Rejestracja i logowanie

Związkowcy Sierpnia' 80 w obronie pracowników zwolnionych z Urzędu Gminy Bełchatów. Sprawa trafi do sądu

Wydarzenia 06-02-2019 Autor: mjs
128
Związkowcy Sierpnia' 80 w obronie pracowników zwolnionych z Urzędu Gminy Bełchatów. Sprawa trafi do sądu

Z końcem stycznia po konferencji prasowej Konrada Koca, informowaliśmy o redukcji zatrudnienia w podległym mu Urzędzie Gminy. Wójt zwolnienia - na ten moment sześciu pracowników - tłumaczy fatalną sytuacją finansową samorządu. Tymczasem w obronie zwolnionych stanęli związkowcy z Sierpnia'80, dla których urzędnicze cięcia, to przejaw dyskryminacji i chęć pozbycia się z urzędu organizacji związkowej. W tej chwili Sierpień'80, w przypadku obrony dwóch pracowników urzędu chce podjąć kroki sądowe.

Kilku pracowników Urzędu Gminy postanowiło się zrzeszyć w związku zawodowym w końcówce 2018 roku. Po tym, kiedy pewnym już było, że dotychczasowego wójta Kamila Ładziaka zastąpi Konrad Koc. Pracownicy zdecydowali się przystąpić do Wolnego Związku Zawodowego Sierpień'80 działającego przy bełchatowskiej kopalni.

W drugiej połowie stycznia tego roku rozpoczęła się restrukturyzacja w urzędzie. Zaczął obowiązywać nowy schemat organizacyjny na mocy którego pracę dotychczasowych 27 jednostek zredukowano do 20. Zlikwidowano między innymi stanowisko zastępcy skarbnika, zespół ds. płac, referat ds. promocji i komunikacji społecznej, zespół ds. zamówień publicznych. Na mocy zmian pracę straciło - jak to podkreślił wójt Koc „na ten moment” - sześciu urzędników.

- Wśród zwolnionych są nasi członkowie. Wójt, jako pracodawca, nie powiadomił związku zawodowego o planowanych zwolnieniach. Wcześniej występowaliśmy do niego o spotkanie, ponieważ dochodziły nas głosy o możliwej likwidacji pewnych stanowisk - mówi sekretarz związku Czesław Maconko i dodaje: - Zgodnie z ustawą wójt powinien powiadomić związek zawodowy o tym, że takie czynności w stosunku do swoich podwładnych wykona. Oczywiście tego nie wykonał i dlatego jest z naszej strony pewien niepokój, że złamał prawo.

W jeszcze ostrzejszym tonie wypowiada się Leszek Skowronek, przewodniczący Sierpnia' 80, który w rozmowie z nami podkreśla, że działania wójta są skierowane nie tylko przeciwko pracownikom, ale i konstytucyjnemu prawu do zrzeszania się.

- Zdarza się tu w Urzędzie Gminy coś, co jest w Polsce nagminne, niestety. Jeżeli pojawia się gdzieś komórka, zalążek jakiegoś związku, mówimy tu o różnych firmach, jest to duszone w zarodku poprzez zwolnienia ludzi. Uważamy, że nastąpiła tutaj jawna dyskryminacja za przynależność związkową - mówi Leszek Skowronek.

Związkowcy w rozmowie z nami podkreślają, że aspekt finansowy jakim zwolnienia tłumaczy wójt Konrad Koc są dla nich wątpliwej jakości.

- Żaden inny pracownik nie został zwolniony, dotyczy to tylko i wyłącznie członków związku - wyjaśnia Maconko. - Gdyby te redukcje dotyczyły jakiejś szerszej grupy pracowników, w której byliby nie tylko nasi członkowie, to zrozumielibyśmy, że to nie było działanie celowe. W sytuacji, w której jesteśmy uważamy, że chodzi o likwidację związku na terenie Urzędu Gminy. Obecnie jak wynika z mojej wiedzy, na terenie jednostki zostało tylko 2 członków Sierpnia' 80, więc jak widać w praktyce, wójt zlikwidował związek.

