Rejestracja i logowanie

Pijany dziadek jechał ciągnikiem, tuż za nim auto prowadził 13 -letni wnuczek

Region 25-06-2020 Autor: Emste Foto: pixabay
3
Pijany dziadek jechał ciągnikiem, tuż za nim auto prowadził 13 -letni wnuczek

Policjanci z radomszczańskiej komendy zatrzymali do kontroli skodę – za jej kierownicą siedział 13 -latek. Okazało się, że o prowadzenie samochodu poprosił go dziadek, który pijany jechał przodem w ciągniku rolniczym, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 61 – letni mężczyzna, który będąc pod wpływem alkoholu, poruszał się ciągnikiem rolniczym po drodze na terenie gminy Kobiele Wielkie. Co gorsza, poprosił swojego 13 -letniego wnuka, by ten wsiadł za kierownicę skody i jechał tuż za nim.

 

- Z ustaleń policjantów wynikało, że 61-latek wraz ze swoim wnukiem pojechali do sąsiedniej miejscowości po odbiór pojazdu rolniczego po jego naprawie. Tam dorośli spożywali alkohol. Następnie dziadek wsiadł za kierownicę ciągnika, a wnuka poprosił, aby pojechał za nim samochodem. Po interwencji policji opiekę nad 13-latkiem przejęła babcia – informuje KPP Radomsko.

 

61 -latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień. Za takie zachowanie grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

komentarze (3)
Dodaj komentarz

Myslałem ze Zelów , w sumie tam 4 promile to lekki Kac

Odpie rdol się od Zelowa w mieście przynajmniej kultura jest a po wsiach piją jak wszędzie

Klasyk.Lubię to!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także