Rejestracja i logowanie

Strażacy trzy godziny gasili pożar w Ruścu. Prawdopodobnie doszło do podpalenia

Region 11-05-2020 Autor: Emste Foto: OSP Rusiec
4

W nocy 11 maja strażacy z okolicznych OSP zostali wezwani do ugaszenia pożaru słomy w miejscowości Rusiec. Cztery zastępy walczyły z żywiołem przez prawie 3 godziny. Na miejscu pracowali też policjanci. Jako prawdopodobną przyczynę pożaru wskazuje się podpalenie.

Zgłoszenie o płonącej w Ruścu słomie, dyspozytor straży pożarnej odebrał tuż przed świtem, około godz. 4 w poniedziałek, 11 maja. Gdy strażacy udali się na miejsce, płonął już obszar o powierzchni 30 metrów kwadratowych. Cztery zastępy strażaków z OSP, walczyły z żywiołem przez blisko trzy godziny. Akcję gaszenia zakończono ok godz. 7 rano.

Na miejscu pojawili się również policjanci, jako przyczynę wybuchu ognia wskazuje się bowiem podpalenie.

- Policjanci pracujący na miejscu otrzymali informację, że w tym przypadku mogło dojść do podpalenia. Na ten moment trwają prace, mające na celu ustalenie sprawców – informuje Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów.

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, na jaką kwotę wyceniono spowodowane żywiołem straty.

komentarze (4)
Dodaj komentarz

ja bym swoja sikawka to ugasil he he

No sensacja wielka

To już nie pierwszy pożar w ciągu ostatnich kilku dni na tym terenie. Najgorzej jak podpalacz się przeniesie na budynki.

Styrta sie pali koło lasu co stryrta sie pali koło lasu co styrta sie pali koło lasu.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także