Rejestracja i logowanie

Mlekomat w Bełchatowie

Rozmaitości 14-11-2018 Autor: Art. spons. Foto: pb & mlekomat
48

Jak się okazuje ten z Bachorzyna zrobił nie lada furorę wśród naszych czytelników. Teraz trafił do Bełchatowa - amatorzy mleka mogą mieć więc powody do radości, a co najważniejsze źródła najlepszego produktu. Mowa oczywiście o mlekomacie, urządzenie zapewniające codzienną dostawę białego napoju niedawno stanęło na Wojska Polskiego.

Niepozorna, mała zautomatyzowana budka stoi od kilku tygodni nieopodal miejskiego targowiska. Jest codziennie uzupełniana świeżym, mlecznym asortymentem i to nie jedyny jego atrybut.

 

Rodzinne gospodarstwo, które prowadzimy od kilkunastu lat należy do tych ekologicznych. I nie są to puste slogany, które są teraz modne. My w Jaworze hodujemy stado krów ściśle według wyśrubowanych wymogów nakładanych na gospodarstwa ekologiczne – mówi Daniel Gawlik, najmłodszy w pokoleniu jaworskich rolników i wyjaśnia: - Nasze bydło pasie się na naturalnie powstałych łąkach, na każde zwierze przypada 2 hektary takiej zielonej, soczystej łąki.

 

30-hektarowe gospodarstwo Gawlików posiada certyfikat gospodarstwa ekologicznego. Aby taki dokument uzyskać i tym samym być sprzedawcą produktów „eko” rolnik musi przestrzegać niezwykle wyśrubowanych zasad utrzymania i żywienia zwierząt.

 

Norm i przepisów jest tyle, że głowa może rozboleć, ale najważniejsze to, że: nie ma mowy o antybiotykach i hormonach wzrostu, GMO czy niewłaściwym traktowaniu zwierząt. Nasze krowy są głównie wypasane na pastwiskach, które są nawożone tylko i wyłącznie obornikiem. Nie stosujemy sztucznych nawozów czy syntetycznych środków ochrony roślin – wymienia Daniel Gawlik

 

 Wykluczenie pestycydów i „chemii” korzystnie wpływa nie tylko na zdrowie zwierząt, ale i na jakość produkowanego przez nie mleka.

To działa zgodnie z zasadą, że szczęśliwe krowy dają pyszne, wartościowe mleko. Taki produkt nie potrzebuje środków zapachowych, smakowych czy sztucznych barwników, on broni się sam swoim naturalnym dobrodziejstwem – zachwala młody rolnik

I to właśnie takie mleko, codziennie z Jawora w gminie Zelów trafia do mlekomatu w Bełchatowie. Do maszyny dostarczane jest w specjalnych izotermicznych pojemnikach, które zamieszcza się w komorach chłodniczych urządzenia. To sprawia, że mleko nie ma kontaktu z powietrzem i nie jest przelewane. Zbiorniki izotermiczne napełnia się w gospodarstwie, bezpośrednio po udoju krów, kiedy trafiają do mlekomatu utrzymywane są w stałej temperaturze 5 stopni Celsjusza.

Co jest ogromną zaletą mlecznego automatu po zakupy możemy przyjechać niezależnie od dnia tygodnia czy godziny. Prawdziwie ekologiczne mleko jest więc w zasięgu ręki bez ograniczeń. Za litr zapłacimy 3 złote, podobnie jak w innych automatach i w tym możemy kupić nową, plastikową butelkę (jej koszt to 1 zł), ale można też przyjechać z własną – a jeśli mówimy o ekologii, to najlepiej szklaną. Każdorazowo po nalaniu litra mleka, maszyna samoczynnie myję komorę na butelki.

 

 

komentarze (48)
Dodaj komentarz

Piszcie że tanio to niedługo podniosą cenę na 4 albo 5 zł.

Mleko dobre w smaku ale chciałem zrobić siadłe i się nie udało

Mleko prosto z cyca hehe, może w tej budce krasula siedzi

Polecam emoji

Mógłby powstać taki mlekomat na Binkowie.Wiele osób na pewno by korzystało.Ja też.

Super sprawa dla miasta Bełchatowa, tak trzymać.

Mleko bardzo dobre , polecam do picia dla malych dzieci. A cena, jak na ekologiczne mleko jest niska ,ale to juz nasz zysk a rolnika strata.

Potwierdzam mleko bdb przyda by sie w drugim koncu miasta taki automat

a z kad mam wiedziec ze to nie sperzma z benisa ?

Chyba z Twojego haha

Z Twojego,głupiego łba ...