- Pracodawca podał argument likwidacji miejsc pracy, a my jednocześnie mamy pewną wiedzę o nowych przyjęciach - dodaje Skowronek

Związkowcy z Sierpnia' 80 spotkali się w minionym tygodniu z szefem gminy Bełchatów. Spotkanie trudno jednak nazwać owocnym, bo podczas 1,5-godzinnej rozmowy:

- Wójt wyjaśnił, że już nie widzi możliwości zmiany swojej decyzji i stanowiska w tej sprawie – powiedział Czesław Maconko.

W tej sytuacji związkowcy zapowiedzieli, że sprawa zwolnionych osób trafi do sądu.

- W tej chwili przyjęliśmy drogę prawną, żeby uniknąć zarzutów, że działamy politycznie. My abstrahujemy od polityki, interesują nas tylko członkowie związku. Każdy obywatel naszej ojczyzny ma prawo się zrzeszać. Dwóch pracowników zwolnionych z art. 30 złoży pozew do sądu o przywrócenie do pracy – mówi Leszek Skowronek, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Sierpień' 80.

komentarze (128)
Dodaj komentarz

Słychać już tętent koni , nadciąga wiosna i zmiecie wszystko

Chyba nie o taką gminę nam chodziło

Plan naprawczy spółki komunalnej gminy w wydaniu nowego wojta to zatrudnienie dwóch nowych osób na stanowiskach umysłowych pani kadrowej i pana kierownika

Apeluję do osób umieszczajacych komentarze o podawanie sprawdzonych informacji i zachowanie kultury przy redagowaniu wpisu

W gminie przerost zatrudnienia doszedl do absurdu. CZAS NA SZKOLY. Tam tez ilosc jest odwrotnie proporcjonalna do jakosci pomijajac nielicznych pedagogow.

z pracą to problemów niema.no oczywiście źe takiej jak w gminie Bełchatów to mają czego żałować. 5 kawkę dziennie i jeszcze zakupy zrobione.

Ha ha Beatko za daleko się zagalopowałaś , śmiem uważać że jesteś ideałem. Wypowiadasz się o pracy ludzi w urzędzie gminy jakbyś się na tym bardzo dobrze znała , no tak zapomniałem że to ideał... Proponuję abyś dbała o swoje podwórko, o swoich pracowników, sama dawała im dobry przykład bo to różnie bywa ...

Odpowiedź dla (sąsiadka)Owszem , poznałam od podszewki i daleko mi do galopu.Urzędnik w moim przypadku p. Skorupa śmieje mi się w nos a pod stołem podkłada przeszkodę.A to ja takiego pajaca utrzymuję ze swoich podatków. A Wójt udawał,że nie wie o co chodzi.

Do Jarek : Od nierobów nazywasz zwolnionych ludzi, a znasz ich osobiście , wiesz jak oni pracowali ? Jak im tak zazdrościsz i bagatelizujesz ich sytuację to może sam chcesz być zwolniony, daj swoje namiary to załatwimy ...

A co ty możesz mi załatwić jak ja pracuję na własnej działalności. Tam połowę śmiało można jeszcze zwolnić i gmina da sobie radę. A nie że po 6 lasek w pokoju przegląda katalog Avon.

Trafiła kosa na kamień

Skoro nowy wójt wprowadza oszczędności w gminie to może powinien zacząć od siebie i zmniejszyć swoje uposażenie np o połowę

może pomogą też bezpodstawnie zwolnionym z um ,zmuszonym do "porozumienia stron"

Zarząd komisaryczny coraz bliżej

Blisko coraz blizej!!!!!

Gmina to nie prywatny folwark

Panie Skowronek broni p. nieudaczników i jeszcze się p. podpiera związkami ,czy na pewno wie p. o czym pisze. Gdzie były związki jak samo wdrożenie rozgraniczenia trwało 5 lat a p. Skorupa proponował konkurs na wykonanie rozgraniczenia -ot fachowiec. Sprawa ciągnie się 8 lat a "fachowcy Wójta jak i Starostwa robią wszystko żeby za błąd urzędnika zapłacił petent. Porażka administracji za dużo darmozjadów.

