Rejestracja i logowanie

Zmiany na szczycie PGE GiEK. Stery spółki trafiły w kobiece ręce

Wydarzenia 25-03-2020 Autor: Greg
156
Zmiany na szczycie PGE GiEK. Stery spółki trafiły w kobiece ręce

Zmiany u sterów  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Prezesem nie jest już Robert Ostrowski. Pełniącą obowiązki na tym stanowisku została Wioletta Czemiel-Grzybowska, dotychczas zasiadająca w radzie nadzorczej spółki. Koncern ogłosił już postępowanie konkursowe, w którym wybierze nowego prezesa spółki, a także wiceprezesa ds. wytwarzania. Z funkcją członka zarządu pożegnał się bowiem też były dyrektor elektrowni - Marek Ciapała. 

O zmianach na fotelu szefa koncernu PGE GiEK mówiło się już od kilku tygodni. Gdy w lutym powołano Wojciecha Dąbrowskiego na nowego prezesa PGE, to według dobrze poinformowanych osób, decyzja o zmianie w spółce, mającej swoją siedzibę w Bełchatowie, była już tylko kwestią czasu. Dziś PGE GiEK oficjalnie ogłosił postępowanie konkursowe, w którym wyłoni nowego prezesa. Oznacza to, że ze stanowiskiem pożegnał się już Robert Ostrowski, który szefem PGE GiEK był od marca 2019 roku. 

Osobą pełniącą obowiązki prezesa została Wioletta Czemiel-Grzybowska, jako członek Rady Nadzorczej oddelegowany do wykonywania czynności prezesa zarządu. Kim jest kobieta, która pokieruje energetycznym koncernem do czasu wyłonienia w konkursie nowego szefa spółki? W ostatnich latach zasiadała w zarządzie Polskiej Spółki Gazownictwa. Związana z gazownictwem była jednak znacznie dłużej, bo od 2007 roku. Wcześniej była dyrektorem Oddziału Zakładu Gazowniczego w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Ekonomii i Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Tytuł doktora nauk ekonomicznych z zakresu zarządzania uzyskała w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. To również wielokrotna stypendystka staży zagranicznych, m.in. na Illinois University of Chicago oraz Long Island University of New York. 

Z funkcją wiceprezesa zarządu ds. wytwarzania pożegnał się również Marek Ciapała, który został powołany na nie w czerwcu 2019 roku. Wcześniej przez wiele lat piastował stanowisko dyrektora bełchatowskiej elektrowni. Obecnie do funkcji wiceprezesa został oddelegowany członek Rady Nadzorczej - Zbigniew Fałek.  

Rada nadzorcza ogłosiła już konkurs, w którym wyłoni nowego prezesa oraz wiceprezesa zarządu ds. wytwarzania. Kandydaci, którzy chcą aplikować na te stanowiska, wymagane dokumenty mogą składać do 31 marca (do godz. 12). Tego samego dnia odbędzie się też otwarcie kopert ze zgłoszeniami. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami odbędą się w terminie od 1 kwietnia.

komentarze (156)
Dodaj komentarz

Jak się miewa nasz naoliwiony alkoholik związkowy?

Zbigniew Fałek to jest funkcjonariusz PIS, typowy "Misiewicz" . Zarządzanie przez zastraszanie !!!!!!!!

Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana. Proszę przeczytać informację Redakcji.

Ciekawe co z synusiami wsadzonymi na stołki

I wiceminister Gawęda odwołany. Ciekawe dlaczego?

Odwołany kolejny kolega Beaty i Kłamczuchy. Według dziennika DZ, Gawędzie zarzucano brak umiejętności, wizji i błędne decyzje personalne. Wyczyścić to do spodu. Dziękujemy panie Sasin.

Ciekawe,kogo teraz zatrudni na tym stanowisku wasz kochany pan Sasin???

Wiolka ile trzeba dac żeby pracować w tym Pge. Z Radumska nie jestem.

