Rejestracja i logowanie

Szkoła Podstawowa nr 3 świętuje 60-lecie! [FOTO][VIDEO]

Kultura i Edukacja 23-11-2018 Autor: magjas Foto: mjs
19

Szkoła Podstawowa nr 3 obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia. Dzisiaj w sali gimnastycznej z okazji diamentowych urodzin zorganizowano uroczystą akademię – na zaproszenie szkolnej społeczności licznie odpowiedzieli emerytowani pracownicy „Trójki”, przedstawiciele pozostałych placówek, a także firm i instytucji, które wspierają szkołę w codziennej pracy. Były ciepłe słowa wspomnień i życzeń, były kwiaty, prezenty i tort. Uczniowie - także Ci byli - zrewanżowali się w programem artystycznym.

Historia Szkoły Podstawowej nr 3 sięga 1958 roku, dokładnie 1 lutego powołano ją do życia. Pierwszą siedzibą szkoły był budynek przy obecnej ulicy L i M. Kaczyńskich. Początkowo do szkoły uczęszczało niespełna trzystu uczniów, pobierali oni nauki od 10 nauczycieli. W placówce funkcjonowała biblioteka, stołówka, świetlica, spółdzielnia uczniowska, a także liczne koła zainteresowań.

W roku 1972 otworzył się nowy rozdział w historii „Trójki” - szkoła przeniosła się do budynku, najpierw na Targową 20, a w 1978 do nowo wybudowanej siedziby przy ulicy Sienkiewicza 25, gdzie funkcjonuje po dziś.

W 1994 roku po przeprowadzonym wśród uczniów i nauczycieli referendum wybrano nowego patrona placówki. Początkowo był nim Karol Świerczewski, od połowy lat 90-tych szkoła nosi imię Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej.

 

 

komentarze (19)
Dodaj komentarz

Szkolny konfidencik pani dyrektor na starych smieciach... Oj jaki on slodki

Trochę lat już upłynęło.. Pozdrawiam Absolwentów roczniki 81 się działo emoji

Prawda mówi szczerą prawdę potwierdzam

Super moja klasa 4 b fajnie tak zobaczyc

Szkoda ze nie było zjazdu absolwentów.

Ta szkoła to buda jest ponura mało się w niej przez te lata zmieniło czuć komunę jednym słowem WSTYD ze przez tyle lat tak niewiele zostało zrobione w tej szkole. Jak widać włodarze przez te lata i dyrekcja zrobili mniej niż minimum. Bez urazy ale Buda to dobre porównanie z tą szkoła bo sam się tam uczyłem kiedyś od 1990 i kiedy zobaczyłem szkole w środku doznałem szoku tylko kolor ścian się zmienił a reszta jest po staremu MASAKRA

Jak przyszedł dyrektor, który chciał coś zrobić, to zawiesili bo robić nierobą się nie chciało. Najlepiej się lansować po galerii, zakupy, fryzjer itp..oszukiwać i mataczyć

A kto się po galerii lansował i po fryzjerach latał? Ci, co zawiesili? I nie zawiesili za to, że coś dyrektor chciał zrobić. Wazeliną tu śmierdzi. Nie przesadza. I nie ubliżaj od nierobów.

Jeśli już, to "nierobom" - ortografia! "Dyrektor, który chciał coś zrobić..."- dobre!

W zakresie Andrzejek I restauracji Jan prosze Państwa jeżeli w ofercie pisze się, że muzyka disco polo to proszę o wyjaśnienie dlaczego na 6 utworów jeden był disco polo I to do tego słaby? Nieporozumienie. Proszę nie oszukiwać Klientów.

Hahaha rozsiewasz ten komentarz jak simon mol hiva. Myślisz, że kogoś obchodzi twoje zdanie? Hahaha

Dobre wzorce- wszystko jak na dniach otwartych w pg4. Kto zaglądał, wie...Krówki, koszyczek, kroniki, gazetka... Prezentacja, wystawki...

Daleko wzorcom z PG4 do wzorców z SP3! Ta szkoła ma swoje i nie musi czerpać z PG4. Wystarczy prześledzić historię szkoły do czasu pojawienia się w niej osób z PG4.

A co się stało z panią dyrektor od sex afery?

Ciekawy nie bądź ciekawy bo tyłu Ci braknie

Łezka, aż się kręci. Rocznik 1986-95. Wszystkiego najlepszego!

Zespół zaśpiewał rewelacyjnie! Pozdrawiam wszystkie dziewczyny! Cudowne!

Niektóre kobiety wyglądają jak lalki barbi

Było super

dodaj komentarz
Czytaj także