Ha ha ha ha aż 40 darmozjadów się znalazło.

W ramach dobrej zmiany nowy wójt zatrudnia osoby bez kompetencji np w spółce komunalnej gminy

I właśnie ... ciekawe czym tutaj kierował się Pan Wójt .. Szkoda że wyborcy nie mają informacji jak "kompetentnych ludzi" zatrudnia! Tak kompetentni, że nie mają zielonego pojęcia co należy robić na danym stanowisku pracy ... Szczególnie Pani od kadr i płac. Dociekliwi powinni to sobie sprawdzić.

O tak!Ta pani to jest hit nowego wojta.

Polikwidowac wszystkie szkoly w gminie.To dopiero bedzie oszczednosc!Dzici poprzenosic do miejskich szkol,tak jak to zrobil obecny wojt.Przyklad idzie z gory!

W gminie łamane jest prawo nie tylko w kwestii wyłonienia sekretarza. Zwalnianie pracowników i mówienie że pracowali na 2-3 etatach to sprawa karna , kto rozsiewa takie bzdury powinien ponieść konsekwencje. Podchwycili niezorientowani i już jest pożywka do nienawiści . Taka nagonka powinna być karana.

Co innego słyszałem w kampanii wyborczej. NIK powinien zająć się kontrolą zatrudnienia w Gminie Bełchatów. Juz na początku swoich rządów Wójt łamie prawo. Sekretarz powinien być wyłoniony z otwartego konkursu na podstawie art. 11 u.p.s. a nie koleżanka ze Starostwa, bo ma znaczek PiS.

Ciekawe jak duże oczy zrobicie i co wtedy będziecie pisać jak Szanowny Pan Wójt niebawem wypełni zlikwidowane stanowiska pracy swoimi ludźmi .. ? Bo teraz aż wrze w komentarzach, szkoda tylko że nie macie wiedzy (albo znikomą) a oceniać i głupoty pisać pierwsi jesteście ...

Wolę aby zatrudnił nowych kompetentnych A nie trzymał ruch którzy są tam tylko po to aby być.

A ja się pytam nowo stworzony etat kierowniczy dla męża Panie starosty to co to jest oszczędność dla gminy????

Mam propozycję dla związku. Zatrudnijcie tych wszystkich zwolnionych w PGE, KWB to bogate firmy, też praca od 7-15, weekendy wolne. Gmina ma długi i nie może sobie pozwolić na więcej pracowników.

Z Bełchatowa i z gminy należy uciekać. Jak ma być praca dla młodych skoro jedna osoba zajmuje 2-3 etaty. Kto na to pozwolił?

W ogole z belchatowa należy uciekać. Moi znajomi juz wyjechali , ja też już wyjeżdżam. To miasto to dramat. Zostanie "resztka "kopalni i elektrowni i stare kopolnioki. To miasto nie ma przyszłości. Prypeć 2.

Widzę że nie bardzo się znacie na prawie pracy. To wyjaśnię. W Polsce można tylko pracować na max 1,5 etatu . A kto pisze,że mają po 2, 3 etaty to poprostu pisze bzdury. Nie ma możliwości tego przeskoczyć.

Gmina jednak przeskoczyła ZONK

A może obawa przed zwolnieniem to powód wst pienia do związku, dziwne , koniec 2018 roku

jedna juz robi w Gieksie

Brawo P.Koc już po wpisach widać że P. wybór to strzał w dziesiątkę. Urzędnik ma służyć a nie się panoszyć .Dobry początek -prosimy o więcej, podzielić choćby na 2 pozostałą gromadę.

Zobaczymy czy teraz w gminie będzie tak miło jak się pójdzie coś załatwić z tego co piszą to chyba petenci będą mieli czerwony dywan rozłożony na wejście jak teraz same dobre, uczciwe osoby zostały !

