Rejestracja i logowanie

Bożena Zielińska będzie walczyć o reelekcję w gminie Drużbice. Do wygranej zabrakło zaledwie kilku głosów

Region 22-10-2018 Autor: mjs
27
Bożena Zielińska będzie walczyć o reelekcję w gminie Drużbice. Do wygranej zabrakło zaledwie kilku głosów

Bożena Zielińska, której zabrakło dosłownie kilku głosów, by wygrać wybory na wójta gminy Drużbice w pierwszej turze, zmierzy się w głosowaniu 4 listopada z Tomaszem Głowackim.

Kandydatka, która wystartowała z własnego komitetu uzyskała 49,57 procent głosów (1 318). Głowacki, który jest kandydatem KWW Radosława Kamińskiego uzbierał 961 głosów (36,14%). Trzeci wynik, 380 głosami „ugrał” Łukasz Bartosik.

Do Rady Gminy Drużbice dostali się:

Józef Bartkiewicz 
Jerzy Borowiec 
Stanisław Wojtyra 
Piotr Dobrosik
Piotr Kociołek 
Jarosław Śmigielski 
Agnieszka Korpas 
Marcin Okruszek 
Sylwia Stelmach

Jacek Olejnik
Tomasz Cieślak 
Jacek Walczyk 
Krystyna Wardal 

Anna Książczyk 
Tomasz Głowacki 

 

komentarze (27)
Dodaj komentarz

Wreszcie. Duchowi ORMO mówimy dziękujemy. Długo czekałem na ten dzień.

Oby tylko nie robiła za "radar" i gumowe ucho przy "Dino".

I właśnie w urzędzie gminy zgasło światło.

nie wiem czy ktoś pamięta jak p.wójt zorganizowała chyba ze 3lata wstecz wycieczkę do Ciechocinka dla lokalnych VIP-ów na tzw weekend z funduszy Gminy Ci lokalni vip-owcy i ich rodziny to są sympatycy p.Zielińskiej .Czy to się zmieni ???Starzy mieszkańcy Gminy nie obrażam jeśli chodzi o wiek tylko o to że znaja jej realia powiadają że ponoć p.Chrzęst wykupywał nagminnie grunty od osób starych i samotnych wykorzystując ich braki w znajomości przepisów prawa czy poniósł konsekwencje-NIE.tak będzie też z p.Zielińską brak slów na to co Ona robi z samo-kłamliwą reklamą swojego wizerunku.NIE taki powinien wyglądać przedstawiciel NAS mieszkanców gminy przedstawiciel.

Przecież znana jest z tego, że zabezpiecza sobie tyły (plecy), w organach władzy publicznej i samorządowej. Chociażby zakup testera trzeźwości dla policji, za podatnika pieniądze.

Zieli się w maju, czy to prawda?

A mówią; "przez żołądek -pączki- do serca". Nie jest to prawdą, można i w inny sposób, jak zrobiła to wójt; poprzez "konwencję" wyborczą z młodzieżą nie posiadającą jeszcze prawa wyborczego, a mogącą mieć wpływ na decyzję Rodzica(ów) w II turze wyborów na urząd wójta. Jak zaznaczyłem, sport trzeba i należy promować w szkołach, ale już nie godzi się, by wójt wykorzystywała uczniów do swoich celów kampanijnych i przedwyborczych. A wystarczyłoby, by powstrzymała się od przedwyborczego lansowania siebie i robienia sobie kampanii przedwyborczej. wykorzystując do tego celu młodzież szkolną. Przed wyborami, nawet zasadnym i uczciwym byłoby scedować obowiązki reprezentowania gminy w spotkaniu z siatkarzem Panem Zatorskim, na organ odpowiedzialny za profilaktykę sportową w szkołach. Nic dodać, wszystkie chwyty dozwolone w kampanii wyborczej, zarówno na szczeblu krajowym, jak i gminnym... ...//Panie Pawle, jako siatkarz, jesteś perfekcyjny i jedyny w swojej klasie. Jesteś OK. Natomiast, może nawet nie zdawałeś sobie sprawy, ale dałeś się wmanipulować w przedwyborcze intrygi obecnego wójta. W związku z tym, że wystąpiłeś w sponsorowanym logo, mogę przypuszczać, że stoi za tym Twój menadżer. Nikt nie ma Ci za złe, że szerzysz i promujesz siatkówkę w szkołach. Chwała Tobie i Twoim kolegom za te działania. Dziwią natomiast wyrafinowane działania wójta w promowaniu siebie, jako kandydatki na wójta, Twoim kosztem i kosztem młodzieży. Jest to wykorzystywanie młodzieży szkolnej przez wójta, do wpływu dzieci na rodziców w wyborach. Jaka to wójt dobra, dbała, zaradna. Nie wiem czy były pączki? Panie Pawle, być może nie zdajesz sobie sprawy, jesteś młody, ale tak to jest, kiedy ktoś żądny władzy, posuwa się do działań z struktur komunistycznych, powiela i wciela w życie nawyki z działalności w ORMO. Kandydat, który wykorzystuje i przekłada ideę sportu dla własnych korzyści osobistych, nie zasługuje na miano i stanowisko wójta.// Z pozdrowieniami dla drużyny i zespołu siatkarskiego. Myślę że mieszkańcy gminy ocenią zamysł i intencję wójta.

