Rejestracja i logowanie

Wydzielenie kopalni i elektrowni albo upadek? Prezes PGE nie ma wątpliwości i zdradza, ile czasu potrzeba na rewolucyjne zmiany

Wydarzenia 01-07-2020 Autor: Greg
171
Wydzielenie kopalni i elektrowni albo upadek? Prezes PGE nie ma wątpliwości i zdradza, ile czasu potrzeba na rewolucyjne zmiany

Wojciech Dąbrowski, podczas wizyty w Bełchatowie przyznał, że wydzielenie tzw. aktywów węglowych z PGE to… jedyne rozsądne wyjście. Modernizacja energetyki, zdaniem prezesa PGE, to konieczność, bo inaczej firmom energetycznym grozi upadłość. Dlatego wydzielenie aktywów węglowych to jedyna alternatywa, aby koncern mógł dalej funkcjonować. Zapytany o to, kiedy taki scenariusz może zostać zrealizowany przyznał, że może to nastąpić w ciągu dwóch lat od podjęcia ostatecznej decyzji w tej sprawie przez rząd.

Prezes największej energetycznej firmy w Polsce, w skład której wchodzą bełchatowska kopalnia i elektrownia, podczas wizyty w Bełchatowie potwierdził, że najpóźniej za 20-25 lat czeka nas potężna zmiana w energetyce, co będzie prawdopodobnie wiązało się z konsekwencją odejścia się od używania węgla jako podstawowego paliwa. Jak podkreślił, przed koncernem PGE GiEK dziś stoją potężne wyzwania i transformacja.

- Wszelkie dziania Komisji Europejskiej idą w tym kierunku, aby węgiel wyrugować z używania w źródłach wytwarzania. Jako PGE mamy już z tym problemy. Na przykład z pozyskaniem taniego finansowania czy ubezpieczeniem naszego majątku. To co musi się wydarzyć w ciągu 20-25 lat jest nieodzowne – powiedział Wojciech Dąbrowski podczas wizyty w Bełchatowie.

Prezes PGE przyznał, że spółka ma na to jasny autorski pomysł, który spotkał się ze wstępną aprobatą rządu. Jego zdaniem, sensowne wydaje się powołanie osobnego podmiotu, podległego Skarbowi Państwa, który nadzorowałby „źródła energii oparte o paliwo węglowe”, które przez najbliższe 20-25 lat dalej prowadzić będą swoją działalność. To umożliwiłoby realizację przez PGE "ambitnego planu transformacji polskiej energetyki ku źródłom odnawialnym".

- Wyzwania przed nami są potężne i zdajemy sobie sprawę, że będzie to wywoływało pewnie napięcia, ale jesteśmy od tego, aby przeprowadzić to w ścisłej współpracy ze stroną społeczną. To pracownicy są sercem tej spółki – mówi Wojciech Dąbrowski.

Wojciech Dąbrowski podkreślił, że pomysł wydzielenia aktywów to jedyna szansa, aby móc dalej kontynuować pracę ku rozwojowi PGE. Zaznaczył, że pozyskanie taniego finansowania jest niemożliwe dla przedsiębiorstw, które posiadają w swoich zasobach źródła energii oparte na węglu. Według prezesa PGE, wydzielenie aktywów węglowych jest jedyną alternatywą, aby koncern mógł dalej funkcjonować i zapewnić bezpieczeństwo energetyczne klientom. Nie zabrakło też mocnych słów i ostrzeżenia przed czarnym scenariuszem.

- Obecna sytuacja jest bardzo trudna dla polskiej energetyki. Jesteśmy właściwie na rozstaju dróg. Albo pójdziemy twardo w kierunku modernizacji, albo grozi nam upadłość polskich przedsiębiorstw, a to w konsekwencji może doprowadzić do tego, że one już po prostu nie będą polskie. Upadną i w konsekwencji będziemy pozyskiwali energię z importu, a przecież nie o to chodzi – powiedział prezes Dąbrowski.

Kiedy więc może dojść do wydzielenia kopalni i elektrowni z PGE? Według prezesa Dąbrowskiego najpierw ostateczne decyzje muszą zapaść na szczeblu rządowym. Prace koncepcyjne nad wydzieleniem aktywów węglowych do osobnego podmiotu rząd już rozpoczął. Minister Jacek Sasin przyznał, że mogą potrwać one kilka miesięcy. Jeśli PGE dostanie zielone światło od rządu wówczas, według szefa koncernu, proces wydzielenia potrwałby około dwóch lat. Łatwo więc policzyć, że bełchatowskie zakłady w nowej spółce mogłyby znaleźć się już jesienią 2022 roku. Nie można wykluczyć jednak, że cały proces może się wydłużyć.