Ani nie chodzi o czerwony dywan ani o miłą atmosferę w biurze : oczekuję od pracownika administracyjnego kompetencji i pomocy w załatwieniu sprawy.Nie może być tak ,żeby tworzyć klan blokady dla szeregowego petenta a hołubić kolegę czy pociotka a kryteria uzależnione od poparcia klanu.Pracownik gminy robi wszystko żeby pomoc była skuteczna .Nie zgadzam się na utrzymywanie ze swoich podatków urzędnika , który nie umie podać ręki osobie potrzebującej,mało zaradnej czy samotnej. Kasa na igrzyska była ale nie dla wszystkich p.Koc czekamy na dobra zmianę.

Proszę nie nazywać to co boli "hejtem".Najwyższy czas na normalność .Nie sztuka z rozmachem trwonić dorobek nawet pokoleniowy i jeszcze bezczelnie domagać się poklasku.

A sądzisz ze są tam takie osoby jak pisze tacy pomocni

Owszem są empatia przede-wszystkim . Niektóry łaskę robi że żyje ha ha ha za moje podatki.

No proszę ,aż 15 pozbawionych empatii i jakim cudem chcecie się utrzymać na etacie-na pohybel i to w szybkim tempie.

Dobra zmiana w gminie zatrudniono dwie nowe osoby w spółce gminnej , sekretarz z gminy Druzbice , w miejsce zwolnonych w gminie zatrudnia się nowych ludzi , czy to są oszczędności czy wymiana na swoich ?

Człowieku zastanów się co bredzisz- zwolniono osoby z drugiego i trzeciego etatu. To jak to nazwac? Pazerni ludzie pobierający dwie czy trzy pensje, nagle tracą dwie i słusznie bo tak nie powinno być.

Najpierw sprawdź te informacje a później dopiero się wypowiadaj ! Bo to co napisałeś/aś z prawdą nie ma nic wspólnego ...

Te cholerne związki to tylko terroryści i szantażyści.

Brawo Panie Wójcie! Jesteśmy z Panem! Związki na Powązki !

Zwłaszcza z tym związkiem.

Skoro to byli wybitni specjaliście bez których gmina nie może funkcjonować to na wolnym rynku tacy są bardzo pożądani. Wiem co mówie fachowców się ceni. Są jak wisienka na torcie. Więc moi drodzy nie martwcie się. Bełchatowscy przedsiębiorcy będą się o was bić. O takich super pracowników z dobrym wykształceniem, inteligentnych i przede wszystkim przedsiębiorczych i pracowitych.

Nienawidzę związków!!! Szuje i złodzieje. Za pieniądze ze składek bawią się i śmieją nam się w twarz! Jedyne co robią to tylko zamęt. Wszystko przypisują sobie że załatwili talon podwyzke paczke itd a to i tak się należało..ale nie bo to oni załatwili przecież. Sztuczność i obłuda tych Panów nie zna granic!!!

Prezes RAMB-u na dyrektora KWB, Ładziak na dyrektora RAMB-u.

taki sa fakty

Ci pracownicy zwolnieni z gminy to tacy sami fachowcy jak Panowie ze związku z sierpnia 80

na 25 grupach w KWB.zwykly smiertelnik jak dojdzie do 15 to sukces.

Taka prawda

A to sierpień 80 nie ma już co robić tylko za nierobów się wstawiać. Panie wojcie zwalniamy jeszcze dalej etaty. Musimy po Ładziaku naprawić te dziury niestety.

Dziury to naprawcie, ale w drogach.

Moze za szkoly czas sie wziac. Wszyscy o tym mowia

Oczywiście pierwsza na kurnosie drugim.

Druga w Janowie, Trzecia w Łękawie emoji

Dokładnie zamiast zwykłego robiła bronić i załatwiać podwyżki to sierpień 80 broni urzedasów którzy po znajomości mają załatwione stołki ,a w best gumie nie potrafią wywalczy wmiare normalnych podwyżek.

Powinien połowę zwolnić. To wrescie by się wzięli za robote

Trzeba o tej sytuacji poinformować Zarząd Krajowy Sierpień 80 w Katowicach , co oni wyprawiają.