tylko ci współczuć jeśli twoje dzieci maja wpływ na twoje decyzje wyborcze a moralizowanie Pana Zatorskiego to już chamstwo

Polecam poczytać "Moralność p. Dulskiej". Akt III... - Filozofia Dulskiej sprowadza się do tezy, że dla ludzi, na zewnątrz, trzeba się prezentować jak najkorzystniej. Jej życiem rządzi gra pozorów (inne czyny i słowa dla obcych, inne dla swoich).

Moralności nie można mylić z obyczajowością. Przy łamaniu normy obyczajowej ma się poczucie wstydu, zaś przy łamaniu normy moralnej poczucie winy. Kandydatka na wójta złamała normę obyczajową, ale jak widać bez poczucia WSTYDU. Ja wobec Pana Zatorskiego normy moralnej nie złamałem, natomiast wójt tak, złamała wobec tego Pana,normę obyczajową.

'gość' czegoś ty się najadł że tak czkawka cię męczy_pączków? Wskaż wpis gdzie ,AN, poucza Pana Zatorskiego. Właśnie prawdą jest to co pisze AN. Potwierdzam, wójt wykorzystała uczniów do swojej kampanii i promocji.

Czwartego listopada odezwie się gong II rundy wyborów. A w związku z tym, mieszkańcy gm.Drużbice chcieliby wiedzieć i znać przebieg pracy zawodowej i przynależności partyjnej, obecnej i tej z przeszłości kandydatów na urząd wójta. Nakazuje im to lojalność wobec wyborców i są Nam to winni, jeżeli takową posiadają. Kandydat, to jeszcze "młodzik i żółtodziób" i pewnie nie ma tak ciekawego CV jak kandydatka. //Wobec "kandydatki" na wójta padł zarzut, iż działała w strukturach ORMO. Można domniemywać, że jeżeli w ORMO to i w komunistycznej partii. Postanowienie Sądu //I Ns 162/18//, nie odnosi się do potwierdzenia lub zaprzeczenia tej działalności. A w związku z tym, można przypuszczać, że działalność w strukturach ORMO miała miejsce. Priorytetem dla kandydatki, na urząd wójta gm. Drużbice, powinno być wyjaśnienie tych stwierdzeń, zaprzeczenie im, lub potwierdzenie. Jeżeli kandydatka w żaden sposób nie odnosi się do tych stwierdzeń, znaczy potwierdza swoją przeszłość do tych służb. // Na dowód przytoczę fragment treści pisma (ulotki) KWW Ziemia Drużbicka; "Sama wnioskodawczyni w złożonym przeciw KWW Ziemia Drużbicka wniosku nie kwestionuje swojego członkostwa w ORMO i pracy w Gminnym Ośrodku Pracy ,,Ideowo - Politycznej" w Szczercowie oraz wielu innych faktów opisujących jej działalność". Do wyborów na urząd wójta, kilka dni, a że internet i internetowe strony urzędu gminy, to szybki sposób przekazywania informacji, więc kandydatka powinna odnieść się do tych stwierdzeń. LOJALNOŚĆ WOBEC WYBORCY ZOBOWIĄZUJE Pani "kandydat".

Tomek jesteśmy z tobą emoji a Bożenka komunistka powinna zakończyć kadencje bo nawet nie ma chęci inwestowania w gminę tylko w siebie i swoich pociotków. Trzeba w końcu zakonczyć te wałki

"Dzięki" takim gminom jak Nasza, PSL zrobił sobie wynik wyborczy. Szkoda, że nie ma kandydata na wójta, niezależnego i niezwiązanego z żadną partią...P-utinizm, S-talinizm, L-eninizm, PO-co Nam to?

Ładna...biała bluzeczka w śnieżne gwiazdeczki. Brakuje jeno kufajeczki.

