Rejestracja i logowanie

Złodziejskie trio w areszcie. To oni mogli okradać domy na terenie powiatu bełchatowskiego

Region 21-02-2019 Autor: kpp radomsko/rk Foto: kpp radomsko
11

Złodziejskie trio, podejrzane o włamania na terenie województwa łódzkiego, trafiło do aresztu. Osoby te mogą być sprawcami włamań na terenie powiatu bełchatowskiego. W ubiegłym tygodniu radomszczański sąd zadecydował o 3-miesięcznym areszcie dla całej trójki podejrzanych.

16 lutego 2019 roku prokurator Prokuratury Rejonowej w Radomsku podczas posiedzenia sądu wnioskował o areszt wobec 39 – letniej kobiety i dwóch jej kompanów w wieku 59 i 41 lat. Radomszczański sąd poparł wnioski śledczych i aresztował przestępców na najbliższe trzy miesiące. Podejrzanym grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki skoordynowanym działaniom łódzkich, radomszczańskich oraz pabianickich kryminalnych złodzieje wpadli w ręce stróżów prawa na "gorącym uczynku". Do zatrzymania grupy włamywaczy doszło 14 lutego 2019 roku niemal bezpośrednio po tym, jak włamali się i okradli jeden z domów jednorodzinnych w Radomsku. Informacje uzyskane przez kryminalnych okazały się kluczowe w zatrzymaniu tych przestępców. Policjanci chwilę po włamaniu zatrzymali pojazd, którym poruszali się przestępcy. Podczas przeszukania samochodu policjanci ujawnili biżuterię, zegarki, perfumy oraz pieniądze należące do ostatnich pokrzywdzonych. W związku z powyższym przestępcy trafili do policyjnego aresztu. Najstarszy z nich to mieszkaniec Łodzi, pozostali to pabianiczanie. Mundurowi podczas przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych znaleźli i zabezpieczyli dużą ilość różnego rodzaju biżuterii i przedmiotów stanowiących wyposażenie domów. Odzyskane przedmioty wrócą do prawowitych właścicieli. Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że sprawcy w swojej przestępczej działalności najczęściej wykorzystywali nieobecność domowników. Wówczas włamywali się do domów i kradli pieniądze oraz wartościowe przedmioty, które następnie mogli sprzedać. Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledczy zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa.

Policjanci apelują o wzmożenie czujności w miejscu naszego zamieszkania. Doświadczenie pokazuje, że niemal każde włamanie do domu czy mieszkania jest poprzedzone obserwacją ze strony przestępców. Wychodząc z domu zawsze zamykajmy okna, drzwi. Szczególną uwagę należy zwracać na drzwi balkonowe, tarasowe, ponieważ tą drogą najczęściej wchodzą do środka złodzieje. Jeżeli możemy stosujmy różnego rodzaju zabezpieczenia techniczne. Nie zapominajmy o pomocy sąsiedzkiej, która niejednokrotnie stanowi najlepszą ochronę.

Jeżeli zauważymy podejrzaną osobę/ osoby przebywające w pobliżu naszych posesji zapamiętajmy ich wygląd i koniecznie o swoich spostrzeżeniach poinformujmy policję. Takie osoby zazwyczaj poruszają się samochodami, jeżeli to możliwe zanotujmy numer rejestracyjny. Policjanci skrupulatnie sprawdzą każdy sygnał.

komentarze (11)
Dodaj komentarz

BRAVO DLA POLICJ ZA ZŁAPANIE ZŁODZIEJI. A teraz za czym Ci ZŁODZIEJE trafiom do więzienia na 10 lat. To ja proponuję tym ****OM NIEROBOM ZŁODZIEJĄ PO "ODCINAĆ PIERW IM OBIE RĘCE". TAK ABY ZAPAMIETALI TO SOBIE DO KOŃCA SWEGO ŻYCIA ZA CO SIEDZĄ W PIERDLU.I ABY PO WYJSCIU Z PIERDLA JUŻ WIECEJ NIKOMU NIC NIE UKRADLI NIE MAJĄC OBUCH RĄK.

W końcu, brawo policja.

Słaba ta kara . Wyjdą i będą bardziej uzdolnieni w tym fachu bo w więzieniu tylko się doksztalcasz w tym za co siedzisz.

Brawo dla Policji

po jednej ręce do żrącego kwasu...bez znieczulenia oczywiście i na 10lat do paki...dziekuje do widzenia

Oddać w ręce okradzionych.

Za jaja i na latarnię

Moim zdaniem za złodziejstwo to powinno im uciąć rękę żeby każdy człowiek wiedział że to złodzieje

Pokazać te mordy a nie zakrywać.W końcu okradali ludzi i może mnie również.

Upier@#lic po palcu

Nie po palcu tylko całą rękę i do domu jesli nadal bedą kraść drugą a jak to nie pomoże za trzecim razem łeb i po kłopocie

dodaj komentarz
Czytaj także