Rejestracja i logowanie

Oficjalne wyniki wyborów w gminach powiatu bełchatowskiego

Region 05-11-2018 Autor: mjs
23
Oficjalne wyniki wyborów w gminach powiatu bełchatowskiego

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów. Przyjrzeliśmy się poszczególnym danym w samorządach powiatu bełchatowskiego. Po nocy wyborczej II tury wyborów w kilku gminach zawrzało. Zaledwie w jednej z sześciu, gdzie niezbędnym okazała się dogrywka, fotel wójta przypadł w udziale już sprawującemu urząd.

Chodzi oczywiście o gminę Kleszczów. Sławomir Chojnowski zdobywając poparcie 1 948 mieszkańców (60,99%) pewnie wygrał z Henrykiem Michałkiem, na którego zagłosowało 1 246 kleszczowian (39,01%).

W pozostałych gminach dojdzie do zmian – zdarza się, nie ukrywajmy dość spektakularnych. Sporym zaskoczeniem jest z pewnością przegrana Kamila Ładziaka (szerzej o tym pisaliśmy TUTAJ) i Dariusza Woźniaka w gminie Rusiec. Woźniak zdobywając 1 589 (47,21%) głosów po 16 latach rządów żegna się z fotelem wójta. Damian Szczytowski uzyskał poparcie blisko 53 procent mieszkańców, uzyskał 1 777 głosów i to on na najbliższe pięć lat obejmuje stery w gminie.

Z urzędem po dwóch kadencjach żegnają się też wójtowie gmin: Drużbic i Kluki. W tej pierwszej z wymienionych, Bożena Zielińska oddała fotel po wyrównanej wyborczej walce z Tomaszem Głowackim. Dotychczasowa wójt uzyskała 1 248 głosów (to daje 48,02%), a jej kontrkandydat 1 351 (51.98%). W Klukach odwrotna sytuacja, to kobieta wchodzi na stanowisko wójta. Karol Sikora uzyskują poparcie 1 042 wyborców (45,72%) musi ustąpić na rzecz Renaty Kaczmarkiewicz, która zdobyła 1 237 głosów (54,28%).

W Zelowie burmistrzem zostanie Tomasz Jachymek, w II turze wyborów uzyskał on 3 424 głosy, co dało mu ponad 57-procentowe poparcie. Agnieszka First mogła liczyć na glosy 2 567 (42,85%).

gm. Bełchatów

KOC Konrad Patrycjusz, 2485 głosów, 50.24%
ŁADZIAK Kamil Jerzy, 2461 głosów, 49.76%

gm. Drużbice

ZIELIŃSKA Bożena Henryka, 1248 głosów, 48.02%
GŁOWACKI Tomasz, 1351 głosów, 51.98%

gm. Kleszczów

CHOJNOWSKI Sławomir, 1948 głosów, 60.99%
MICHAŁEK Henryk Andrzej, 1246 głosów, 39.01%

gm. Kluki

KACZMARKIEWICZ Renata Janina, 1237 głosów, 54.28%
SIKORA Karol, 1042 głosów, 45.72%

gm. Rusiec

SZCZYTOWSKI Damian Piotr, 1777 głosów, 52.79%
WOŹNIAK Dariusz Paweł, 1589 głosów, 47.21%

gm. Zelów

FIRST Agnieszka Teresa, 2567 głosów, 42.85%
JACHYMEK Tomasz Krzysztof, 3424 głosów, 57.15%

komentarze (23)
Dodaj komentarz

Brawo, p.First mimo wielu klamstw nie wygrala. Teraz juz straszy Radnych PiS ,a w poprzednich kadencjach totalnie niszczyla z p. Burmistrz opozycje. Dokonala wiele dobrego ale tylko dla Bujen.Zniszczono wiele dobrych projektow, sklocono nauczycieli , zatrudniani byli znajomi p.First i p.Swierczynskiej. A udawaly,ze sa takie prawe.Pani Myslowska tez w tym uczestniczyla .

A pani wojt z Druzbic to radny powiatowy Z. z synem siatkarzem nie pomogli. Nie mowiac o dziennikarzynie Sylwi Sz. Tak ciezko pracowala a tu nici. Musisz sie juz pakowac.

Na "oko" widać jak kończą komuchy.

nowy Wójt gminy Rusiec powinien dogadać się z Radnymi Jedności Wiejskiej, bo inaczej nic z tego dobrego nie wyjdzie...

Szkoda żę ci radni wierzą jeszcze w swojego wodza...

"obserwator" - wiem kim jesteś, ale zostawię to dla siebie. Co się zaś tyczy apolityczności, to proponuję zapoznać się z ulotką wyborczą byłej Pani Wójt. Wewnętrzna strona, po prawo na samym dole - czerwonym tłem wyróżnione.

Cieszę się i Cie MóJ 'pikusiu' pozdrawiam. Do zobaczenia w pracy niebawememoji

Pikuś wiem kim jesteś mam twoje IP, DNA i IQ ......

GRATULACJE p.Koc ,życzymy powodzenia!!!!!

i pamiętaj Pan o stanowiskach które nam obiecałeś (ja już z 200 razy wkleiłem ten tekst pod różnymi artykułami to mi się chyba coś należy)

"Dobrze", że w Drużbicach otworzą "Dino". "Królowa" stu i jednej nocy (różnica), będzie miała gdzie się zatrudnić i wykładać towar na półki. Natomiast nowy wójt, przy weryfikacji stanowisk w urzędzie, powinien również wysłać do Dino, układać towar, kilkoro pracowników tutejszego urzędu. Na kasę preferowani są uczciwi sprzedawcy, a nie ulegający korupcji, jak ich "chlebodawczyni".

nie zgadzać się z kimś to jedno a lżyć i obrażać to drugie jeżeli masz dowody na korupcje to zgłoś to do prokuratury podać ci adres

Bożena Zielińska to najlepszy wójt, jaki kiedykolwiek miała gmina Druzbice, a nawet powiat. Prawdziwy i zaangażowany gospodarz, a nie politykier. Jak wygląda zjawisko politykiwanua na tym urzędzie mieszkańcy już zapomnieli. . no i teraz sobie znowu na to popatrza: (

Ciebie debilu to by nawet do Dino nie przyjęli

Wreszcie zmiana w gminie Kluki Wreszcie dobra zmiana Panu Karolowi dziękujemy

czy dobra to moze poczekajmy, tam nie bylo na kogo głosować to ludzie zagłosowali za kimś nowym bo niby moze bedzie inaczej

co to za przystojniak pierwszy pan od prawej u góry?

a co foczka Cię swedzi...............

Co za brednie wszyscy wiedzą, że najpiękniejszy i najprzystojniejszy jest Kondzio emoji choć nie najwyższy emoji ...... właściwie to jest niski ..... no dobra to bobek ..... ale przystojny i piękny i na miarę możliwości naszej gminy.

SZCZYTOWSKI z RUŚCA

A co chcesz się kopcic

Tobie to już się w głowie kopci chybaemoji

Będziesz szczytowac haha

dodaj komentarz
Czytaj także