Ja też mogę być prezesem przez dwa dni. Zrobię dużo dobrego dla koncernu. Tylko chcę odprawę w wysokości 1 miliona . Później mogą być prezesami moja żona i dzieci też po milionie na twarz. I będzie gut

Proponuje powierzyć obowiązki prezesa matce boskiej królowej Polski. Jestem za. A do tego zespół ministrantow jako fachowców na trudne czasy.

mam pytanie do Senatora, do Posłanki, kiedy przestana Was tak traktować-poniżać i znów w bełchatowie będą ludzie w kopalni i elektrowni od nas ? Bełchatów stał sie dojna krową dla Prawych i Sprawiedliwych, szkoda tylko ze ta krowa niedługo padnie bo nikt nią interesować sie nie zamierza, na pewno nie ci z nowogrodzkiej ... o losy egiony moga tylko troszczych sie nasi mieszkancy, czy naprawdde nie mozna spwosr załogi zatrudnionej w PGE i Społkach wybrac Zarzadu ? 

Nowa Prezes Wioletta pracowała w PSG sp. z.o.o gdzie ja również pracuję. w PSG znalazła się z poparcia byłego Senatora PIS Jana Dobrzyńskiego którego PIS przed ostatnimi wyborami wyrzuciło z partii .Strzeżcie się tej osoby wszyscy którzy z nią będziecie pracować w PGE. Zarządzanie strachem to jej podstawowe założenie wśród podległych jej pracowników.Była nie lubianym wywyższającym się przełożonym.Wyrazy współczucia dla wszystkich którzy z tą panią będą musieli pracować.

Nie truj. Kłamczucha przecież obsadza kopalnie i elektrownie swoimi. Podobnymi do siebie więc jest jak jest.

Dopóki antek będzie się szarogęsił ze swoimi ogonkami obudźcie się kto najlepsze stołki dostaje czyi ludzie to tam macie odpowiedz

Jesteś kiepsko zorientowany, cóż

Pogonić to PiS owskie bagno

Ile trzeba było zjeść śniegu by popierać i głosować na to badziewie PiS... Bełchatowianie.. klapki nosimy na nogach nie na oczach

Pincet + przesłoniło zdrowy rozsądek. Na dzisiaj wystarcza, jak braknie to rękę do państwa się wyciągnie po jałmużnę narzekać się będzie na życie czasy i ogólnie wszystko

Macie popatrzcie sobie jak było kiedyś ... https://youtu.be/PLPy8hMPd9A?t=557

No i dlatego to wszystko padnie..... tragedia

Elbestowska klika . Rączka rączkę myje już drży w posadach po odszedł poplecznik durnych pomysłów restrukturyzacji, zamykania obiektów itp. Ciekawe jak oni wyjdą na tym . 

Teraz trzeba się brać za tych nieudaczników od Pieluchy nizej i pociągnąć do odpowiedzialności.

Nikt nikogo do niczego nie pociągnie. Przykład Turowa i ludzi Sławomira Z. Spadli ze schematu, ale nie z tabeli płac. Wszyscy się śmieją. Oni z nas, a my z was

Naczelny grabarz kadrowy od Pieluchy już spakowany. I warto było dokuczać ludziom. Dyrektorem się bywa a h.... zostaje się na zawsze.

Jak pisowcy znajdą fachowca, to takiego, że aż nam szczęki opadną. Kuchcińskiego, Kurskiego, a może nawet samego Misiewicza osobiście.

Jutro kolejny dzień rzezi na Węglowej. A Gosia już podobno się tłumaczy że Beaty to w sumie nie znała. I brzydzi się Pajecznem.

Ma rację że się brzydzi bo to wyjątkowo nieudacznicy. Tylko kasa, jak Beata.

No ale to jej psiapsiulka. Tak się kochały, zdjęcia robiły.

