Rejestracja i logowanie

Pożar na gospodarstwie w Łękińsku. Strażacy kilka godzin walczyli z żywiołem

Region 19-03-2020 Autor: Emste Foto: OSP Kleszczów
6

Pożar budynku gospodarczego w Łękińsku. Na miejsce natychmiast wezwano strażaków, którzy przez prawie 3 godziny walczyli z żywiołem. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Straty oszacowano na ok. 50 tys. zł. 

Strażacy o pożarze zostali zaalarmowani we wtorek, 17 marca, około godziny 22:15. Zgłaszający poinformował, że płonie budynek gospodarczy - chodziło o oborę, w której zapalił się strop. 

Gdy na miejsce dotarła pierwsza jednostka przeciwpożarowa, ogniem objęte było poddasze na całej powierzchni budynku. Strażacy walczyli z płomieniami przez ponad dwie i pół godziny, a do bazy wrócili około 01:00. W akcji brało udział 5 zastępów straży pożarnej.  

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zapłonu było zwarcie w rozdzielni elektrycznej. Na szczęście, w czasie pożaru w budynku nie było ludzi, ani zwierząt. Straty zostały wycenione na około 50 tys. zł. 

komentarze (6)
Dodaj komentarz

Na gospodarstwie? Chyba w gospodarstwie a nie na. Dziwnie to brzmi

W środku był skład drewna i trocin, które przypuszczam że zajęły się od iskry ze starej instalacji elektrycznej i to spowodowało pożar... Ogień szybko się rozprzestrzenil oo całym budynku włącznie z "poddaszem" przez otwór w suficie (stare budownictwo) i tym sposobem zajęła się słoma, która się tam znajdowała i dach. Ot cała historia.

A co z koniem???

Hmmm palił się strop??? A strop nie jest betonowy??

Nie wiem kto wam to pisze ale chyba jest nie doinformowany ???? straty na 30tys i palił się cały pudynek a nie tylko podasze.

pewnie jakis faszysta podpalil !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także