My płacimy składki przez wiele lat , Sierpień 80 broni urzędników 'zapisanych w listopadzie. My w Rambie chcemy podwyżki a wy wychodzicie w politykę urzędników

Jedyna rada wypisać się z tego związku.

Kolego oni za nasze składki to po wycieczkach jeżdżą. Ja się wpisałem bo to są złodzieje i nic więcej.

a co na to regionalny senator

Ci wszyscy, którzy zostali zwolnieni nie mają za grosz honoru! Faceci z jajami, samodzielni, operatywni, zaradni, inteligentni powinni w takim wieku jak oni mieć co najmniej honor i odwagę odejść z miejsca pracy w którym go nie chcą a którym zarządza osoba opluwana przez nich wcześniej emoji Czy to nie jest absurd i fałszywe zachowanie, gdzie najpierw się krytykuje człowieka przez kilkanaście miesięcy, a gdy się okazuje że zostaje ich szefem to bardzo chcą dla niego i przy nim pracować?! Z resztą każdy kto zna tych rozkapryszonych chłoposzków ze zlikwidowanej komórki to sam zdążył się przekonać że jedyną rzeczą jaką potrafią robić to odpalać papieroska od papieroska i pitolić 5/9 przez cały dzień przed budynkiem urzędu. Lenie, nieroby a teraz jeszcze tchórze! Przykleili się do pierwszych lepszych związków żeby im pomogli pracować u boku wójta którego nie są w stanie zaakceptować!! WSTYD!!! Powinni Was wywieźć z tej obory na taczkach lesserzy!!

Do gminni:A fałszywym zachowaniem nie było jak poprzedni wójt pracował z takimi samymi osobami co teraz zostali w gminie i go opluwają czemu sami nie odeszli za poprzedniego wójta tacy lojalni to samo zrobią z obecnym wójtem to dwulicowcy i tyle w temacie !

Do Mieszkaniec: Gdyby odeszli za czasów Ładziaka to daliby przyzwolenie na całkowity rozbiór gminy! Przecież Ładziak trwonił pieniądze z budżetu bez opamiętania i gdyby miał przy sobie tylko tych pantoflarzy to rozebrali by gminę już dawno!

(Do Mieszkaniec )A w którym miejscu są te negatywne opinie proszę się nie wychylać ,bo wystaje drenaż.

Czy pan Ładziak to te pieniądza do swojej kieszeni wziął chyba nie mało jest na wsiach porobione tylko zawistne i podle osoby nic nie widza a może to tych dobrych pracowników jest wina co tak pod nim dołki kopali każdy ma coś za uszami w 2015 r to kto dzialal na szkodę gminy proszę sobie poczytać artykol o zablokowanych kontach gminnych z 2015r kto ze starostwa wydał decyzje nie czasem pan K

Dobra wypowiedź: gminni. Wstyd i żenada, gbury jedne ,knucie i hamstwo z przekleństwami na językach.

Tam wszyscy w tej gminie to do wymiany z tego co się czyta tam to się chyba nie da się pracować jak tacy zawistni ludzie pracują masakra jakaś a pan Koc jak by był mądry to by donosicieli i dupolizcow nie słuchał i wziął się w końcu do roboty jak bym miał takich pracowników donosicieli to na pierwszym miejscu by wylecieli

Sierpień 80 nie potrafi pomóc związkowcą na kopalni 'czy w spółkach a broni urzędników ktorzy zapisali się po przegranych wyboracha, gdzie to w samorządach jest normalne i na dodatek nic nie robili prócz promocji Wójta Ladziaka i brali kasę za fri. Myślę, że muszę zmienić związki, bo nie będą w związkach, które bronią darmozjadów .

Na znak protestu, każdy związkowiec z Sierpień 80' przechodzi do innych związków żeby wkońcu zrozumieli że urząd to nie ich prywatny folwark! Nie będą związki planować działalności urzędu bo to nie oni odpowiadają za jego funkcjonowanie! Wstyd i chańba! Jeszcze trochę to związki wejdą w sprawy związków małżeńskich albo do kościołów!

