Rejestracja i logowanie

"Polska nauka w dwudziestoleciu międzywojennym" - wystawa w bełchatowskim muzeum

Kultura i Edukacja 28-08-2019 Autor: G.Niew Foto: G.Niew
0

Muzeum Regionalne w Bełchatowie do piątku 30 sierpnia gości wystawę „Polska nauka w dwudziestoleciu międzywojennym”.

Ekspozycja jest prezentacją wybranych sylwetek wybitnych naukowców i ich dokonań. Powstała w ramach akcji upamiętnienia stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości. Organizatorem jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- Tworząc tą wystawę kierowaliśmy się tym, aby zaprezentować osoby których odkrycia w największym stopniu zmieniły nasze życia. Mamy na przykład Józefa Kosackiego, który wynalazł wykrywacz min i ocalił miliony ludzkich istnień – informuje Krzysztof Cieciura  podczas konferencji prasowej.

- Jeśli chodzi o nauki humanistyczne, mamy tutaj piękny diagram profesora Kostrzewskiego. To twórca poznańskiej szkoły archeologicznej. Polska Szkoła Archeologiczna jest jedną z najlepszych na świecie. Od nas uczą się Amerykanie, od nas uczą się Japończycy, jak robić dobrą archeologię - dodaje dyrektor muzeum Marek Tokarek.

Wystawę można oglądać tylko do najbliższego piątku. Później ekspozycja rusza do kolejnego miasta.

 

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także