Rejestracja i logowanie

'Ósemka' ma 35 lat! Zobacz jak świętowano w szkole ten jubileusz [FOTO]

Kultura i Edukacja 18-10-2018 Autor: r.k Foto: r.k
15

Szkoła Podstawowa nr 8 w Bełchatowie w bieżącym roku świętuje swoje 35. urodziny. Z tej okazji 17 października w placówce odbyła się uroczysta akademia – jak to przy okazji jubileuszu, były życzenia, gratulacje i wspólne świętowanie z zaproszonymi gośćmi.

Wśród licznie przybyłych były władze miasta, przedstawiciela kuratorium oświaty, a także byli dyrektorzy SP nr 8. Na urodzinową fetę  stawili się też absolwenci szkoły i jej przyjaciele - dyrektorzy miejskich przedszkoli, firm i instytucji na co dzień wspierających placówkę.

- Nasza szkoła jest nie tylko nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości, jest również częścią naszego życia. Chciałabym, aby o szkole, którą kieruję mówiono, że jest nastawiona na ucznia, że wspiera i wzbogaca uczenie się oraz że tworzy społeczność dydaktyczną – mówiła podczas uroczystej akademii Maria Łazuga, dyrektor SP 8. - W „ósemce” zawsze najważniejszy był uczeń, jej duszą nauczyciel, a dumą absolwenci – dodała dyrektor.

Podczas uroczystej akademii uczniowie „ósemki” zaprezentowali program artystyczny, później był tort i okazja do wspomnień nad szkolnymi kronikami, w których na przestrzeni ostatnich dekad dokumentowano życie placówki. Podczas uroczystych obchodów w szkole odsłonięta została tablica upamiętniająca 35 -lecie działalności.

Szkoła Podstawowa nr 8 na os. Dolnośląskim istnieje od 1983 roku, uroczyste oddanie budynku miało miejsce 3 października. Pierwszym dyrektorek był Feliks Cłapa. 17 marca 1987 roku patronem szkoły został Jan Brzechwa, wówczas placówką kierował już Wacław Kosik. W następnym roku szkolnym dyrektorem została Janina Lewandowska, która zarządzała szkołą do 1992 roku, kiedy to zastąpiła ją Henryka Parchatko. Początkowo w szkole im. Jana Brzechwy uczyły się dzieci z klas I – III, w ciągu kilkunastu lat placówka przeobraziła się w pełną szkołę podstawową. W latach 2007 – 2017 dyrektorem szkoły była Honorata Kwaśniewska, a obecnie funkcję tę pełni Maria Łazuga.

Obecnie do Szkoły Podstawowej nr 8 uczęszcza 699 dzieci (658 w klasach I – VIII oraz 41 w oddziałach „zerowych”), które uczą się w 34 oddziałach. Placówka zatrudnia 76 nauczycieli.

komentarze (15)
Dodaj komentarz

Wspaniala pani dyrektor i caly personel.Jak na dzisiejsze czasy to super szkola swietnie zarzadzana.Dobra atmosfera.Szkola przyjazna dla ucznia.Gratulacje!

Moja szkoła rocznik 76 pozdrawia

Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. W ciągu roku zrobiła więcej, niż poprzednia pani dyrektor przez wszystkie kadencje.

zaczynałem chodzić do ósemki w 1988 w sumie po latach można powiedzieć że super szkoła

Pracowalam w tej szkole bardzo milo wspominam ten okres w moim zyciu

Pamietam jak zaczymałam edukacje w tej szkole. Teraz syn tam uczeszcza.

W 1984 r zaczynałem tam edukację.Fajna szkoła, miłe wspomnienia.

Szkoła super też do niej chodziłam i wkońcu moje dzieci teź chodzą. A jeśli chodzi o dyrekcję to serce na dloni ...

W ta jm razi e proponuje głosować na człowieka z pomysłem!

Prawie 30 lat temu sam chodziłem do tej szkoły i choć było to do 4 klasy (potem szło się do dziesiątki) miło ją wspominam.Z ówczesnej kadry nikt już nie pracuje...Teraz moje dziecko chodzi do tej szkoły i nauczycielki też są spoko.Jedynie co się rzuca w oczy to szkoła jest ,, przeładowana" dzieci jest za dużo w porównaniu do miejsca w budynku i za mało nauczycieli.Skutek taki,że część dzieci bardzo późno zaczyna lekcję a świetlica to ,,poczekalnia" a małe dzieci razem ze starszymi gniotą się w jednym pomieszczeniu.Dzieci powinny zaczynać lekcje o 8 max o 9 a nie jak jest teraz.Mam nadzieję że obecna Pani Dyrektor nad tym pracuje.Dużo jeszcze też w budynku do zrobienia jak np stołówka z PRL-u...

Super dyrektor i pani i pan wice. Bardzo mili i sympatyczni ludzie.

Pani Łazuga wspaniała. Całe serce dla dzieci i szkoły oddaje. Brawo!

Najlepsza Pani Dyrektor jaką kiedykolwiek ta szkoła miała

Wspaniali nauczyciele i wielka Pani Maria Łazuga. Wspaniały Jubileusz i dziękujemy.

Cudowna szkoła cudowni nauczyciele przemiła atmosfera

dodaj komentarz
Czytaj także