Rejestracja i logowanie

Pościg rodem z filmu akcji. Ucieczkę przed policją skończył na drzewie

Region 05-07-2018 Autor: magjas Foto: KPP Pajęczno
1

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie w godzinach wieczornych 3 lipca podjęli pościg za mężczyzną, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Krewki kierowca golfa zaczął uciekać ulicami miasta, jego podróż zakończyła się po kilku kilometrach na... drzewie.

W miniony wtorek, 3 lipca w Pajęcznie na ul. 1-go Maja policjanci tamtejszej drogówki zauważyli czarnego golfa, którego kierujący jechał w sposób wskazujący, że może być nietrzeźwy. Mundurowi chcieli zatrzymać pojazd do kontroli dając kierowcy wyraźny znak do zatrzymania. Kierowca nie tylko zlekceważył polecenie, ale także przyspieszył i zaczął uciekać.

- Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Podczas ucieczki mężczyzna swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników ruchu. Na skrzyżowaniu drogi prowadzącej do miejscowości Barany stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo wypadając z pojazdu i stracił przytomność - informują policjanci z KPP w Pajęcznie

Do czasu przybycia zespołu pogotowia ratunkowego, policjanci natychmiast udzielili pomocy poszkodowanemu. Decyzją lekarza rannego przetransportowano do szpitala.

Szybko też wyszedł na jaw powód ucieczki. Okazało się bowiem, że 35-letni mieszkaniec gminy Rząśnia nie posiadał uprawnień do kierowania, miał aktywny, 3-letni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

- W szpitalu została pobrana mu krew do badania celem ustalenia czy był pod wpływem alkoholu lub innych niedozwolonych środków. 35-letni kierujący golfem po wyjściu ze szpitala odpowie za złamanie zakazu sadowego oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej- dodają funkcjonariusze pajęczańskiej policji

komentarze (1)
Dodaj komentarz

kochane drzewko braw oza dobra robote drzewusio cmok

dodaj komentarz
Czytaj także