Rejestracja i logowanie

Pijany uczył się jeździć autem. Instruktor siedział obok

Region 19-02-2018 Autor: mj-s Foto: mj-s
2
Pijany uczył się jeździć autem. Instruktor siedział obok

Zanim stał się kierowcą, już wpędził się w kłopoty w związku z jazdą na podwójnym gazie. W minioną sobotę, 17 lutego piotrkowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kursanta. 24-latek, oczywiście w asyście swojego nauczyciela kierował toyotą yaris mają blisko promil alkoholu we krwi.

Co ciekawe mundurowych o dziwnym zachowaniu kierowcy zaalarmował pieszy. W sobotni poranek, około 9.30 dyżurny z piotrkowskiej komendy dostał informację, że Al. 3 Maja jedzie "elka", którego kierowca nie zwraca uwagi na pieszych.

- Zawiadamiający twierdził, że kierowca nie przepuścił jego i jego 7-letniej córki na przejściu dla pieszych. Dyżurny niezwłocznie skierował we wskazany rejon miasta policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze skontrolowali wskazany pojazd. Już po kilku minutach znana była przyczyna zachowania kierowcy toyoty. Okazało się, że 24-letni kursant był pijany. Miał w organizmie 0,9 promila alkoholu - informują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego tomaszowianina. Cała sprawa jest o tyle zaskakująca, że obok pijanego ucznia siedział instruktor! Nauczyciel tłumaczył, że nie zauważył, aby kursant był "po kielichu". 24-latek za nim zdobył "prawko" już ma kłopot z prawem, usłyszał zarzut. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

komentarze (2)
Dodaj komentarz

Chłopak strzelił sobie na rozluźnienie jak tu jeździć, takie korki na drogach i tyłu pijanych kierowców....

Czyli teraz-idąc tym tropem, za każdym razem kiedy usiłuję cierpliwie przejść z dzieckiem przez pasy i zatrzymuje się dopiero dziesiąty kierowca, o całej reszcie powinnam powiadamia ćwiczenia policję, bo być może ta dziewiątka co się nie zatrzymała to nie dlatego że to zwykłe buraki, tylko być może pijani?

dodaj komentarz
Czytaj także