Jutro Black Thursday w Mieście . Rady Nadzorcze pożegnają swoich prezesów.....

I Ci "Prezesowie" niech szukają sobie SAMI ROBOTY jak każdy zwyczajny człowiek, a przede wszystkim niech wyżywią swoje rodziny za najniższą krajową, albo za podwyżki jak to miało miejsce w PGM-ie 36,00 zł, śmiech!! Pensje po kilkanaście tysięcy miesięcznie, tyle to człowiek nawet nie odłoży przez cały rok, bo nawet nie ma z czego, oprócz długów, a oni na mięko, co miesiąc. Do tego ich odprawy, kośmiczne odprawy, ludzie czy tak powinno być!!!!!!!!!!!!!!

Ciociu jak znam życie i twórczość Adama Mickiewicza i Stanisława Wyspiańskiego to zaraz jakiś wujek pomoże im pracę znaleźć na staowisku dyrektora d/s spraw zbędnych za wynagrodzenie równe pięciu krajowym.....

Powyborcze emocje nie opadają, nie dadzą po swojemu Wójtowi zorganizować gminy. W dzisiejszych czasach tacy "fachowcy" bez trudu powinni znaleźć robotę. Brawo Koc

Zwalnia się sekretarkę żeby na jej miejsce była następna. Następna rodziną w gminie będzie robić. To radny zawadowa już posadził żonę na stanowisku sekretarki. Brawo koc

Sekretarkę dobiera sobie Wójt czy dyrektor tak żeby potrafiła sprostać wymaganiom szefa i była pomocna w prowadzeniu sekretariatu,ktory jest dyspozytornią pracy całej administracji dlatego powinna być zorganizowana,skrupulatna,obowiązkowa i dyskretna,oswojona z empatią i regulaminem.

Proszę sprawdzić dokładnie swoje informacje, bo żona Pana radnego nie pracuje w żadnym urzędzie a już na pewno nie w urzędzie gminy.

do Bbb Droga Pani lub Drogi Panie.Ja nie mam wiedzy kogo zeolnil wojt.Na konferencji prasowej wyjasnil iz zwolnienia. spowodowane sa likwidacja dzialu i zmniejszeniem liczby referatow.Praca na trzech pelnych etatach w wymiarze godzin osiem jest rzecza niemozliwa.Mamy wiec do czynienia z podejrzeniem popelnienia przestepstwa i jako takie powinno byc zgloszone do prokuratury.Ja nie slyszalam o podjeciu przez obecne wladze takich krokow.Dlaczego?? tego nie wie nikt.Zwolnionym pracownikom trzeba dac odprawy.Ja mysle ze jednak te zwolnione osoby to slabo oplacani,podrzedni pracownicy.Grube ryby maja sie dobrze u wojta, np.byly pan sekretarz.Czy on nie ponosi odpowiedzialnosci za stan gminy ( w opini nowego wojta zly)Mysle ze na takim stanowisku zarabia sie godnie, no to i odpowiadac trzeba tez.Cos za cos!

A czy stanowisko prezesa RAMBu dla Wyczzachowskiego albo Ładziaka to też sprawka Sierpien80' jeszcze nie było wytycznych którego ostatecznie obsadzić na stołku?

niech pany zwiunzkowce zatrudnio zwolnionych na kopalni... hej! przeca taki czesiek to łun jusz emeryt to mugom w jego miejsce przyjunć... hej!

Powinnoscia wojta jest doprowadzenie do tego,aby jego pracownicy godnie reprezentowali urzad.Nalezy od nich wymagac rzetelnosci , kreatywnosci ,uczciwosci .Wielu w urzedzie takich nowy wojt zastal.Pozostalych nalezy przekwalifikowac .Dac im szanse.Umowa byla taka :Wojt nie zwalnia pracownikow,nie zwieksza zatrudnienia, porzadkuje sprawy pracy i placy w UG i placowkach podleglych.Wojt oszukal pracownikow UG.Wojt oszukal wyborcow.Wyborcy to mieszkancy gminy,liczylismy na dobra zmiane.Co mamy:lamanie praw pracowniczych,zatrudnianie slabo wykwalifikowanej nowej kadry,dzielenie ludzi na lepszych i gorszych.Panie wojcie zle Pan wystartowlZlamal Pan statut PIS,swojej partii!!Oby sie PIS nie wcofal z podjetych ustalen co do panskij osoby.Zignorowal Pan Zwiazki Zawodowe fo ktorych moze nalezec kazdy pracujacy.To jest osobista sprawa pracownika.Pan ma stac na strazy prawa .Narazie jest bardzo,bardzo zle!

