Rejestracja i logowanie

Wziął dwa noże i pobiegł do lasu, aby się zabić. Na widok policji, chciał wbić sobie ostrze w serce

Region 14-02-2020 Autor: Emste Foto: KPP Piotrków Trybunalski
4

Dwójka policjantów pełniących służbę w gorzkowickim komisariacie, w ostatniej chwili uratowała mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie. Z krwawiącymi ranami na rękach i dwoma nożami w dłoniach zastali go w lesie. Na widok policjantów, chciał wbić sobie jeden z nich w klatkę piersiową.

Sytuacja miała miejsce 12 lutego – w godzinach popołudniowych.  Do dyżurnego piotrkowskiej komendy trafiło zgłoszenie o mężczyźnie, który chciał targnąć się na własne życie. Funkcjonariusze natychmiast pojawili się na miejscu – w jednej z miejscowości w gminie Rozprza.

Na miejscu mundurowi zastali roztrzęsioną małżonkę mężczyzny, która poinformowała ich, że jej mąż wybiegł z domu z dwoma nożami. Dobra znajomość terenu pozwoliła policjantom wytypować kompleks leśny, gdzie mógł znajdować się mężczyzna. W pewnym momencie w oddali ujrzeli odbijające się światło – w nadziei, że jest to element odblaskowy na ubraniu mężczyzny, postanowili to sprawdzić. Jak się okazało, nie pomylili się.

- W głębi lasu policjanci najpierw zobaczyli ślady krwi, a dalej klęczącego mężczyznę z nożem w ręku. Na widok mundurowych zdesperowany mężczyzna przyłożył nóż do klatki piersiowej i nie pozwalał do siebie podejść. Policjanci wiedzieli, że muszą jak najszybciej zapobiec tragedii, widząc że mężczyzna ma krwawiące rany na ręce. Zachowując szczególną ostrożność zaczęli podchodzić bliżej, prowadzili z nim rozmowę, chcą nakłonić go do oddania niebezpiecznego narzędzia. Dzięki skutecznej negocjacji jeden z policjantów odwrócił uwagę mężczyzny, a w tym czasie drugi odebrał mu nóż – informuje KPP Piotrków Trybunalski.

Po zatamowaniu krwawienia i udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej, policjanci wezwali pogotowie. Do czasu jego przyjazdu kontrolowali funkcje życiowe mężczyzny. Ten, w ostateczności trafił do szpitala, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

komentarze (4)
Dodaj komentarz

troche mi po dopach zle sie zrobilo a wy jurz że zabić

Szacunek dla Policjantów.

DDRozprza.pl

Ch u j cie to obchodzi!!! Nie pasuje to wyp i nie czytaj!!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także