Rejestracja i logowanie

Złe wieści dla palaczy. Przerwy na papierosa będzie trzeba odpracować?

Wydarzenia 10-02-2018 Autor: ez/KCI
14
Złe wieści dla palaczy. Przerwy na papierosa będzie trzeba odpracować?

Stres, nerwy albo nałóg. To one stoją za ciągłą chęcią wyjścia na papierosa. Rząd zabrał się za wprowadzanie zmian w Kodeksie Pracy, które z pewnością nie spodobają się palaczom. Inne podejście do sprawy mogą mieć pracodawcy. Jeśli bowiem projekt zmian zostanie przyjęty, nałogowcy będą musieli przerwy na papierosa odpracować.

Pomysł, by odpracowywać czas, w którym pracownicy zamiast oddawać się obowiązkom służbowym spędzają na papierosie pojawił się wśród składu komisji rządowej. Palacze mają powód do obaw i będą mogli spodziewać się konsekwencji. Ale nie taki diabeł straszny...

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, o ile pomysł ten uda się wcielić w życie, to kara za wychodzenia "na fajkę" będzie leżała w kwestii pracodawcy. Oznacza to ni mniej ni więcej, że jeżeli przerwy, z których korzystają palacze nie stanowią dla szefa większego problemu, nie musi ich karać dodatkowym czasem pracy. Natomiast jeśli będzie chciał skorzystać z nowych przepisów, może zażądać, by pracownik został po godzinach. Tutaj pojawia się pewien "smaczek". Godzina dłużej w pracy nie będzie traktowana jako nadgodzina, a jako odpracowanie zmarnowanego czasu, co jest na korzyść pracodawcy, a już niekoniecznie dla zatrudnionych nałogowców.

Jak oceniacie ten pomysł? Uważacie, że zostawanie w pracy po godzinach za darmo to dobre rozwiązanie, by ukarać palaczy?

komentarze (14)
Dodaj komentarz

TO JAKIES BZDURY SA KOMPLETNE! tu chyba mowa jest o "pracy" biurowej jak np dziennikarze phii bo nie znam zadnego zakladu pracy gdzie wolno by bylo palic poza wyznaczonym miejscem i poza przerwą. Wszedzie jest zakaz palenia i zapalić można tylko podczas przerwy i wówczas palacze zwyczajnie rezygnują z posiłku i ida zapalić i jeszcze mieliby zostawać po godzinach?

Taka ładna dziewczyna na zdjęciu, a faja w ryju....

Ale wam d...e ściska że ktoś na kopalni robi.w latach 70/80,nikt tam niechciał pracować a teraz?

prawidłowo,brać się za kopciuchów

Prawidlowo, regulacje pozostawic pracodawcy ale trzeba sie za to zabrac

Ja to mam gdzieś te i ich ustawy, tamtego lata podczas prac spawalniczych na petrochemii, paliliśmy faje za fają!! Majster, kierownik, dyrektor.. nikt nie zaglądał, a nawet jak prezes przyjechał i odpalili my po faji to szybko s***dolił.. takie życie spawacza-palacza

Nareszcie !w kopalni stare kobity z księgowości co godzinę zjeżdżają na faje schodzi im 15 min za jednym zjazdem,po cholerę trzymać takiego darmozjadów ! A jeszcze jakie roszczeniowe

A w urzędzie po dawnej szkole panie urzędniczki chowają się w szczycie budynku od strony parkingu. A hitem to było jak paliły przed wejściem do budynku a na parapecie kawusia w szklaneczkach Heh wstyd!!!! „Pracownice „

Jak uzależnione to wysłać na leczenie, a nie zajmować stanowisko i w nagrodę "barbóreczka ,czternasteczka cząberek, przywileje które administracji się nie należą .

Cos masz do kopalni? Tylko oni pala? Oj ojciec czy kuzynostwo powinni Ci dac w łeb

Przeciez w budownictwie mozna jednoczesnie pracowac i palic ,natomiast w zakladach zamknietych poprostu zmienic prace.I wszystko zalatwione.A tak szczerze to nie maja sie juz czego czepiac wszystko robia zeby udupic czlowieka.

Brawo! W końcu ktoś się za to wziął. Ja pracuję, a pięciu patrzy przy papierosie i się śmieje.

Nie pracuj

Bardzo dobrze.nareszcie

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->