Rejestracja i logowanie

Dwa tragiczne wypadki jednego dnia. Nie żyje dwóch rowerzystów

Region 17-09-2020 Autor: Emste Foto: KPP Radomsko
5
Dwa tragiczne wypadki jednego dnia. Nie żyje dwóch rowerzystów

W środę, 16 września doszło w powiecie radomszczańskim do dwóch tragicznych wypadków. Pierwszy z nich miała miejsce nad ranem w Trzebcach, drugi w godzinach wieczornych w miejscowości Kolonia Borowiecko. Śmierć poniosło dwóch rowerzystów w wieku 17 i 45 lat.

\Wczorajszy dzień na drogach powiatu radomszczańskiego z pewnością trzeba określić jako tragiczny. Wszystko zaczęło się w godzinach porannych w miejscowości Trzebce. Jak informują funkcjonariusze, około godziny 05:00 rano jadący tamtędy 37 -letni kierowca opla, który poruszał się w kierunku Wielgomłyn potrącił rowerzystę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że cyklista jechał w przeciwną stronę, jednak po niewłaściwej stronie jezdni. 45 -latek poniósł śmierć na miejscu.

- Z relacji kierowcy pojazdu wynika, że rowerzysta nie był oświetlony i bezpośrednio przed zderzeniem zjechał na jego pas ruchu. Kierujący oplem był trzeźwy – informuje KPP Radomsko.

Niestety, to nie był koniec dramatycznych zdarzeń – około godziny 21:30 na dyspozytornie policji trafiła informacja o kolejnym wypadku. Tym razem, kierujący samochodem marki Opel podczas manewru wyprzedzania rowerzystów, najechał na jednego z nich, śmiertelnie potrącając 17 -latka. 34 -letni kierowca był trzeźwy.

komentarze (5)
Dodaj komentarz

A mnie zastanawia to czy cykliści mają uprawnienia do poruszania się po drogach publicznych, rower to też podobno w.p.r.d pojazd,kiedyś była t.z.Karta Rowerowa obowiązkowa, jak ktoś nie miał Prawa Jazdy. Tragedia co wyprawiają cykliści ! jadąc rowerem piszą SMS-a, wjeżdżają na przejścia dla pieszych bez zachowywania ostrożności.Kierowca nie jest w stanie zareagować takiego nagłego wjazdu na przejście.

Kierowcy również piszą smsy podczas jazdy. Również wjeżdzają na przejścia. To naprawdę nie ma znaczenia czy na drodze jest rowerzysta, babcia pedząca na wielbłądzie czy samotne dziecko. Cała odpowiedzialność spoczywa na kierowcy. Jeśli nie jest w stanie zareagować powinien zwolnić do takiej prędkości aby mógł zareagować. Kierowca nie jest świętą krową której należy się droga na wyłączność. Jeśli kierowca ma prawo jazdy powinien o tym wiedzieć, nieprawdaż? Czy posiadanie karty rowerowej chroni przed głupotą kierowców?

jak to nie mają uprawnień.. ..mają uprawnienia! wydane siłą przez Unię Europejską... ..jesteś europejczykiem, więc możesz rowerkiem popylać A-1.

zastanawia mnie tylko to czemu policja nie sprawdza i egzekwuje obowiązku posiadania oświetlenia w rowerze, czy stosowania odblasków przez pieszych

..i lusterek wstecznych... ...są obowiązkowe, a policja o tym nie wie... ...zamiast spojrzeć w lusterko, odwracając głowę do tyłu, przy okazji skręcając w stronę patrzenia, zajeżdżając często drogę wyprzedzającym ich samochodom..

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także