Zamiast ratować Elbest to go jeszcze pogrążają. Prezesi obecni to ewenement kasa dla swoich.Ludzie się nie liczą.

błagam proszę aby wlaśnie firmami takimi jak elbest czy pge a raczej ich pseudofachowcami z wiadomych miast zajęły się wlaściwe organy za rozpieprzenie elbestu ,upadek wszystkich hoteli tacy fachowcy

Bełchatowskie posły i senatory się nie liczą. Miernoty.

Jakie miernoty, 100 tysięcy głosów senatora skąd się wzięły. Miernotami to są ci idioci co na takich głosują.

Już nam Złoczew załatwiły a na gawędzeniu o Złoczewie weszli do sejmu

Ja się zapytam ile dziadków 65+ pracuje w kopalni i elektrowni. A młodzi czekają

Są po to aby zwiększać koszty nic nie robiąc widać że władze PGE tego nie kontrolują

Limit młodych wyczerpany przez radomsko i pajęczno. Wśrod tych młodych to i tacy po 40 i po 50 i z dyscyplinarą nawet. Można? Niektórych to nawet osobiście Lucy ..na wprowadzała do działów. A co tam...niech inni czyli plebs wie z kim ma do czynienia.

To jak Zloczew ruszy to już nikt.nie będzie z Bełchatowa pracował????????? A kto kopalnie z Bełchatowa budował jak Belchatow 40 lat temu to jedna ulica była?????? Każdy to prawie przyjezdny

Przy okazji wyszedł Szydło... z worka HR i oby nie wrócił, niech po drodze zabiera swoją d...ę z KWB i zięcia z ELB.

A ten z kopalni co to więcej go nie ma w pracy niż jest?

Schował głowę w piasek

To wszystko towarzysze od Pieluchy. Kasa, kasa, kasa. Jest pełno tego, obsiedli PGE jak szarańcza.

Nie można zapomnieć o uroczej pani Marzence z elektrowni. Kolejna od pieluchy.

I chytrej baby z radomska. Tych też wszędzie pełno. Ciągle rejestracje ERA i EPJ a parkingach zakładowych.

Co tam na bestgumie sie dzieje ?

Czy to prawda że wraca chyyra baba z radomska i dalej będzue obsadzała stołki swoimi misiewiczami? Panie ministrze nie dopuszczać ich!!

Napisz do ministra. Pewnie bardzo się tym będzie przejmować. Wasz wybór, wasz problem.

Bez podniety nic sie nie zmieni burde.l jak byl tak bedzie

Zmiany, wymiany, podmiany, rotacje na stołkach. Co dobrego wynikło z tego dla szarego pracownika. Jednych odwołują drugich wstawiają i tak w kółko

Niech zrobią porządki w Elbeście ich super pomysly na zwalnianie ludzi i manipulacja. Dyrektorów niech jeszcze 10 zatrudnią swoich koleszków

Dokładnie, czekamy z nadzieją na porządek! To co teraz wyprawiają to się w głowie nie mieści, tłumaczą ze pieniędzy na podwyżki nie mają a Dyrektorzy jak króliki się rozmnażają, co chwilę jakiś nowy i zero szacunku dla drugiego czlowieka.

Oj nie wiem czy oni królików w tym nie przegonili.

Może nareszcie wezmą sie za tych misiewiczów na wysokich stołkach i nie tylko. Zatrudnienie wzrasta pomimo wielu odejśc na emeryturę. Jaki stąd wniosek? Czy aby nie madiwo przyjmowani są kolejni misiewicze z radomska i pajęczns? Z jaką pensją? To też może niech sprawdzą nowe władze.

Dobrze że byłego starosty Wyczachowskiego nie wzięli co on by tam zrobił jak w BETRANSIE pięknym vice prezesem od masek i rękawiczek jest . Może Antoni wezwie do Broni ale musi jeszcze minąć 1500 km maratonu po lokalnych rynkach

Może tych baranów z zarządu Elbestu wywalą! Oby!

Z Elbest Security też oraz wszystkich dyrektorów z Elbest Security.