- Jeśli zapadnie decyzja, że rzeczywiście ten pomysł i projekt przejdzie do realizacji, bo przypominam decyzja musi zapaść na poziomie rządowym, to będzie się odbywało to w perspektywie około dwóch lat. Robiliśmy takie procesy np. połączenia sześciu elektrociepłowni, które kiedyś były w GiEK, to ten projekt zajął nam półtora roku. Projekt wydzielenia aktywów węglowych będzie miał jednak znacznie szerszy zakres. Technicznie na papierze wydzielenie jest proste, ale wydzielenie procesów, systemów i zakresów działań będzie bardziej skomplikowane – stwierdził Wojciech Dąbrowski.

Zaznaczył też, że cały proces będzie odbywał się w ścisłym dialogu ze stroną społeczną, a wszelkie takie decyzje będą zapadały w uzgodnieniu z pracownikami. Szef energetycznego koncernu podkreślił, że otoczenie na rynku energetycznym dynamicznie się zmienia. Jak dodał, przez najbliższe 20-25 lat PGE będzie korzystało z węgla, ale Odnawialne Źródła Energii będą coraz mocniej wchodziły do miksu energetycznego.

- Decyzje w energetyce są długofalowe. Komunikujemy to naszym pracownikom i klientom właśnie teraz, aby wiedzieli w jakim kierunku zmierzamy. Chcemy być uczciwi wobec pracowników. Musimy razem usiąść do stołu i podjąć decyzję, w którym kierunku mamy iść. Czy chcemy istnieć i być dalej liderem, czy po prostu w konsekwencji upaść, bo dziś nie ma innej alternatywy - powiedział prezes PGE. 

komentarze (171)
Dodaj komentarz

Czy to jest ta sama ekipa która tworzyła BOT i później PGE?. Oskubali energetyków i teraz hajda w drugą stronę. Przecież kiedy tworzono BOT mówili to samo. Przecież w tym samym czasie kiedy tworzono giganta PGE zachód Europy robił całkiem coś innego. Teraz budzą się z ręką w nocniku. Tą sprawą powinna zająć się prokuratura i sprawdzić ile na poprzedniej przemianie w PGE zarobili mondrale od gospodarki a kasa do zwrotu.

Gdyby Pani "Irena i Józek" dostali godziwą emeryturę za swoją uczciwą pracę, z pewnością zainstalowaliby ekologiczne ogrzewanie do swojego domu. Jeśli nie mają takiej emerytury jak emeryci z "torfu", to palą tym najtańszym "paliwem", przecież jeszcze muszą sobie kupić chleb.

Do emerytury dociągnę na węglu. Potem sam stanę w pierwszym szeregu krzyczących żeby kopciucha zamknąć. Jak cena prądu podskoczy o kilkaset procent to się ekologia skończy.

To myśleć przy głosowaniu trzeba. Obecny prezydent podpisze wsxystko co pis wymyśli. Więc powiedzmy mu do widzenia, bez powrotu...

No tak... Nikt nas potem nie będzie zalowal, będziemy mieć to co chcieliśmy, tylko w kieszeniach pusto będzie..... Eliminacja PAD... Moze jeszcze nie wszystko stracone???

Tak sobie patrzę na tą sytuację i czekam jak ona się rozwinie i jednocześnie dochodzę do wniosku że strona społeczna jakoś niezbyt efektywnie reprezentuje pracowników. Musicie poszukać przyczyny i szybko ją wyeliminować bo za chwilę będzie pozamiatane. Kiedyś było to nie do pomyślenia bo byliśmy młodzi i chcieliśmy poprawić byt załogi , dzisiaj tak się zachowują starcy którym już nic się nie chce bo emerytura na horyzoncie i nie można psuć relacji z dyrekcją.

Miniaturow zielony prezrsik, przyjechał chyba uspokoić sytuacje. Wyciągnął z rękawa drobne i łaskawie rzucił plebsowi. Opowiedział eko bajeczkę i zapewnił ze kocha wszystkich pracowników z tej wsi. Jednak jego zapewnienia są kurewsk0 niewiarygodne, gdyż za jego plecami stała kryśka z krainy żubrów. Ta sama Która otwarcie drwi z strony społecznej i gardzi pracownikami. Osoba która uwłaszczyła się na państwowym majątku ( Supon usługi ). Miniaturowy prezesik przy okazji okazał się gościem który po pijaku jeździł na rowerze i oszukiwał urzędników państwowych wyłudzając duplikat stracone za punkty prawo jazdy. Wsadź sobie te ochłapy w kieszeń, kupić to sobie możesz buciki na koturnie a nie mueszkańcow Bełchatowa.

