Rejestracja i logowanie

„Animalia – anomalia” w galerii MCK

Kultura i Edukacja 10-08-2017 Autor: magjas Foto: mck.belchatow.pl
0

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wystawę malarstwa Sylwii Łyczko-Zielony, pt. „Animalia – anomalia”, która będzie prezentowana od 9 września, w Galerii MCK.

- Bohaterem moich prac malarskich jest zwierzę, pokazane w nieoczywistych okolicznościach. Często wchodzące brutalnie w kadr, przez co budowane jest napięcie, niepokój, brak komfortu. Ale to pretekst do szerszej opowieści o ludziach. Malarstwo to podróż, w sensie dosłownym i symbolicznym. Jednocześnie równoważnym bohaterem jest kolor, swobodnie płynąca struga farby, a innym razem plama zdyscyplinowana w granicach rysunku - tak o swoim malarstwie mówi Sylwia Łyczko-Zielony, która w galerii MCK zaprezentuje całą paletę swoich emocji oraz malarskich możliwości.

Wystawę będzie można oglądać do 30 września.

Sylwia Łyczko-Zielony:

Absolwentka Liceum Plastycznego w Częstochowie, na specjalizacji: ceramika oraz historii sztuki na Uniwersytecie Łódzkim. Przez całe życie zawodowe zajmuje się malarstwem. Najbliższa jej jest technika suchej pasteli, a od kilku lat doskonali technikę akrylową. Ma za sobą liczne wystawy indywidualne oraz zbiorowe. Współpracuje z wieloma galeriami w kraju oraz za granicą.

 

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także