Rejestracja i logowanie

Ludzkie szczątki znalezione na budowie. Prokuratura bada sprawę

Region 13-08-2020 Autor: Emste Foto: poglądowe
5
Ludzkie szczątki znalezione na budowie. Prokuratura bada sprawę

Przy ul. Łokietka w Radomsku powstaje nowe osiedle bloków. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że już po raz drugi odkryto tam ludzkie kości. Czyje szczątki znaleźli budowlańcy?

Po raz pierwszy, szczątki przy ul. Łokietka w Radomsku znaleziono jeszcze we wrześniu 2018 roku. Wówczas, w trakcie prowadzonych prac znaleziono szczątki żołnierzy, o czym świadczyły min. odkryte tam nieśmiertelniki.

Kilka dni temu, już przy pracach związanych z innym budynkiem na tej samej ulicy, ujawniono kolejne ludzkie szczątki.

- Od jakiegoś czasu, co 2 -3 dni na terenie budowy znajdowane są pojedyncze kości – informuje Włodzimierz Czapla z KPP Radomsko.

I tym razem chodzi najprawdopodobniej o szczątki żołnierzy z okresu II wojny światowej. Eksperci zakładają, że w tym miejscu zorganizowana była zbiorowa mogiła. Jak informują radomszczańscy policjanci, sprawą zajął się prokurator rejonowy oraz IPN.

komentarze (5)
Dodaj komentarz

Jeden ma błyskawicę jak Harry Potter!

Nie ma to jak portal o Bełchatowie, a piszą o Radomsku. Kto wam płaci za takie bzdurne newsy ??

W Bełchatowie dwa cmentarze (a Grocholicach jeden) też zostały wchłonięte przez miasto. Tylko nikt o tym nic nie napisze.

Ciekawe czy ktoś zamieszka w tych blokach...

Słuszne spostrzeżenie.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także