Może nie tylko. A oddziały ...czas ich przetrząsnąć. Bo tylko buta arogancja ignoranctwo i TKM czyli Teraz K...My

Jaki poziom repeezentujecie teraz k... My tragedia

Popieram precz z epj i era wracac do siebie i dalej worki po cemencie trzepac

Przeczytałem artykuł. Czytam komentarze. Zastanawiam się jak będą wyglądały rozmowy z kandydatami skoro po pierwsze obowiązuje zakaz przemieszczania się, a po drugie gromadzenia się. Komisja konkursowa będzie jednoosobowa? Czy w czasie epidemii rozsądne są takie posunięcia? Żal mi tych ludzi, którzy zamiast pracować zdalnie teraz będą musieli prezentować się nowemu szefowi. Dużo zdrowia życzę.

zdalnie baranie od tego są wideorozmowy

Minusuja ci co skypea na oczy nie widzieli

Kandydat to tam już jest ustalony, rozmowy to ściema Wiola zarobi, a później Tola i Bolek i Lolek

wybór prezesa to nie spotkanie 3 kumpli pod budka z piwem, w robocie tez jestescie we 2 tylko ?

Dlaczego autor artykułu kasuje komenty? Czego sie boisz albo co ci obiecala?

Portal odpowiada za komentarze, jesli ktoś sie wkurzy sprawę bedziesz mial ty i dzień dobry Bełchatów za gromadzenie na swojej stronie szykanujacych komentarzy.

Dzięki działaniom PGE PAD przegra wybory. To się nazywa majstersztyk Dąbrowskiego.

Kaziu i Włodek osiągnęli sukces. Wraca stare ale jare. Gratulacje dla Platformy Obywatelskiej. Nareszcie dobra zmiana.

Niezły żart,tylko Pan Jacek Kaczorowski może uzdrowić sytuację spółki

On wziąłby się za to tałtajstwo...bandę nieudaczników pseudodyrekt. lizusów itp.

W tej sytuacji to jedyny rozsądny kandydat na stanowisko prezesa to Pan Jacek Kaczorowski,nadzieja dla Bełchatowa

Jacek wracaj pisiory robią ci miejsce. Czas złożyć dokumenty i startować. Czas na spakowanie walizek daj im tydzień.

Mogli do rządzenie torfiarzami oddelegować przyjaciółkę mamy Kaczyńskiego, ale na szczęście w innej radzie nadzorczej była.

I tak dobrze, że nie z biogazowni.

chrum! chrum! Smacznego korytka.

Popatrzcie kochani gdzie ma Bełchatów prezes Jarosław. Najpierw wstawił Zawadę ze Zgorzelca, potem strachliwego Robercika z górnego Śląska, teraz Wiolettę z Białegostoku. A gdzie ktoś z łódzkiego, co nikt się nie nadaje. Nawet marszałek w łódzkim musi być z Bydgoszczy. Ludzie obudźcie się za kogo ma nas Jarosław, za jaki sort. Dalej będziecie głosować na PiS ?

Wato tez wspomnieć o pośle z Warszawy startującym z 1 miejsca w naszym okręgu, nie jakim antonim ...

Drugi jest z Łodzi

Polska jest super!!!

To Pielucha dostała po łapach, należało się i powinna odpowiadać karnie za wyrządzone szkody dla skarbu państwa. Takie dziadostwo i patologię wprowadzić w spółki państwa. Ale w PiS to standard.

ona jeszcze nie odpowiedziala szkody w swoim mieście a dopiero za szkody u nas to raczej niemożliwe w swoim już z 9 lat nie może jej nikt rozliczyć

Nie zapominaj o chytrej babie z radomska kumpi antka i misiewicza. Ta to dopiero poustawiała swoich.

A wybitny dyrektor polonista Marek? Czy też jest w opałach. Czeka go kwarantanna z Panem Tadeuszem 0,7 pojemność? Za odprawę kupi sobie!!!

Od wczoraj będzie pracował od dzwonka do dzwonka

Może wypiją na zgodę.

Dobrze jej z oczu patrzy.Wreszcie będzie eko,porządek i renkawiczki.