A z kim była taka umowa -koniecznie chcesz Ala wykazać,że "zamienił stryjek siekierkę na kijek" ale w to nikt nie uwierzy.

Do Beata: czytaj tekst ze zrozumieniem- jest napisane

Pani się chyba coś pomylilo. Czy pracować na 3 etatach to znaczy godnie reprezentować urząd? Czy to nie jest oszukiwanie mieszkańców gminy? Na to ida pieniądze podatników Szanowna Pani...

A Ja mysle, ze tej pani nic sie nie pomylilo.W gminie nie ma i nie bylo trzech etatow.BZDURA!Jak cala praca wojta to debatowanie z pania sekretarz kogo , gdzie i jak zwolnic, to w gminie pracwnikowi wystarczy pol etatu bo nie bedzie co robic.Ja z moich podatkow nie mam zyczenia oplacac pani sekretarz z Drozbic, ktora zostala radna i nie mogla pracowac w starostwie.Co ta pani wie o gminie Belchatow?My mieszkancy jestesmy upierdliwcami,ktorzy zawracaja jej glowe i wojtowi glowe ****relami(drogami,kanalizacja,o jakis gaz pytaja) to nie jest teraz najwazniejsze.Teraz jest czas na robienie miejsca dla swoich.I co Ja moge?nic! Placic i tyle moge

Zgadzam się pchać tylko dupsko w fotel i wielce na robione

Gonic to dziadostwo z gminy popieram

Ciebie gonić z tego kopalnianego grajdola bo pewno tam siedzisz ,nic nie robisz i udajesz Górnika.

Co ciebie zwolnili czy mamuśkę ,brać się wreszcie do uczciwej pracy

A to co praca na kopalni to nieuczciwa.?

Zapisali się do zwiazkow bo wiedzieli że polecą. Pan Wójt w trakcie kampnii mówił że zlikwiduje patologię w urzędzie, gdzie jedna osoba bierze pieniądze za 3 etaty. Brawo Panie Konradzie. Powodzenia

A przecież mają zlikwidować gminę i połączyć z miastem a tam to dopiero przerost zatrudnienia, jak oni znoszą upały w tak napakowanych pokojach

Bardzo dobrze znoszą. Po prostu wtedy nie przychodzą do biura emoji

Porażką jest isc do urzedu i cos załatwic a miałem tyle problemów.Jedyne wyjście zwolnic jeszcze wieciej tych nierobów i zastąpić osobami ktore maja ochote pracować.

Over - Ty lepiej przeczytaj ile zarabia radny powiatowy z kopalni, oficjalne dane, będziesz wiedział ile można wyciągać od dojnej zmiany.

NIECH ZYJE WOLNA POLSKA PRECZ Z KOMUNA

P.Lewandoska to pewnie czeka na jakąś odprawę i nie chce się taborka puścić.

Slusznie, trzyma sie wszak ma sporo latek i bez trzymanki spadlaby

Pani Lewandowska to przepracowała pewnie więcej lat niż ty żyjesz i ma prawo do świadczeń socjalnych jak każdy inny człowiek.