Rozwiązać i nie będzie kłótni.

Ile tu fachowców od zarządzania, skoro każdy taki mądrala to trzeba było zakasać wcześniej rękawy i doradzić zarządowi PGE co ma zrobić. A teraz wielki lamęt

Nie każdy ma ochotę współpracować z kolesiem który jeździ rowerem na podwójnym gazie i oszukuje urzędników państwowych.

Ten koleś jest od niedawna prezesem, wcześniej był ktoś inny.

To wymóg niekaralności potwierdzony odpowiednim zaświadczeniem przy ubieganiu się o pełnienie funkcji Prezesa Spółki Skarbu Państwa już nie jest dobrą praktyką? A podobno takie wysokie standardy obowiązują w PGE.

Nowa spółka to cała infrastruktura kadrowa! I znowu trzeba będzie powołać nowy zarząd, nowych prezesów , dyrektorów aż w końcu węgiel skończy na dnie, bo wszystkie ewentualne zyski pójdą na opłacenie wysokich finansowo stanowisk!!!

Wydzielić, Powołać fachowców z doświadczeniem w branży. Podlasie won na mysią do warszawki albo do puszczy żubry paść ( chociaż to może być zbyt ambitne zadanie) spółka powinna sprzedawać energię bezpośrednio, bez żadnych cwaniaków pośredników. Zyski na rozwój i wspieranie regionu a nie na transfer do cwaniaczków jeżdżących po pijaku na rowerze.

A jaka przeszłość ma Pielucha, jej Mariusz od inwestycji w KWB. Postępowanie karne za starostowanie w Pajęcznie. Tak wygląda państwo w wykonaniu prawnych i sprawiedliwych.

Cały PIS w pigułce. Dojną zmiane dajcie nam a 500+ju,ż macie!!! Przecież!!!

Pielucha z Mariuszem zbiera na mecenasow?

To postępowanie trwa od 8 lat, grają na przedawnienia. Tacy prawi i sprawiedliwi. Tacy posłowie. PiS to kłamstwo i oszustwo.

Czas najwyższy ich stąd wypierdolić bo od pierdolenia tego pajaca robi się po prostu niedobrze!!!

Na stanowisku prezesa dużej spółki skarbu państwa osoba z wyrokiem. To się w głowie nie mieści.

To tak samo jak Mariusz od Pieluchy ma wysokie stanowisko

Takie wysokie ze nikt go nie zna ?

Taa ale znają go zawistni koledzy co stanowisk nie dostali i żółć ich zalewa od 4 lat

..."Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi"...

Za 500+matke sprzeda o innych rzeczach nie mówię bo chołota bolszewicka nie zrozumie!!!

Powinna tam zajrzeć komisja NIK z prokuraturą, najlepiej krajową.

Państwo PiS na kredyt. Spłacimy go my: konsumenci i podatnicy. Potrzebne pieniądze na rozdawnictwo, nie na ratowanie PGE niestety.

No to pan prezes ma fajną przeszłość. Jeździł po pijaku, oszukiwał urzędników.... kandydat idealny na prezesa spółki skarbu państwa.

W tym pge to alkomat powinni zamontować emoji

Kasować to nieróbstwo .Parę tysięcy pracowników a jak remont to trzeba na ten okres zatrudnić monterów, spawaczy,rusztowaniowcow i innych operatorów. Są goście co tylko przychodzą na PGE i zbierają kapsle.To jest ok? Likwidować i niech sobie radzą. Nie uratuje was ani czaskowski a ni Duda.

Nierób to cię zrobił i jak widać niedorobil tempy cebulaku

Lepiej niech powiedzą prawdę komu sprzedali abo chcą sprzedać zasoby geologiczne z odkrywki Szczerców bo węgiel jest najmniej ważny

Fragment powyższego artykułu „..... Na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata został skazany Wojciech Dąbrowski, były wojewoda mazowiecki za to, że przy ubieganiu się o wtórnik prawa jazdy okłamał miejskich urzędników. Okazało się, że chciał otrzymać nowy dokument mimo, iż powinien zdawać ponownie egzamin, gdyż przekroczył limit punktów karnych. Były wojewoda mazowiecki przekroczył dozwolone 21 punktów karnych, gdy został złapany na jeździe po pijanemu rowerem. Mimo to przy ubieganiu się o wydanie wtórnika prawa jazdy Dąbrowski zaznaczył rubrykę, zgodnie z którą oświadczał, że dokument nigdy nie został mu zatrzymany......„

i do tego jeszcze prywatyzatorka z krainy żubrów.

jak można było nie zaprosić na briefing #kłamczucjy???????????????????????

