Rejestracja i logowanie

Cena masła, owoców i warzyw stale rośnie! Czy to wina 500+ ?

Rozmaitości 24-07-2017 Autor: J.Grabska Foto: rk
5
Cena masła, owoców i warzyw stale rośnie! Czy to wina 500+ ?

Znów zdrożały produkty codziennego użytku. Tym razem rzuciły się w oczy wyższe ceny masła, owoców oraz warzyw. Co jest powodem takiej sytuacji?

Jak zdążyliśmy na pewno wszyscy zauważyć, od początku roku mamy do czynienia z ciągłym wzrostem tzw. "kosztów życia". Co jakiś czas poszczególne produkty zmieniają swoją cenę i niestety, najczęściej jest to jej wzrost. W ostatnich dniach można było zaobserwować, że za masło, owoce i warzywa płacimy więcej. Co więc spowodowało taką sytuację?

Za wysoką cenę masła odpowiada przede wszystkim popyt na rynku zagranicznym. W tym momencie za ten produkt w hurcie możemy zapłacić już do 23 zł za kilogram.

To nie koniec złych informacji. m.in. ceny ogórków zmieniły się na mniej korzystne, bowiem zdrożały o jedną trzecią swojej dotychczasowej kwoty. Również więcej zapłacimy za jabłka, których ceny będą wyższe o ok. jedną czwartą.

Według ekspertów, podwyższenie kwoty, jaką musimy zapłacić za warzywa i owoce nie jest niczym zaskakującym. Tegoroczna aura nie sprzyjała obfitym zbiorom, bowiem mieliśmy do czynienia z wiosennymi przymrozkami. Jednak w takiej sytuacji nie znajduje się tylko Polska. Problem dotyczy całej Europy.

Analitycy uważają, że do takiej sytuacji w naszym kraju przyczynił się program „500+”. Ponieważ obywatele mają coraz więcej pieniędzy, popyt na produkty się nie zmniejsza, mimo iż ceny idą w górę. Wygląda więc na to, że rosnące koszty życia nie wpływają bardzo negatywnie na stan naszych portfeli.

komentarze (5)
Dodaj komentarz

Nie to wina grabieży gospodarki, szczególnie intensywnej w ostatnich 30 latach i akceptacji tego stanu przez kolejnych sprawujących rządy. Przecież ponad 80% potencjału przemysłu i 50% rolnictwa uległo degradacji likwidacyjnej i kradzieży (poniżej 20% wartości jest kradzież). Obecnie brak politycznych działań odbudowujących gospodarkę , a państwo funkcjonuje tylko do czasu pożyczania pieniędzy u nawet największych wrogów. Dla ludu nadchodzi ultra-drożyzna i czasy reglamentacji, głodu... Rząd uprawia maskaradę.

Żeby jednemu dać, to drugiemu trzeba zabrać - proste jak budowa cepa. Niestety, nieroby (w większości przypadków) cieszą się że Państwo coś im daje i to niby za darmo, a cierpią na tym uczciwie pracujący obywatele, którzy ani minuty w MOPS-ie nie spędzili poprzez właśnie podwyższanie cen produktów spożywczych.Zawsze mówiłem, że państwo socjalne to zły pomysł - gdyby nie zawyżano sztucznie cen co jakiś czas, a podatki i daniny na ZUS byłyby niższe - każdy by sobie jakoś poradził, nawet mając dwoje czy troje dzieci. Ale nie, lepiej rozdać - będą głosy w kolejnych wyborach. Nikt się tylko nie zastanawia jakim kosztem...

nie wszyscy mają te głupie 500+ a przez to mają ale ci co mają dzieci ja pracuję dzieci są durze i mają swoje źycie a pensja moja to 1500 i praca w systemie w spólce bez podwyźek nie ma pieniędzy i basta a ceny w sklepach w bełchatowie to na miarę zarobków kopalni i elektrowni ale dlaczego my gorszy sort mamy cierpieć za to bo zarabiamy mniej i nie stać nas na kupno nas zwykłego masła i owoców ,warzyw a chandlarze się bogacą wiem bo znam kilku jakie mają narzuty na wszystko i źadnej kontroli nad nimi bo kopalnia bo elektrownia .Daleko szukać w szczercowie a bywam tam często ceny są o połowę mniejsze jak u nas bo u jas to wszystkich podciągają pod kopalnię źenada

Radziłbym najpierw żebyś zainwestował/a w słownik ortograficzny...

Oczywiście, że to wina 500+. Ceny rosną regularnie od maja zeszłego roku, czyli zaraz po tym, jak ruszyło to śmieszne 500+. No ale gawiedź się cieszy, bo nie musi pracować, więc co ich ceny obchodzą. Ważne, że "państwo da"...

dodaj komentarz
Czytaj także