Kiedyś z Gazomi teraz z gazowni, co za różnica.

Chyba życie wszystkich wyprostuje I tych z lewa I tych z prawa Może wkoncu przestaną kraść ! Ale nie dlatego że tak nie przystoi tylko dlatego że nie będzie co !!!

Przecież te 2 osoby z RN są tylko do czasu do rozstrzygnięcia konkursu na prezesa i vice

ciekawe co to dalej z tego bedzie

Wszyscy od Pieluchy na bruk. Takiego bałaganu nikt nie zrobił. Niech szukaja pracy na Nowogrodzkiej

Róbta coś! Wybrańcy ludu

A gdzie, nasze posły i senatory, bełchatowianie czekają

Zaczekajmy na decyzję kadrowe. Oby były dobre

Być godzinę takim prezesem, to wszystkich chętnych z Bełchatowa do PGE bym zatrudnił a co tam

Myślę że to dobry wybur skoro studiowała w czigago tam gdzie brat Pawlaka Jaśko za miedzom.

Niczego nowego nie odkryłes....spodziewałeś się ,że kogoś obcego -a na pewno -nie polityka -będzie obchodziło twoje życie?Czy ktos kto oszukuje,ma za nic zasady moralne ,może zadbac o innych?Oni by własnych dzieci się wyrzekli i rodziny a ty myślisz ,że drugim czlowiekiem polityk sie zajmie?Ta sytuacja to sprawdzian dla niektórych ........

Oby tylko nie pocioty antka miśka i chytrej baby z radomska! A paszoł z nimi! Opanowali wszystkie dobre stołki

Tyle osób miało 5 minut na węglowej, oj oj przerost zatrudnienia w PGE i każdy łapy wyciąga super bogata firma, przy takim zakładzie miasto powinno wyglądać jak Kuwejt, a strach nowe auto kupić bo drogi dziurawe

Napisałem ostatnio tekst który raczej się spodobał (60) pozytywów Więc coś dopiszę Pracuje w tej firmie od : zawsze : Jestem zwykłym pracownikiem fizycznym nie stoję po żadnej stronie Ale to co się teraz dzieje to są jakieś jaja Wszyscy boimy się o nasze życie a Goście z warszawki bawią się w w układanki polityczne Mają w **** czy ludzie pracujący we wkopie są odpowiednio zabezpieczeń czy nie Dla nich jest ważna kasa dla siebie i ich przy****sów Tak jak napisałem całkiem niedawno dziś tu jutro tam kasa ma się zgadzać I jeszcze jedno na koniec Co sądzicie o Bełchatówskich politykach parti rządzącej? Dla mnie zero by

Ciekawe czy polubi torfiorzy

Myjcie podłogę w hali sportowej!

Okazuje się że na produkcji energii najlepiej zna się Krystyna z gazowni !!!

po co prezes zamknonc to w cholere czas na eko !!!!!!!!!!!!!1

Ale Ty jesteś głupi....

*Edyta nie pisz tyłu komentarzy *

Armagedon ma być w spółkach

Nareszcie Marcinka wywalą

No cóż, ciapek na lodzie

Stara prawda. Jak baba jest kierowcą albo kierownicą to będą same problemy...

Zmiana generała w chwili gdy Korona przełamuje flanki pospolitego ruszenia. Nie wiem: gratulować, czy współczuć? Życzę powodzenia.

To ja mam od razu dziś zgłoszenie dla pani prezes. Dziś pan z pge awanturował się w sklepie action bo chciał kupić 15 paczek rękawiczek a limit to 2 paczki. I tak sobie myślę że jeśli taki wielki i strategiczny koncern jest tak przygotowany na epidemie że jeździ i szuka rękawiczek w lokalnych sklepach bo wcześniej się nie przygotował to za 2 tygodnie nie będzie prąduemoji

Łukasz Twoja kolej

Żeby tylko pani prezes nie dała zaprosić się na grilla do Beaty.