Odczep się w końcu od tej Pieluchy, To już nudne

mnie nie nudzi ani temat Pierduchy ani kłamczuchy

no kliknij jeszcze 100 czerwonych łapek sługusie kłamczuchy

Ci od Pieluchy to chyba nie mają nic do roboty w PGE, tylko czerwone łapki stawiają. Z drugiej strony co mają robić jak na niczym się nie znają, to darmozjady.

O i nowa pani dyrektor w zakupach pewnie tutejsza hahaha

Jak wszyscy nowi - też z PSG

Właśnie skąd ona przyjechała ? Koleżanka kryski czy kadra z Rybnika ?

Może kolejna kuzynka ? Może ma dużą rodzinę

Oj jo joj Krystyna z gazowni, ta od Żubrów czyta komentarze, bo wszystko negatywne na jej temat znika , ha ha ha. Nie lubi krytyki !!

Z kopalni, elektrowni i spółek wydzielić tych od posłanek z Pajęczna i Radomska. To darmozjady i niekompetentni ludzie.

A Łysek z pokładu Pieluchy doi jeszcze kopalnianą kasę?

Kruk krukowi oka nie wykole

Jego nie ruszą będą ostro zamiatac powcow i ich pociotkow dyr tech na elektrowni juz polecial

Twoje ip niedługo będzie mi znane a wtedy bedziesz cieniutko piszczał ....

Mam takie pytanie Dlaczego ja muszę wymienić piec tz kopciuch na eko bo jestem trucicielem a elektrownia która emituje taką ilość trujących substancji i zatruwa całe województwo łódzkie ma dalej funkcjonować i truć ludzi Największą zachrowalnosc na raka w Polsce jest właśnie Łódzkie i jest to spowodowane właśnie przez elektrownie a nie ze ja palę w piecu drewnem i ten piec właśnie wymienić bo jest zły

Człowieku, paląc w piecu wszystkim mniej szkodzisz, aniżeli elb ? Co2 jest to gaz potrzebny do syntezy roślin. I to co2 cię truje ? Poczytaj sobie książki np. Z chemii, dużo się z nich dowiesz

Elektrownia ma stale monitorowany poziom emisji spalin i ich składu. To nie lata 80, gdzie w takich zakładach waliło się w atmosferę wszystko co się spaliło. Są surowe normy których muszą przestrzegać. Nie ma ich natomiast pan Józek, który zrobił sobie deal i kupił za pół darmo stertę starych podkładów kolejowych do palenia w kopciuchu, oraz pani Irena, która zrobiła latem remont w domu a zerwana boazeria starczyła jej na darmowe grzanie chałupy przez zimę.

Czy pani poseł z Bełchatowa deklarowała swoją obecność na jutrzejszej pikiecie?

tak będzie tradycyjnie przed siedzibą gieksy z szalikiem GKS

Ona to lansuje się teraz po rynkach, kampanie robi, wiec nie sądzę, żeby przyszla

te admin, weź się do uczciwej pracy a nie tylko minusujesz niewygodne dla was posty

Nie, a po co?

Tyr ... tyr ... tyr ... tyr ... tyr ....

Wyszedł zaśpiewał „ zielono mi” wygłosił płomienne przemówienie jak dba o pracowników a w tle postawił indywiduum które zwalnia pracowników jak leci. Prawda i szczerość aż bije z tych ocząt. Zreszta spójrzcie na Krystynę od żubrów przecież ona tez ma na twarzy wypisaną troskę o pracownika. Ludzie z sercem na dłoni a wokół same wilki. Eh.

Zawada od śmieci to był super gość, nie.

Przy tej ekipie to był mesjasz polskiej energetyki emoji

Taki był z niego fachowiec jak Tz ciebie energetyk.

A Polak jak zwykle ,w gębie mocnyemoji

Związki zawodowe z "odkrywką" na czele to grabarze tego regionu...Olejnick kij ci w...

Ocena w punkt

Jak to jest ze ktoś mówi ze tak bardzo dba o pracowników i jednocześnie przysyła kogoś kto jawnie gardzi pracownikami i stroną społeczną.

