Rejestracja i logowanie

Zbierają na pomnik Marszałka. Kolejna aukcja już dziś! [VIDEO]

Wydarzenia 14-09-2018 Autor: magjas Foto: mjs
10

W piątek, 14 września w Muzeum Regionalnym odbędzie się kolejna, tym razem już czwarta aukcja stacjonarna. Na licytację zostały przygotowane m.in. militaria, dzieła sztuki i numizmaty, a dochód tradycyjnie ma wesprzeć Społeczny Komitet Budowy Posągu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bełchatowie. Początek o godz. 18.00 w sali koncertowej Muzeum Regionalnego.

Jak podkreślają organizatorzy piątkowa aukcja będzie mieć charakter otwarty, co oznacza, że wziąć w niej udział może każdy. Na licytujących czeka kilkadziesiąt przedmiotów podarowanych w większości przez anonimowych kolekcjonerów. Lista wszystkich przedmiotów zostanie opublikowana na profilu Muzeum Regionalnego, godzinę przed rozpoczęciem licytacji każdy z uczestników będzie mógł je dokładnie obejrzeć na miejscu. Marek Tokarek, dyrektor Muzeum zdradza nam niektóre eksponaty, które pójdą „pod młotek”. Szczegóły w załączonym materiale video.

Organizatorzy liczą na dochód podobny do poprzednich licytacji, czyli kilku tysięcy złotych. Jest to ważne tym bardziej, że całość zostanie przekazana na budowę posągu marszałka Józefa Piłsudskiego. W sumie na ten cel przekazanych zostało już ok. 16 tys. złotych.

- Ideą aukcji jest przede wszystkim to, żeby każdy bełchatowianin mógł włączyć się w to wspólne dzieło. Dzięki temu budujemy naszą tożsamość lokalną i pokazujemy, że patriotyzm to nie tylko puste słowo, ale coś, co naprawdę jest obecne w naszym mieście – podkreśla Marek Tokarek, dyrektor Muzeum Regionalnego

 

 

komentarze (10)
Dodaj komentarz

Pieniądze to na pomniki to są ale dla Patrycji z artykułu powyżej nie ma. Brawo pani prezydent jak pani nie wstyd.

Pani Prezydent zapewniała że 11 listopada park będzie otwarty a pomnik odsłonięty. Widząc po przebiegu prac to była tylko niespełniona obietnica.

Marszałka Kaczyńskiego???

A co mnie obchodzi jakiś Litwin

To Pan Marszałek nie miał żadnej rodziny ???

Lepiej zbierac dla chorych dzieci

To idź zbierać.

Pomniki.... Lepiej zbierać na Justynę z Bełchatowa, chorą na raka młodą dziewczynę, która może jeszcze wiele zrobić dla kraju

Marszałek był agentem brytyjskim ale u nas to normalne bo czysto przykładowo całe PO to taka niemiecka agentura w PL.

To Marszałek nie miał żadnej rodziny ???

dodaj komentarz
Czytaj także