Beata dzwoń po Justynę do Wrocławia po leszcza i reszte rób sztab kryzysowy bo **** się palą.

Panie Michale ten wpis będzie poddany do weryfikacji odpowiednim organom.

Czekam na wezwanie chętnie się stawię

Ano coz teraz wy trzeba się z tym pogodzić powodzenia

My pracownicy pge prosimy o zainteresowanie sie fachowcami z wiadomych miejscowosci którzy opanowali to miasto i nie idzui tego wytepic

Teraz to dopiero pojawią sie fachowcy zatesknicie za tymi, których tak nienawidzicie...

Gorzej to juz sie nie da

Tak dokładnie..... roszupuna na prezesa.... oj.... aneczka będzie szaleć.......

Stonka to przy nich pikuś. Tych co zrzuciła Beata jeszcze wincy niż stonki.

No i Ciapa, najbardziej lojalny człowiek w centralnej europie :emoji / dobra zmiana. Tak trzymać.

Może pogonią nareszcie tych pseudo z radumska. Najwyżsxa to już pora.

Stara prawda kruk krukowi oka nie wykole

Przede wszystkim z Pajęczna od Beaty.

Ciekawe których więcej

W mojej ocenie najgorszy prezes jaki trafił się tej firmie. Nikt nie będzie po nim płakał, no chyba, że Beata i Gośka. W pierwszą niedzielę po kwarantannie dam na msze w podziękowaniu.

Robert się nachapał teraz Wiolka będzie żarła

Sasin nie ma jakiego szwagra, który szuka roboty?

Dwa szybkie pytania w dobie pandemii.. Pierwsze: wysokosc odprawy jaka otrzyma dotychczasowy prezes. Drugie jaka pensja dla pelniacej obowiązki? Lud chce wiedziec.. Nie wystarczy nam dac chleba i igrzysk bo i tego nie ma....

Panie Michale odprawy otrzymają odwołani zgodnie z kontraktem co jest wliczone w cenę prądu za który my płacimy

Ale ja zapytalem o konkretne liczby i cyfry, a nie o warunki odpraw.. Chleba i igrzysk.. Brawo TVP i PIS

Na pewno będą b. duże.

To pieluchowcy mają problem, szczególnie naczelny grabarz kadrowy gieksy. Prokuratura powinna się zająć.

To porażka Pieluchy i Janowskiej.... XD super

A skąd takie informacje żebyś się nie zdziwił hahaha

Nareszcie porażka dziadostwa i patologii.

Miejmy nadzieję że skończy się to dziadostwo i patologia od Pieluchy.

Teraz najazd zrobi radomsko. Bełchatów bedzie kopany bardziej

Prezesa to ku..wa potrafią zmienić ale zapewnić załodze bezpieczeństwo dotyczące wirusa to już ciężko ...debilizm nie zna granic ....

Następni spadochroniarze do nachapania Zwalnianym odprawy a nowym zajebista kasa A gdzie w tym wszystkim miejscowi Apel do wszystkich miejscowych głosujących za dobrą zmianą Róbcie tak dalej

Po co na co i dlaczego?

Znowu chodzą plotki, że tu spadochron dla Kurskiego z TVP szykują.

zmiana wszystkich tej swiniarni zaduzo tam ich jest

Zbyszka Bu..jacza na prezesa dawać!

Co roku zmiana sternika... śmieszne... takie hasło jest... stabilizacja emoji

Dobra zmiana musi dać zarobić kolejnym wyznawcom Zwykłego posła

odprawy, zmiany, przetasowania a czas leci tak samo jak akcje PGE ...

Gdzie kasa na GKS

kolejny pisowiec... znajomy... znajomego...

No to sie zaczyna... Coś dziać...

I to wszystko w takim momencie? Gdzie jest haczyk się pytam?

ilość zachorowań w spółkach przyległych do PGE i ukrywania tego przed opinią publiczną bo robole mają robić bo liczy się tylko kasa a nie ludzkie zdrowie.

Chyba raczej chory na głowę

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także