Rejestracja i logowanie

Sprawdź swoją fizyczną formę na policyjnym teście

Kultura i Edukacja 23-03-2018 Autor: powiat bełchatowski
0

Uważasz, że jesteś dobrze wyćwiczony? No to przyjdź zweryfikować swoją tężyznę fizyczną podczas Otwartych Mistrzostw Szkoły w Teście Sprawności Fizycznej, które odbędą się 28 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie. Obok uczniów w zawodach będą mogli wziąć udział mieszkańcy Bełchatowa, którzy ukończyli 18 lat.

- Rozpoczęła się wiosna, więc czas rozprostować kości, zweryfikować swoją sprawność fizyczną, a przy okazji miło spędzić czas – zachęca Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Tor przeszkód jest taki sam, jaki muszą pokonać kandydaci ubiegający się o pracę w policji, więc będzie to okazja do sprawdzenia swoich możliwości i osiągów.

Celem zawodów jest przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do egzaminów sprawnościowych w jednostkach mundurowych, ocena i podnoszenie własnej sprawności fizycznej oraz promowanie zdrowia i aktywnego wypoczynku.

- W teście obowiązkowo biorą udział uczniowie klas mundurowych – mówi Piotr Mielczarek, dyrektor ZSP nr 3. - Pozostałe osoby będą mogły zapisać się bezpośrednio przed startem w dniu zawodów. Test nie jest łatwy, a limit czasowy 1 minuta 41 sekund, dla wielu okazał się w ubiegłym roku trudny do osiągnięcia. Dodatkową atrakcją będzie test VIP, w którym uczestniczyć będą przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej oraz zaproszeni goście.

Zaproszenia do udziału zostały wysłane także do pozostałych szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu.

- Testy sprawnościowe będą identyczne jak te, które przeprowadzamy wśród chętnych do pracy w policji – mówi inspektor Karol Mielczarek, Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie. - Jeśli ktoś chce się zawczasu do nich przygotować, to na stronie Komendy Głównej Policji jest filmik instruktażowy, pokazujący zakres testu. Z roku na rok poprawia się sprawność fizyczna młodych adeptów do pracy w policji, choć czas jest wyśrubowany, to jest do osiągnięcia.

Wydarzeniu patronuje Społeczna Akademia Nauk, bo jak podkreśla dr Adam Gogacz, jest to doskonała okazja do scalania lokalnej społeczności.

- Ponadto nauka to nie tylko ślęczenie nad książkami, ale także ruch, ćwiczenia i zdrowy tryb życia, dlatego zachęcamy do udziału w teście, lub nawet do kibicowania startującym.

Harmonogram imprezy:

  • 8.30 - rozpoczęcie imprezy, przywitanie gości i uczestników
  • 8.45 - Test VIP – służby mundurowe, zaproszeni goście
  • 9.30 - Wręczenie nagród dla VIP
  • 9.40-11.00 - klasy 1
  • 11.05 - wręczenie nagród dla klas 1
  • 11.10 - 12.30 klasy 2 -4
  • 12-30 – wręczenie nagród dla klas 2-4
  • 12.35 -13.30 - mieszkańcy Miasta i powiatu Bełchatów
  • 13.35 - wręczenie nagród i zakończenie.


 

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także