Rejestracja i logowanie

Policja pokazała nagranie z szalonego pościgu za porsche. Samochód przebił się przez ogrodzenie, kierowca uciekł... [WIDEO]

Region 24-09-2020 Autor: Emste Foto: KPP Radomsko/archiwum
6
Policja pokazała nagranie z szalonego pościgu za porsche. Samochód przebił się przez ogrodzenie, kierowca uciekł... [WIDEO]

Policjanci opublikowali dziś nagranie z pościgu rodem z hollywood-zkich filmów akcji. Widać na nim, jak mężczyzna pędzi kradzionym porsche, w pewnym momencie traci panowanie nad kierownicą, uderza w ogrodzenie pobliskiej posesji, a sam samochód koziołkuje. Co ciekawe, mimo szeroko zakrojonej akcji pościgowej, podejrzany mężczyzna uciekł. Funkcjonariusze proszą o pomoc w jego odnalezieniu.

Sytuacja, którą widać na nagraniu miała miejsce jeszcze w zeszłym roku – konkretnie 13 grudnia. Po odebraniu przez policjantów zgłoszenia o podejrzanym porsche, mundurowi nabrali przypuszczeń, że może chodzić o pojazd, który wcześniej został skradziony poza granicami Polski. Funkcjonariusze natychmiast podjęli próbę zatrzymania samochodu – kierowca nie zatrzymał się jednak do kontroli. Rozpoczął się więc pościg – więcej o całej sprawie przeczytacie w artykule Kradzione porsche rozbite na ogrodzeniu. 

Po ponad 10 miesiącach od zdarzenia, funkcjonariusze opublikowali nagranie, na którym widać jak rozpędzone porsche rozbija się o ogrodzenie prywatnej posesji, a sam kierowca wysiada i ucieka do lasu. Co ciekawe, w pościgu za zbiegiem brali udział mundurowi z kilku powiatów, psy tropiące, a nawet helikopter z kamerą termowizyjną. Mimo zaangażowania tak znaczących środków, kierowcy porsche udało się uciec.

Wraz z opublikowanymi nagraniami, funkcjonariusze wystosowali też prośbę o pomoc w ustaleniu tożsamości zbiegłego mężczyzny.

- Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na nagraniach - sprawcy kradzieży z włamaniem pojazdu marki Porsche 911, do której doszło na terenie Szwajcarii. W dniu 13 grudnia 2019r. kierujący pojazdem, po spowodowanej przez siebie kolizji w miejscowości Marianka gm. Gomunice, zbiegł z miejsca. Informację proszę przekazywać do sekretariatu Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku – telefon (44) 685 28 84 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30), bądź do dyżurnego jednostki telefon całodobowy (44) 685 28 11 – czytamy na stronie KPP Radomsko.

komentarze (6)
Dodaj komentarz

zabawne, jak oni zawsze uciekaja na piechotę. Jakby coś to miało pomóc....

Piękny piruet a la seconde

Gorący temat... dobre!

Tak i tu się zaczyna koniec internetu chciałbym swoimi słowami dodać komentarz ale kur....a się nie da bo mnie wsadza do pudła albo będą chcieli kasy bo obraziłem złodzieja czy nie udolna akcje policji????więc pytam kto tu był tym szalonym uciekający porszawką czy goniący policyjny radiowóz chyba sprinter który z nich naćpał się jakiegoś szaleju uciekający czy goniący jak dla mnie nie móc ucien takiej kolumbrynie takim ścigaczem to jakaś lipa chyba brak tematu do czytania????chyba mnie nie zamkną za to

gdzie ten filmik z poscigu? widze tylko salto samochodu..

Ciekawe czy to był synalek, że go tak długo szukają?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także