Rejestracja i logowanie

Zarzuty i areszt dla pijanego kierowcy BMW, który spowodował śmiertelny wypadek

Wydarzenia 10-09-2018 Autor: magjas Foto: rk
21

Jest 3-miesięczny areszt dla kierowcy bmw, który w miniony czwartek (7.09) spowodował śmiertelny wypadek w Janówce. Zgodnie z decyzją sądu 29-letni mężczyzna, który po pijanemu doprowadził do tragedii pozostanie przez najbliższe tygodnie za kratami.

Ten wypadek miał najtragiczniejszy z możliwych finałów – w wyniku zderzenia śmierć poniosła 60-letnia kobieta, która prawidłowo jechała rowerem. Z ustaleń policji wynika, że koparko-ładowarka i BMW jechały od strony Chabielic, do Kamienia. Na jednym z łuku drogi, BMW wyprzedzając maszynę zderzyło się z nią, w efekcie kierowca samochodu nie zapanował nad autem i uderzył w jadącą po przeciwległym pasie rowerzystkę. Kobieta, pomimo podjętej akcji reanimacyjnej zmarła.

Mężczyzna, który kierował autem nie chciał poddać się badaniu alkomatem, pobrano więc on niego krew. Wyniki nie pozostawiły złudzeń, kierowca prowadził BMW mając blisko 1,5 promila. Jeszcze tego samego dnia mężczyznę zatrzymano. Kilkanaście godzin później sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla niego.

Sprawcy zdarzenia został postawiony zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, dodatkowo w tym przypadku jest on powiązany z kolejnym paragrafem – 178 a kodeksu karnego, czyli prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

komentarze (21)
Dodaj komentarz

POWIESIĆ a nie

Co z tego że pójdzie siedzieć do więzienia gdzie dostanie jeść pić telewizję itd. Tym oto wypadkiem pozbawił dziecią jedyną kobietę która pomagała w wychowywaniu dzieci które straciły kilka miesięcy temu mamę. Teraz powinien pracować i wszystkie swoje pieniądze dać im by godnie żyły.

A co nie dostają pieniędzy? I tak niestety ale to prawdziwe że pójdą do domu dziecka chyba że ojciec weźmie się za siebie i da radę z dziećmi. Nie przeliczajcie życia człowieka na jakieś tam pieniądze.

Tylko do 12 lat ? Dożywocie dać ,a Pasażerowi dać 12 za to że pozwolił prowadzić cwelowi to BMW!!!

Zabrac sie za dopalacze w chabielicach czy nikt tegi nie widzi emoji))

Dopalacze są wszędzie i tak nic z tym nie zrobią

Wszyscy widzą, ale nikt z tym nic nie zrobi i wszyscy wiedzą dlaczego

A ja nie wiem?

Dla przykładu powiesić i zabrać cały majątek. Pasażer to samo.

Wniosek jest prosty więcej kontroli dla kierowców tylko pod kontem trzeźwość ilu jeździ do pracy w poniedziałek rano. Autokarami i osobowkami. Pozdrawiam.

Kontem ? Bankowym? Abonenckim?

gnój pownien zgnic w pierdlu

Szanowna redakcjo. A na jakim etapie sprawa kierowcy bmw, który był uczestnikiem śmiertelnego wypadku na pabianickiej parę miesiecy temu?

Już po sprawie

M może to prawdziwe M.... Chciałbyś ale wszystko jeszcze przed tobą.....

BMW...przypadek?

B jak buractwo w BMW.DO CEPA !!!

Jak nazywaja sie ci slawni nauczyciele z SP1? Ktos ma info chociaz imie i pierwsza litere nazwiska?

J.G Nosacze.

Jak się gość nazywa

Wieść gminna niesie, że pił alkohol całą noc będąc na rybach, rano wsiadł z premedytacją za kierownicę. Sytuacja woła o pomstę do nieba, zginęła niewinna, przypadkowa osoba, tak bardzo POTRZEBA na świecie! Brawo dla Sądu za szybką reakcję, może już więcej nikogo nie pozbawi życia ....

dodaj komentarz
Czytaj także