Rejestracja i logowanie

Zanieczyszczenia w Rakówce [FOTO]

Wydarzenia 10-09-2019 Autor: Emste Foto: Facebook/Straż Miejska Bełchatów
17

W poniedziałek 9 września, strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie dotyczące substancji ropo-podobnej na rzece Rakówce. Do akcji wezwano straż pożarną. Jaka była skala zanieczyszczeń?

Około godziny 17:00, w poniedziałek 9 września, dyspozytor straży miejskiej otrzymał niepokojące zgłoszenie. Chodziło o zanieczyszczenie bełchatowskiej rzeki – Rakówki, w grę wchodziła substancja ropo-podobna. Po przyjechaniu na miejsce, w okolice ul. Nadrzecznej, funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie, a do pomocy została wezwana straż pożarna.

Podczas akcji okazało się, że skala problemu jest niewielka, a zanieczyszczenia to najprawdopodobniej oleje, które spłynęły do rzeki podczas ostatnich obfitych deszczów.

-W trakcie burz, do rzeki dostało się nieco substancji ropo-podobnej, prawdopodobnie był to olej z ulic. Skala problemu jest niewielka. Chodzi o odcinek niecałych 200m, na których substancje występują punktowo. Strażacy zużyli 5 kg neutralizatora – mówi Wojciech Maciejewski z PSP.

komentarze (17)
Dodaj komentarz

Po co drążyć temat barany? Cytuję zielonych "rzeka ma zdolność samooczyszczania" niech leją co chcą, w końcu w Warszawie mogą to u nas też. No chyba nie chcecie mi powiedzieć, że nie wszyscy są równi wobec PRAWA?

Zanieczyszczenie pochodzi z dopływu Rakówki czyli Wisły.

I oczywiście to wina Tuska i Trzaskowskiego? Rakówka jest w dorzeczu Odry, pisowski geniuszu geografii.

Ja myślę, że Znafca po prostu żartował.

Dzięki Kamil. Pozdrawiam.

Ścieki to już w niedzielę płynęły Rakówką w Parku Olszewskich czarne jak smoła. Za Grocholicami to woda jest chociaż przejrzysta.

trzeba było to zgłosić

Wiecie ze beda zwolnienia w elektrowni i kopalni i partia szykuje sie do obsadzania swoimi tluczkami a po wyborach podobno ma byc jeszcze wieksza czystka? Fajne plany co? Maja gdzie i kogo doic. Szkoda ze nie bulo ich jak trzeba bylo pracowac i budowac. Teraz jak wazystko sie powoli konczy to mozna sobie siedziec za 10 w biurze. Ale czasy.

Bardzo dobrze zwalniać nierobów. Zostawić te działy które serwisują młyny I kocioł a biurowce do elmenu i na nawęglanie , niech czują pracę.

Walą ścieki nie od dziś do raksy ale mimo wszystko ryba jeszcze żyje . 

do Warszawy nam daleko, ale można się starać

KIEDYS SIĘ RAKI ŁAPAŁO WODA CZYSTA BAJKA A TERAZ GÓWNO NA RĘKACH ZOSTAJE NIC WIĘCEJ

Gówno to wpływa między Zdzieszulicami, a Grocholicami.

Pierdoly o substancjach ropopochodnych ,jak wydlada to wszyscy widza Sama w sobie jest zagrożeniem bo tak z aniedbanej, zarosnietej nie było od lat. Trochę więcej deszczu i woda zaleje Grocholice.Sciek gminny a kiedyś była pięknie utrzymana.

Lepiej żeby was zalało w tych Grocholicach niż znowu spaliło. Zapytaj dziadka co było przed wojną.

Zjarały się całe Grocholice i kawałek Zamościa.

Artykuł sensacyjny jak ten o pluszowym psie.

dodaj komentarz
Czytaj także