Rejestracja i logowanie

Truskawkowe świętowanie

Kultura i Edukacja 07-06-2017 Autor: mj-s
0

To, że pobliski Buczek truskawką stoi nie jest absolutnie żadną nowością. Ten słodki, czerwony owoc jest tam uwielbiany i doczekał się nawet swojego święta! Ale o tym też jest głośno, bo od kilku już lat w ostatni czerwcowy weekend do Buczka zjeżdżają gwiazdy formatu nie tylko ogólnopolskiego, ale także światowego. Nic więc dziwnego, że w tej plenerowej imprezie bierze udział kilkanaście tysięcy osób.

Dla mieszkańców gminy Święto Truskawki jest uroczystym podsumowaniem zbiorów, choć w tym roku celebrowanie teoretycznie powinno być nieco później - na polach bowiem ciągle jest jeszcze bardzo dużo owoców do zebrania. Tegoroczne zimne dni sprawiły, że truskawkowy sezon jeszcze się nie kończy, a właśnie jest w pełni. Będzie więc jeszcze trzeba popracować, ale organizatorzy zapewniają, że humorów oraz truskawkowych dżemów, nalewek, ciast, a nawet zup na pewno nie zabraknie!

W bieżącym roku impreza zapowiada się równie imponująco jak w minionych latach. Zaproszone gwiazdy? No Mercy, Enej i Kate Rayan... ale to oczywiście nie wszystkie atrakcje III Krajowego Święta Truskawki, szczegóły na plakacie poniżej.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także