Rejestracja i logowanie

6 powodów, by wypożyczyć samochód

Rozmaitości 30-11-2017 Autor: ogłoszenie Foto: ogłoszenie
0
6 powodów, by wypożyczyć samochód

Istnieje wiele powodów, aby wypożyczać samochód. W zależności od sytuacji, w jakiej się znajdujesz, może to być komfort, oszczędność, czas podróżowania albo bezpieczeństwo. Przyjrzymy się 6 powodom, by wypożyczyć samochód.

 1. Bez przesiadek

Przed Tobą podróż do innego miasta w kraju. Sęk w tym, że nie ma bezpośredniego połączenia między jednym, a drugim. Możesz zdecydować się na zorganizowanie podróży z przesiadkami, ale wówczas jesteś skazany albo na długie czekanie od przyjazdu do wyjazdu, albo ryzykujesz, że pierwszą część Twojej podróży zrujnują korki, a finalnie - opóźnienie, przez które nie zdążysz na zaplanowany odjazd. Co dalej? Kolejny bilet i kolejne czekanie.

Bez przepychanek

Jeżeli zdarzyło Ci się podróżować autobusami, które kursują między miastami, na pewno dobrze znasz zwyczajowe wciskanie się w kolejki. Po bilet, oddać bagaż, do wejścia, do wyjścia i na końcu - odebrać bagaż. Wypożyczalnia samochodów pozwala Ci ominąć jakiekolwiek kolejki.

 

 • Podróżujesz z kim chcesz

  Jeżeli nie jesteś typem osoby, która będzie walczyć o to, by jak najszybciej wsiąść do autobusu - pewnie często musisz szukać wolnego miejsca. Wiele sieci nie prowadzi rezerwacji konkretnych miejsc na pokładzie, a Twoim jedynym argumentem jest uśmiech.

  Osoby siadające “od wewnątrz” tylko po to, żeby zająć dla siebie sąsiedni fotel to nie koniec. Jeżeli nareszcie uda Ci się usiąść, musisz mieć szczęście, aby nie trafić na sąsiada, który postanowi przespać podróż na Twoim ramieniu albo przeciwnie - żeby nie zasnąć będzie prowadził kilkugodzinną rozmowę przez telefon. Zagrożenie może nadejść także od frontu - jeżeli brakuje Ci zdecydowania - pewnie dobrze znasz uczucie, kiedy pasażer siedzący przed Tobą postanowi rozkoszować się jazdą w pozycji leżącej… niemal na Twoich kolanach.
   
 • Kilka osób - jeden koszt

  W niektórych przypadkach wypożyczenie samochodu może okazać się po prostu tańsze niż publiczny transport i bilety. Szczególnie wtedy, kiedy nie podróżujesz samotnie.

  Jeżeli oprócz samych biletów “z dworca na dworzec” planujecie korzystać z oferty komunikacji miejskiej - porównanie sumy kosztów może być zaskakujące.
   
 • Kupić samochód?

  Często wypożyczenie samochodu jest także alternatywą dla zakupu własnego pojazdu. Tu możliwości są dwie - albo wynajem średnioterminowy bądź długoterminowy, albo wypożyczanie tylko wtedy, kiedy naprawdę potrzebujesz auta.
   
 • Nie martwisz się utrzymaniem

  Każdy właściciel musi regularnie dbać o swój samochód, aby utrzymać go odpowiednim stanie technicznym, ale też ponosi wydatki związane z ubezpieczeniem czy przeglądem samochodu.

  Korzystając z oferty wypożyczalni zarówno utrzymanie stanu technicznego, wymiana opon czy ubezpieczenie nie leży po Twojej stronie. W przypadku wynajmu długoterminowego te koszty mogą zrobić różnicę.

 

Koszt wypożyczenia samochodu to często nawet kilkadziesiąt złotych. Jeżeli cenisz komfort, bezpieczeństwo i czas podróży - warto przeanalizować czy nie będzie to optymalne rozwiązanie. Nie brakuje także wyliczeń, które jasno wykazują, że różnice pomiędzy zakupem, leasingiem a wynajmem długoterminowym są tak niewielkie, że warto poświęcić tym opcjom tyle samo uwagi.

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także