też współpraca całej grupy, bo na wydostanie się z pokoju gracze mają tylko 70 minut.

Dla kogo jest ta rozrywka?

Jest to rozrywka niemal dla każdego, bez względu na wiek oraz płeć. Odwiedza nas wiele rodzin z dziećmi, przychodzą znajomi z pracy, przyjaciele. Coraz więcej osób wybiera Escape Room jako dodatkową atrakcję podczas urodzin czy wieczorów kawalerskich/panieńskich.

Byliśmy przekonani, że dolna granica wieku, to 10 lat, ale przychodzą rodziny z dziećmi 7-8 letnimi i te dzieci też świetnie się bawią z rodzicami. Mieliśmy samodzielne grupy 10-12 latków, które grały bez osób dorosłych i z nieco większą ilością podpowiedzi udawało się im wyjść z pokoju. Oczywiście rozrywka jest także dla dorosłych… Chociaż pokój jest ten sam, to dostosowujemy poziom trudności do wieku i zaawansowania uczestników.

Na naszym Facebooku można zobaczyć wiele zdjęć osób, które podjęły wyzwanie Wiedźmy i chciały podzielić się swoim zdjęciem na naszym Fanpage.


Jak zagrać w Waszym pokoju?

Najważniejsze jest zebranie odpowiedniej grupy – tak, żeby uczestnicy czuli się ze sobą dobrze i swobodnie. Później należy zarezerwować grę w dogodnym dla graczy terminie. Rezerwacji można dokonać telefonicznie, przez naszą stronę internetową www.szyfrownia.pl lub przez portal lockme.pl

Na grę warto przyjść 10-15 minut wcześniej, abyśmy mogli spokojnie przedstawić zasady gry. Oczywiście ważny jest wygodny ubiór i dobry humor, to na pewno pomoże w rozgrywce.

W naszej ofercie są także vouchery podarunkowe na grę w pokoju. Jest to świetny pomysł na oryginalny prezent dla rodziny i znajomych, zapewniający im niezwykłą zabawę.


A co, gdy jakaś zagadka okaże się zbyt trudna?

Nie należy się tym martwić. Najważniejsza jest dobra zabawa. Gdy grupa utknie na jakiejś zagadce, zawsze może poprosić o podpowiedź. Nie należy się tego wstydzić, gdyż podpowiedź, którą dajemy, to tylko delikatna wskazówka, jak rozwiązać zagadkę, albo gdzie dokładniej poszukać. Nigdy nie podajemy gotowej odpowiedzi, więc tak naprawdę, to gracze znajdują rozwiązanie. Prawdę mówiąc nawet bardzo zaawansowane grupy, które były już w kilkunastu czy kilkudziesięciu pokojach, także czasem korzystają z podpowiedzi.

Ile scenariuszy jest w Waszym pokoju?

Obecnie otwarty mamy jeden pokój „Wiedźmowa Księga”, który pomimo krótkiego czasu istnienia zyskał dużą popularność i wiele pozytywnych opinii na facebooku i największym rankingu escape roomów z całej Polski lockme.pl - według tego serwisu zajmujemy pierwsze miejsce w Bełchatowie i jesteśmy w pierwszej 20 w województwie łódzkim.

Aktualnie jesteśmy w trakcie budowy drugiego pokoju, z bardzo ciekawym, bardziej współczesnym scenariuszem. Mamy nadzieję, że - podobnie jak pierwszy pokój – nowy scenariusz przypadnie do gustu graczom w różnym wieku, i zapewni naszym gościom dużą dawkę emocji i świetnej zabawy.

Czy jest możliwość zorganizowania np. urodzin, wieczorów kawalerskich/panieńskich bądź spotkań integracyjnych?

Oczywiście! Oprócz typowej gry Escape Room, która jest dostępna dla każdego (po uprzedniej rezerwacji), organizujemy także przyjęcia urodzinowe dla dzieci, podczas których oprócz zabaw z animatorem, uczestnicy biorą udział w rozgrywce w pokoju, co czyni przyjęcie naprawdę wyjątkowym i niezapomnianym. Gra w pokoju zagadek to świetna rozrywka ucząca współpracy i kreatywnego myślenia w grupie rówieśniczej. Dzieci nie tylko razem współpracują i rozwiązują zagadki, ale wspaniale się przy tym bawią.

Interaktywna i angażująca zabawa w pokoju zagadek, połączona z przyjęciem urodzinowym dostarcza wiele niezapomnianych wrażeń, a dzieci ten dzień wspominają jeszcze przez wiele tygodni.

Więcej na temat organizacji urodzin w Szyfrowni można przeczytać na naszej stronie internetowej.

Jednak Escape Room to nie tylko zabawa dla dzieci. Tak naprawdę jest to ciekawa alternatywa na organizację swoich urodzin, wieczorów kawalerskich/panieńskich czy imprez firmowych. Gra w naszym pokoju bywa prezentem na 18., 30. i kolejne urodziny, lub podarunkiem na Dzień Chłopaka. Nasz Escape Room jest świetnym pomysłem na spędzenie wieczoru Andrzejkowego, czy prezentem na Mikołajki lub pod choinkę.

Poza tym w naszej ofercie mamy również gry planszowe, w które można zagrać u nas na miejscu, można również wypożyczyć grę do domu. Co jakiś czas organizujemy także wieczory planszówkowe, które cieszą się dużym powodzeniem.


 

Zapraszamy do naszego Escape Roomu SZYFROWNIA
ul. Staszica 5A (obok Da Grasso i EBE Pizzeria)
Bełchatów
www.szyfrownia.pl
Facebook
tel: 790-333-465, 511-198-892
Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także