Do ABC . To niech skorzysta z nich i nie zajmuje miejsca pracy. I tak z nią nic się nie załatwi... no chyba że kawy napije

Widać że dobrze ją znasz Babcia co to na emeryturę

A co robi sierpień 80 w gminie? Zapisują wszystkich jak leci a później że to działalność na szkodę związku. Dobrze wiedzieli że po każdych wyborach jest wymiana kadr a nie likwidacja związku. Wystarczy że w kopalni mieszają po co im polityka.

nie wiem jak jest teraz ale w 2011 wypłacali sobie "ryczałt" ze związkowych składek , tak to nazywali wtedy, niby za pracę po godzinach , wtedy było to po 700 zł miesięcznie i to wszystko ze składek członków związku

może im przypomnę jak w 2011 roku związkowcy z sierpnia 80 zwolnili swojego pracownika po 13 latach pracy tylko dlatego że był 3 miesiące na zwolnieniu po operacji kolana...to nie są związkowcy może pokażą wam paski ile zarabiają z tego co pamiętam to w 2011 było to ok ponad 10 tyś brutto

Sierpień 80 to okrada pracowników kopalni nie należących do związków zawodowych. Daje przywileje (podwyżki swoim)a ci co nie należą nie dostają nic . Jak za PZPR

Związki w sądzie nie mają żadnych szans. Likwidacja stanowiska to najlepsze rozwiązanie pozbycia się pracownika i nic w tej kwestii nie będą w stanie zrobić. Pozdrawiam

o ile na miejsce, zwolnionego nie zostanie przyjęta inna osoba, i wcale nie musi to stanowisko nosić tej samej nazwy - wystarczy, że zakres obowiązków będzie się pokrywał. Wtedy nie dość, że ich przywrócą to jeszcze, wynagrodzenie za okres bez pracy zapłacą, przepraszam my podatnicy zapłacimy, a może i jakieś odszkodowanie uda się wywalczyć

Związek sierpień 80 jest związkiem kopalnianym to nie może w kopalnii zatrudnić tych 2 osób na 10 etatach? Dlaczego ten związek wtrąca się w sprawy gminne? To mieszkańcy gminy płaca za robotę tych ludzi a nie związek. Poza tym pisaliście w komentarzach, że zwolnili "szaraków" a okazuje się, że Ci ludzie mieli po niewiadomo ile etatów... Panie Koc proszę się nie dać tym Miśkom.

To po co wstępowali do związku? Może by "pracowali".. heh sami sobie zaszkodzili

Dlaczego jeszcze pracuje Pani Anna Lewandowska. Jak już dawno powinna być na emeryturze.

To prawda. Siedzi nic nie robi a zajmuje tylko stanowisko. W urzędzie jest wiele takich osób.

No naprawdę sami znawcy pracy w Gminie się wypowiadają, ciekawe co to za autorytety się wypowiadają

Chyba sami geniusze się wypowiadają .To teraz same orly zostały w tej gminie co widać z wypowiedzi .P.Ładziak prosze poczytać jakich miałeś lojalnych pracowników ,ale jak to się mówi w naturze nic nie ginie karma wraca !

Wiem. widziałem

O prawdę się gniewasz. Za rządów pan Grzegorza Kępy tylu ludzi w gminie nie pracowało.

I tez nic się nie działo to mu pracownicy nie byli potrzebni

Kopalnianego nieroby

Wstąpili do związku bo wiedzieli, że wylecą jak tylko przyjdzie ktoś uczciwy. Warto dodać, że tych 8 pracowników zajmowało aż 24 etaty, czyli każdy z nich pracował po 3 etatach na raz i dostawał wypłaty razy trzy, a wszystko to 8-godzinnym systemie pracy. Przypadek emoji

A może tym niech się zajmie związek zawodowy? Czyż nie są łamane prawa pracownicze gdy jedna osoba wykonuje 3 etaty? Gdzie tutaj odpoczynek dobowy? To pana Czesława i Leszka nie interesuje?

Ktoś uczciwy?emoji

Sierpień to związek mający dużo wspólnego z Wiosną Biedronia. Mają wystartować z jego list do wyborów sejmowych. Ciekawe który z panów związkowców ma takie same poglądy jak Biedroń?

Czyli Ładziak wroci został zwolniony bezprawnie

Brawo Panie Wójcie! Robić porządek z ta urzędniczą Rasą Panów, bo do nich bez kija nie podchodź.

dodaj komentarz
Czytaj także