Proszę sią skąd

Mleko niezłe ale na pewno nie 100%, wiem bo mam możliwość takowe pijać

Witam! Jak moim zdaniem to to mleko w Bełcatowskim Mlekomacie jest stanowczo drogie skoro 1 litr kosztuje 3 zł. Ponieważ rolnik że wsi oddaję prawdziwe krowie mleko do zlewni w Szczercowie za 1 litr mleka za jedyne marne i śmieszne 1,50 zł. To uważacie że co rolnik bije taki wielki majątek na prawdziwym wiejskim mleku?

To co mam jeździć do jakiegoś szczercowa, żeby sobie kupić litr mleka i zaoszczędzić 1.5, skoro tu na miejscu mam codziennie świeże? Super pomysł, piłem, mleczko super! Powodzenia!

Z którego to Jawora ???

Obok Zelowa

Czy to mleko można pić bez gotowania?

Oczywiście, że tak emoji

Nie pij tego bez gotowania bo urośnie w tobie krowa.

Tak właśnie umarł mój 6-letni syn.

Mleko pyszne, świetny pomysł i alternatywa dla sklepowych "sikaczy". A ktoś się orientuje może ile % tłuszczu ma to mleko? P.S. nie chodzi o dietę, ale czystą ciekawość emoji

Swojego czasu badajac świeże mleko w mleczarni, w punkcie skupu, zawartosc tluszczu to ok.4,2%

Taki by się w Opolu na Pistacjowej bylabym

Mlekomat genialny ,mleko pyszne w dobrej Cenie .Dziekujemy dostawycy i oczywiście łaciatym koleżanką z zielonej łąki

jak na dworze bedzie minus 20 stopni to w tym automacie to mleko tez bedzie mialo temp + 5 ?

A jak na dworze jest -20 to w twojej lodówce ile jest stopni?

nie wiem jak ty ale moja lodowka nie stoi na dworze tylko w kuchni gdzie mam + 25 stopni cieciu

Jest grzałka z czujnikiem w komorze z mlekiem i jak temperatura spadnie do ok. 2 stopni to się włącza i podgrzewa więc na pewno nie zamarznie

powinno być więcej takich automatów!! Ja jest zadowolona. Mleko świeże i smaczne. A cena - w porządku.

Super...

Bardzo dobry pomysł a cena wcale nie jest duża.

Wygląda jak toy toy.....

Kiedy będą szklane butelki?

Ja kupiłam szklaną butelke w sklepie obok targu

3 zł. To wysoka cena jak za litr mleka. Na wsi, od chłopa można kupić za 1,50-2,00 zł.

To jedz na wieś do chłopa i kup . Potem dodaj koszt paliwa i amortyzację auta plus czas i wyjdzie 5 Zeta za litr . Powodzenia . 

Nie wiem na jakiej wsi takie ceny. Chyba za to że śmierdzi kieszonka taki upust. Mleko DOBRE kosztuje

Weź pod uwagę również pracę rolników ukierunkowanych na produkcję zwierzęcą, którzy muszą od rana do wieczora, 7 dni w tygodniu, w każde święto, bez urlopów i L4 pracować, aby to mleko było... Wg mnie cena akurat.

Jedź i kup. Potem policz koszty paliwa. Podobnej jakości mleko jest w sklepach po 6 pln

Tylko kto jedzie na wieś tylko po mleko. A największymi odbiorcami ich produktów są właśnie ci, których stać na sklepowe.

zwykłe w sklepie kosztuje 3 zł

To nikt Ci nie broni iść po to sklepowe które jest poddawane obróbce cieplnej przez co traci blisko 80% wartości odżywczych naturalnych. Aby je podbić mleczarnie dodają sztuczne wartości byle by tylko coś napisać na etykiecie. Warto? Zawsze też możesz iśc po mleczko UHT do biedry w promocji jak jest po 1.29 zł. Tylko zastanów się co w nim jest skoro rolnik za bardzo słabej jakości mleko dostaje tyle samo na skupie. A gdzie tu jeszcze zarobek dla skupu, mleczarni i sklepu. Ach, społeczeństwo. Najlepiej jakby jeszcze rolnik Wam dopłacał.

Mleko ekologiczne w sklepie kosztuje 4zł. Jak ma Pan taniej to nie widzę problemu.

Mleko dobre

Dolsat nie informuje czy p. Darek kupuje tu mleko

A kogo to obchodzi

Bardzo dobry pomysł i bardzo smaczne mleko, szkoda ,że nie ma jeszcze prawdziwej śmietany i masła

dodaj komentarz
Czytaj także