Rejestracja i logowanie

Zatrzymał auto do kontroli i zażądał łapówki. Może posiedzieć 8 lat

Wydarzenia 13-04-2018 Autor: rk Foto: fot. poglądowe
7
Zatrzymał auto do kontroli i zażądał łapówki. Może posiedzieć 8 lat

W szybki i dość nietypowy sposób chciał wzbogacić się 66-latek z Łodzi, który 10 kwietnia, podając się za policjanta chciał wyłudzić 500zł od mieszkańca Drużbic.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Wdowin (gm.Drużbice). Kierowca jadący peugeot partnerem został zatrzymany przez mężczyznę, który podał się za policjanta. Pseudo-funkcjonariusz zażądał okazania dokumentów do kontroli, po czym stwierdził, że stan techniczny samochodu jest fatalny i nie może on uczestniczyć dalej w ruchu. Wyjaśnił, że niezbędne będzie lawetowanie, chyba że... otrzyma 500zł łapówki i o sprawie zapomni.

Sytuacja zatrzymanemu kierowcy wydała się podejrzana, poprosił więc „policjanta” o okazanie odznaki. Ten natychmiast stracił pewność siebie i stwierdził, że może jednak dzisiaj odpuści mieszkańcowi Drużbic i przymknie oko na stan pojazdu, bez zapłaty.

Kierowca peugeot partnera, wraz z kolegą, który był świadkiem zajścia, postanowili natychmiast zgłosić sprawę na policję. Podjechali do bełchatowskiej komendy i opowiedzieli co ich spotkało. Podali również rejestrację fiata 500, którym poruszał się udawany funkcjonariusz. Okazało się, że auto było niedawno kupione i jeszcze nieprzerejestrowane.

W toku postępowania, bełchatowscy śledczy ustalili miejsce pobytu podejrzanego. 66 latek został zatrzymany w miejscowości Krzepczów (pow. piotrkowski). Przedstawiono mu zarzuty usiłowania oszustwa, za które grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

komentarze (7)
Dodaj komentarz

Pietrków i wszystko jasne..

Jaki fiat taka łapówka emoji

Ciekawe kto z Krzepczowa???

to, ze ktos został zatrzymany w tym miejscu to nie znaczy, ze tam mieszka.

Jakiś ty mądry

niezły pomysł na biznes

takie nasze 500+

dodaj komentarz
Czytaj także