Do AN. Pełna zgoda, co do zmiany na stanowisku przewodniczącego rady gminy! Jak to w ogóle możliwe,że przewodniczącym rady był JW ? Natomiast jeśli o samego kontr-kandydata obecnej wójt idzie, to miał już możliwość pokazania,że jest przeciwko temu ,czego "dopuszczała się" obecna wójt, a także miał możliwość odcięcia się od praktyk lokalnych PSL-owców (gminnych i powiatowych)..., a nie zrobił tego! Dlatego nie ma mowy o żadnej gwarancji,że kiedy zostanie wójtem znowu nie przeweksluje na stronę PSL, a w tej kwestii wyborcy jasno dali znać, że praktyk PSL-owskich mają dość. Byłoby dobrze , a uczciwie w stosunku do mieszkańców gminy Drużbice na pewno, aby sam kandydat dał słowo , co zamierza, w jakim kierunku jako ewentualny,nowy wójt pójdzie.

CK. Przepraszam, za wklejkę...Nie zapominajmy, że przewodniczącego r. g. wybierają radni. A w tamtym składzie, pewnie większość była z PSL-u, a jeżeli byli niezależni, to pewnie uśpieni PSL-owcy. I dlatego został J. W. A co do Pana Głowackiego. Jeżeli zostanie wójtem a, -oby został- nie odetnie się od złodziejskiego i skorumpowanego PSL-u, to przecież mamy prawo referendalne i prawo do referendum o odwołanie wójta. Ale w tym temacie potrzebna jest spójność mieszkańców samorządu gminnego, a z przykrością trzeba stwierdzić, że takowej nie ma. Mam nadzieję, że społeczność wcześniej czy później dojrzeje do samostanowienia i ukierunkowania wójta na właściwe tory. Mimo kadencji nie znaczy, że wójt musi dotrwać do jej końca.

nie ma jak to sprzedać się za pączki emoji Oczka zamydliła a wy łykneliście jak młode pelikany

Bożenka pakuj się najwyższa pora coś zmienić w tej gminie a nie ładować tylko kasę w durne rzeczy

"Kilka głosów". O kilka głosów - 1 317 za dużo...Najwyższa pora by wyborcy wprowadzili zmiany i postawili na nowego wójta. Pan Głowacki, chociaż z "nadania" złodziejskiego i frajerskiego PSL-u, ale to nie świadczy o tym, że musi być "złym" politykiem i człowiekiem, jak "włodarze" z krajowych struktur PSL-u, skorumpowanym politykiem. Myślę i mam nadzieję, że w przypadku objęcia stanowiska wójta, będzie dbał o interesy mieszkańców i w przeciwieństwie do obecnej wójt, nie będzie uprawiał korupcji biurokratycznej. A niestety, w tutejszym urzędzie, wójt jak i co niektórzy podlegli jej pracownicy, dopuszczają się korupcyjnych i biurokratycznych działań. Daje się odczuć, że mieszkaniec traktowany jest nie jak podmiot, a przedmiot. Gmina, to nie prywatny folwark dotychczasowego wójta, i dlatego właśnie zmiana jest wskazana. To samo tyczy się przewodniczącego rady gminy. Najwyższa pora by również nastąpiła zmiana na tym stanowisku, ponieważ również uprawia korupcję biurokratyczną.

Słaby wójt, zapatrzona tylko w siebie i zakochana w sobie. Myślę, że dla nas mieszkańców byłoby lepiej gdyby przyszedł do urzędu ktoś młodszy i pełen pomysłów i chęci do pracy.

zmienić komisie wyborcze bo tam sama śmietana .

My wyborcy zajadamy paczki rozdawane w piątek i sobotę przed wyborami. Przed II turą wyborów też czekamy, czekamy na paczki na mikołajki, na gwiazdkę, na zajączka. Każdy wyborca ma imieniny i urodziny, może jakaś paczka. Dawniej za czasów działania ORMO uczestnicy też byli nagradzani za lojalkę. Można było robić karierę w Gminnych Ośrodkach Pracy Ideowo-Politycznej. Ach to były czasy. Gdzie szukać ludzi z takim doświadczeniem ideowym?

Przypuszczam, że doświadczenie nabywane było w Szczercowie. A czy wtedy ORMO-wcy, nosili "czapki" z naszywkami? Jeżeli tak, to czemu teraz nie nosi? Lojalka zobowiązuje, czyż nie tak?

nie widzę Ikony?

Cały czas walka na sesjach o podwyżkę pensji, bezskuteczna. Teraz radni ustalą nową pensję wójta, czy wyższą do poprzedniej?

i znowu ten PRL-owski beton wygra jaki burdel byl w gminie taki bedzie nadal zamiast drog itp wycieczki dla moherow i przy****sow wojtowej ... swiadomosc tego co sie dookola niektorych dzieje przeraza mnie

dodaj komentarz
Czytaj także