Rejestracja i logowanie

Lewe torby i portfele za 70 tysięcy złotych. Akcja policji na targowisku

Region 11-02-2020 Autor: Emste Foto: KPP Piotrków Trybunalski
9

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją uniemożliwili sprzedaż odzieży i galanterii skórzanej z podrobionymi znakami towarowymi. Akcje przeprowadzili na jedynym ze stoisk na piotrkowskim targowisku. Sprzedaż podróbek zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Mogłoby się wydawać, że sprzedaż podróbek to zamierzchłe praktyki, które w dobie internetu zwyczajnie odeszły do lamusa. Nic z tych rzeczy. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na piotrkowskim targowisku mężczyzna handluje rzeczami z podrobionymi znakami handlowymi. Udali się więc na ulicę Dmowskiego, by wspomniane ustalenia potwierdzić.

Kiedy dotarli do wytypowanego stoiska, na stoliku zobaczyli odzież ale też torby, paski, portfele z metkami znanych firm.Ustalenia policjantów potwierdziły się, że towar był nieautentyczny, a umieszczone na nim znaki towarowe zostały podrobione. Łączna wartość zabezpieczonych przez policjantów podróbek przekracza 70 tysięcy złotych. Właścicielem nielegalnych artykułów okazał się 39-letni obywatel Bułgarii – informuje KPP Piotrków Trybunalski.

Obecne ustalenia wskazują, że na procederze ucierpiało w sumie dziewiętnaście znanych marek, których towar był podrobiony, a jego wartość wyniosła około 70 tys zł. Mężczyzna tłumaczył, że kupił go na jednym ze stoisk w województwie mazowieckim. Nie zdawał sobie jednak sprawy z faktu, że handel nim jest nielegalny. Policja poinformowała, że sprawa ma charakter rozwojowy. Za takie przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności

komentarze (9)
Dodaj komentarz

Nie ma to jak szpanować z podjebką na grzbiecie albo podjebka bucików.nie ważne że to gówno jest max.3 krotnego użytku ale lans musi być a cebulaki polskie z zadartymi nosami paradują w Cevin Klein z Wólki Kosowskiej

kupie portwel

Policja już zupełnie nie ma czym się zajmować. Ilu prawdziwych przestępców po wolności chodzi, a Ci zajmują się Bułgarem handlującym torebkami z jakimiś gównianymi znaczkami.

Jak została wyliczona wartość towaru skoro to były podróbki?

I znowu gowniany materiał z Piotrkowa. Mieszkam w Bełchatowie. Nie interesuje mnie Piotrkówwwwwww

A ja z przyjemnością przeczytałem, gdyż interesuję się problemami regionu. Chętnie przeczytam też o Radomsku, Działoszynie i Pajęcznie. Pozdrawiam!

Jakoś wszędzie i online można kupić tego typu rzeczy począwszy od perfum, skarpetek, bluz, dresów itp.i co? Nikt z tym nie robi porządku? Skoro jest zakazane to ja się pytam gdzie znajdują się takie miejsca co podrabiają? Przecież ktoś to musiał wcześniej zrobić żeby zostało puszczone dalej w obieg.. Ktoś to kupuje i sprzedaje wiedząc, że nie może bo to podróba, mimo wszystko sprzedaje. Ludzi kupują bo to taniej a niekiedy wcale niczym nie różni się od oryginału

Na Facebooku aż się wylewa od tego typu produktów na sprzedaż , to jakaś nowa moda chyba ...wyznacznik dobrobytu w Polsce emoji

zenada, jak się patrzy na to policję - dzieci i inwalidzi

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także