Rejestracja i logowanie

Zaczyna brakować wody. Urzędnicy z apelem do mieszkańców

Wydarzenia 13-06-2019 Autor: magjas Foto: pixabay
27
Zaczyna brakować wody. Urzędnicy z apelem do mieszkańców

W gminie Bełchatów 12 czerwca wprowadzono bezwzględny zakaz podlewania przydomowych ogródków, działek, tuneli foliowych, terenów zielonych, upraw rolnych oraz napełniania basenów czy oczek wodnych z wodociągu gminnego.

Wysokie temperatury jakie utrzymują się od kilku dni i brak deszczu spowodowały niedobory wody na terenie gminy Bełchatów. Ale to nie jedyny samorząd naszego powiatu jaki zwraca uwagę na racjonalne gospodarowanie wodą, z apelem do mieszkańców zwrócił się również wójt Drużbic.

- Wójt Gminy Drużbice zwraca się z ogromną prośbą do mieszkańców Gminy i właścicieli działek rekreacyjnych, o rozważne i możliwie oszczędne korzystanie z wody oraz ograniczenie do minimum podlewania przydomowych ogródków i trawników w czasie upałów. Szanujmy się nawzajem i pamiętajmy, że nie jesteśmy sami! Pobór wody do napełnienia basenu czy podlewania ogródka może spowodować, że w danym momencie innym braknie jej do celów bytowo-socjalnych w gospodarstwach rolnych. Jeszcze raz bardzo proszę mieszkańców o zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz zastosowanie się do powyższej prośby – czytamy na stronie gminy Drużbice.

Zgodnie z zarządzeniem wójta gminy Bełchatów wprowadzony 12 czerwca zakaz będzie obowiązywał do odwołania i dotyczy zarówno osób fizycznych jak i osób prawnych oraz innych jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej.

- Nadzór i egzekwowanie niniejszego zarządzenia powierza się upoważnionym pracownikom Urzędu Gminy Bełchatów – czytamy w oficjalnym dokumencie.

 

komentarze (27)
Dodaj komentarz

Wałęsa powiedział, że jakby komuniści rządzili na pustyni, to by piasku zabrakło. No to macie pisokomunistów i brak wody.

To to nic, za wywóz śmieci od lipca stawka za osobę to 17,79 złotych. !!!! a 30 zł za niesegregowane.

Znowu opłaca się nie wyrzucać.

Nie ma wody to jak żyć jak się myć gotować obiadki pić wodę na herbatke

Wszystko przez rozpropagowane przez poprzednie 7 lat za częste kąpanie.

Drugi wieczór z rzędu niemiłosiernie śmierdzi na Binkowie. Jaj bumerang wraca sprawa spartolonej oczyszczalni. Panie viceprezydencie Matyśkiewicz proszę podjąć stosowne kroki. Za M3 wody ze ściekami płacimy więcej niż w Łodzi.

Wieczór może i drugi, ale w ciągu dnia to już tydzień wali.

Nie wysilaj się Matys tego nie czyta

A na Binkowie woda leje się strumieniem do kanału że niby kurtyna wodna dla ochłody,a wieczorami ludzie jej nie maja w domu.Co wy na to dzbany z UM?

Mieszkam na 4 piętrze i od początku tygodnia nie mam wody w godzinach 20-23...

Wody brakuje, a "oczyszczalnia" pełna. Ktoś nad tym zapanuje?

A jak tam sobie radzi spółka wodociągowa z Kurnosa? Kto tam teraz ciągnie kasę za siedzenie w zarządzie?

niech elektrownia i Szczerców wodę odda to będzie jaj dość

Problem z wodą jest w całej Polsce. To, że elektrownia korzysta z wody ma marginalny wpływ.

Co Ty powiesz? Kopalnia wykopała najgłębszą dziurę w Europie i poziom wód gruntowych opadł o ponad 100 metrów, więc czego się spodziewasz? To dopiero początek. Zdechniemy gryząc węgiel.

Teoretycznie trzeba by lać jak najwięcej, by doszło do katastrofy i rządzący poszli po rozum do głowy i wzięli się za bezpieczeństwo retencyjne wody, a nie jak najszybciej spuścić wodę opadową do morza. Brać przykład ze Słowacji i robić tysiące mini tam spowalniających wodę, a nie jak teraz betonowe koryta, które zapobiegają wchłonięciu jakiejkolwiek wody.

A ja jestem z PIS i mi się należy a w dodatku robię na kopalni. Należy mi się i koniec.

Chyba "wacek"w twoją paszcze

A na boisku pcs przy czaplinieckiej leja na okraglo od tygodnia... I takim nic nie zrobia.... A wiem bo do szkoly tamtedy przechodze i widze... Szkoda gadac...

To Miasto a nie Gmina

Gdyby torfiorze wszystkiej wody z odwodniena wkopów bezmyślnie nie pompowali do kanałów byłoby jej pod dostatkiem,nie tylko na trawniki.

Świadkowie Jehowy wieszczą szybki koniec świata. To tłumaczy dlaczego tak obficie podlewaja trawniki koło zboru. Widziałem wczoraj około godziny 19.30

mój kot też jest mieszańcem

koło biurowca PGE podlewają ostro

Świniarnia musi być zadbana

Tu niby zakaz a przechdzę wczoraj przed budynkiem ZUS-u a tam zraszacze pracują naokragło...

A pieniądze za wodę to chcą.i tak będę lać ile chce

dodaj komentarz
Czytaj także