Rejestracja i logowanie

Zobaczył radiowóz i zaczął uciekać. Policyjny pościg zakończył się po kilku kilometrach

Region 29-06-2020 Autor: Emste
1
Zobaczył radiowóz i zaczął uciekać. Policyjny pościg zakończył się po kilku kilometrach

Policjanci z komendy w Łasku zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 45-latek nie tylko prowadził pod wpływem, nie zatrzymał się do kontroli i próbował zgubić policyjny pościg. Okazało się też, że jest objęty zakazem prowadzenia pojazdów. Badanie alkomatem wskazało na prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę, 28 czerwca około godziny 09:00, funkcjonariusze z komendy w Łasku otrzymali informację o fordzie fiesta, którego kierowca jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast udali się do miejscowości Łopatki, gdzie ostatni raz widziano podejrzany pojazd.

- Mężczyzna wyjeżdżał spod sklepu, a na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie przyspieszył i wjechał w drogę leśną z Łopatek do Sięganowa. Policjanci podjęli pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania kierującego, który nie stosował się do wyraźnych sygnałów, obligujących go do zatrzymania – informują funkcjonariusze

Po kilkukilometrowym pościgu, policjanci dogonili i zatrzymali kierowcę do kontroli. Okazał się nim 45 -letni mieszkaniec gminy Buczek. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, mężczyzna był już karany za jazdę "na podwójnym gazie" i objęty zakazem prowadzenia pojazdów.

45 -latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli, jazdę pod wpływem alkoholu oraz na zakazie prowadzenia pojazdów grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Ktoś go ewidentnie pod je bał.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także