Rejestracja i logowanie

Znamy wyniki bełchatowskich matur. Herbert na 100%, ale niektóre szkoły nie mają powodów do dumy

Wydarzenia 09-07-2018 Autor: agula Foto: mj-s
15
Znamy wyniki bełchatowskich matur. Herbert na 100%, ale niektóre szkoły nie mają powodów do dumy

Szkoły ponadgimnazjalne mogą się już pochwalić zbiorczymi wynikami matur 2018, choć w niektórych przypadkach bełchatowskich placówek - mówiąc delikatnie - powodów do dumy raczej nie ma. Podobnie jak w latach ubiegłych, licea odnotowały lepsze wyniki od techników.

W województwie łódzkim odsetek zdawalności matur utrzymuje się na poziomie 79,6%. Najtrudniejszym z przedmiotów obowiązkowych, tradycyjnie okazała się matematyka (test na poziomie podstawowym) – nie zdało jej 17% absolwentów. A jak zaprezentowali się w najważniejszym egzaminie uczniowie bełchatowskich szkół pondagimnazjalnych?

Zdecydowanym liderem tegorocznej matury w Bełchatowie są absolwenci ZSiPO im. Zbigniewa Herberta. 100%, czyli 30 osób przystępujących do tego egzaminu otrzymało świadectwo dojrzałości. I LO im. Władysława Broniewskiego nie pozostaje daleko w tyle. W tym liceum na 172 zdających, nie zdała tylko jedna osoba, co oznacza, że procentowa zdawalność utrzymuje się także na wysokim poziomie – 99,42%. Następnie uczniowie II LO im. Jana Kochanowskiego, na 120 podchodzących do tego, jakże ważnego egzaminu, zdało go 85,83%. Z kolei, z udostępnionych danych w ZSO im. Adama Mickiewicza, na 70 absolwentów sukces osiągnęło 75,71%.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 - w tamtejszym technikum osiągnięto wysoką zdawalność – 75%. Liceum wypadło gorzej, bo maturę zdało tam zaledwie 44,90% abiturientów. Najgorzej wśród bełchatowskich placówek wypadł Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. W popularnym "Ekonomiku" świadectwo dojrzałości otrzymało zaledwie 42,68% zdających.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie dokładnie połowa uczniów może cieszyć się ze zdanego egzaminu maturalnego.

Maturalni pechowcy, którym powinęła się noga mają szansę na podejście do egzaminu poprawkowego, który odbędzie się w sierpniu.

 

komentarze (15)
Dodaj komentarz

Kiedy ja chodzilam do popularnego ekonomika w latach 1988 nie bylo takiego dziadostawa. Byl wtedy wysoki poziom. Nauczycielom zalezalo aby czegos nauczyc a i mlodziez byla bardziej ambitna. A dzis nauczyciele udawaja ,ze ucza a uczniowie, ze rozumieja

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 - Liceum 44,90%; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 - 42,68% - toż to kpina. Czy ktoś za to odpowie? Gdzie jest Starostwo Powiatowe - organ prowadzący, gdzie jest dyrekcja, gdzie są nauczyciele?!

Gdzie są rodzice chyba lepiej? To egzamin maturalny. To są dorośli ludzie. Zresztą szkoły średnie obowiązkowe nie są. Kogo chcesz wzywać do odpowiedzialności?

wicek jest od oświaty, nie jaki Grzegorz i wszystko jasne ...

A co ma WICEK do wyniku matur? Za wyniki egzaminu dojrzałości odpowiedzialni są sami uczniowie nie sądzisz. Trzeba uczyć się i ambicje mieć. A jak się tylko bawi i olewka to wyniki są.

Jacy nauczyciele raka matura

A ty zdawałeś? Skoro nawet polskiego nie znasz "raka" ? emoji

Ekonom do humaxa

czas leci a szkoły jak widzę nic się nie zmieniają emoji

Gdyby w "herbercie" było nie 30 zdających a 130 to na pewno nie byłoby 100 %. Z tego powodu wcale nie jest to miarodajny wynik.

I LO również uzyskało bardzo wysoki wynik, a przecież maturę zdawało tam blisko 200 osób... Myślę, że nie ilość uczniów, ale ich zapał, chęć do nauki i przede wszystkim- dojrzałość przekładają się na wyniki matur. Nawet jeśli rocznik liczy ,,tylko" 30 uczniów...

Po prostu do Herberta chodzą osoby które chcą się uczyć emoji

Herbert ma tylko 30 uczniów, czy stosują taktykę: nie podchodzisz do egzaminu czy nie zdajesz?

Wydaje mi się, że nie sędził/a Pan/Pani nawet minuty w tej szkole, żeby stawiać tak nieprawdziwe i krzywdzące sądy

Ekonom do domu !!!

dodaj komentarz
Czytaj także