Ktoś tu wcześniej napisał bardzo dobry scenariusz ale niestety jest już skasowany. Leciało to tak: wydzielamy kopalnie i elektrownie z pge, niekompetentne podlasie wypad na mysią ewentualnie żubry doić w puszczy. Zatrudnić fachowców od energetyki i będzie się to kręciło. Tylko nie łączyć z zadłużonym kamiennym.

I najważniejsze: elektrownia sama sprzedaje swój prąd, bez żadnych pośredników i spółek. Zyski dzielone między kopalnią i elektrownią na bieżącą działalność i remonty. Pozostała część inwestowana w rozwój regionu i nowe miejsca pracy. Proste i logiczne, a nawet komentarz skasowali.

i tu się mylisz,PIS dogadał się z Brukselą w sprawie likwidacji Bełchatowa,zostało jakieś 10 lat,w zamian Polska dostanie troche kasy,a pracownicy likwidowanych kopalni i elektrowni ,no cóż PIS ma to w d...

To przerosło podlaską myśl menadżerską.

To jutro Adaś, kolega Pieluchy będzie dymił. Ciekawe czy posłanki wydeleguja tych swoich zadymiarzy, darmozjadów i nieudaczników. Adam pokaż na co cię stać.

Podpisz się wreszcie „sekretareczka” i tak wszyscy wiedza ze to ty.

Sekretareczka- kuzyneczka

W Bełchatowie to sami kuzyni i pociotki, przede wszystkim od Kaczorowskiego.

A jak sprawa pośredniaka w Sulmierzycach wyjaśnia się, dyrektor ekonomiczna jeszcze jest zatrudniona?

Ktoś tu opowiada o tym jak dba o pracowników jednocześnie przysyłając kogoś kto jest zaprzeczeniem wszystkiego co mówi.

kłamca zawsze bedzie kłamcą. co sie dziwić to przy****s Sasina, tego od kart do głosowania za 70 mln zł które poszły błoto. Gwizdy, i oni będą nas uczyć prąd robić ? 

A na czajke ile poszlo milionow ? Chyba wiecej niz na karty, no i to wina platfusow bo powinna byc kidawa to sie obsrali

Brawo PiS macie mój głos. Kopalnia i Elektrownia to przeżytek !

Wiesniacy z Bełchatowa informują iż maja piękna taczkę w kolorze eko green

Uczcie się Pisowcy ! Tak robi się wyborczą kampanię ....., trzaskowskiemu emoji emoji emoji

No to na się duet trafił. Partyjny kacyk kłamczuszek i prywatyzatorka.

Ten człowiek mówi o tym jak ważni są pracownicy. A za jego plecami stoi persona która jawnie szydzi z pracowników i mieszkańców regionu.

Zgoda, modernizacja energetyki to priorytet ,potężne wyzwania i transformacja a wydzielenie aktywów węglowych dlatego tylko ,aby koncern mógł dalej funkcjonować . Proszę jednak nie zapominać o fakcie,żeby ten koncern w ogóle zaistniał ,to wykorzystywane były przede wszystkim aktywa węglowe.Dlatego szeregowy mieszkaniec Bełchatowa,któremu od samego początku ogłasza się i publikuje że/ K.W.B. W Bełchatowie to główne źródło węgla brunatnego na którym opiera się Elektrownia Bełchatów/ czuje się wykorzystywany nawet medialnie. Ważne niekorzystne zjawiska jakie towarzyszyły odkrywce, przynosiły straty /wstrząsy tektoniczne czy osuszanie terenu,zdewastowane drogi/.Dlatego szeregowy mieszkaniec Bełchatowa i okolic może czuć się oszukany jak słyszy gloryfikację Gminy Kleszczów, tylko dlatego ,że odbył się cwaniacki podział na Gminy a Suweren nie miał na to wpływu.

Panie Prezesie - oczywiście ze jest alternatywa - wyjść z tej chorej UE!

No Pawełek chyba zapomniałeś jak było przed UE albo na kupkę mówiłes wtedy papu. To Ci przypomne albo opowiem. Praca to była deficytowe. Umowa o prace była zawsze ale obiecana. Kadrowa zawsze ją właśnie przygotowywała ale nie mogła czegoś tam zgłosić i tak pracowałeś na obiecanej umowie latami. Wypłata też oczywiście była, ale nigdy na czas i nigdy w umówionej kwocie. Były tez możliwe nadgodziny - niestety decydował o nich pracodawca i były to tak zwane nadgodziny usprawiedliwione, niepłatne. Za granicę mogłeś jechać, ale musiałeś mieć paszport o który musiałeś wnioskować ale to już nie problem bo się dało. Gorzej było na wszystkich granicach. Jak jechałem do grecji, to na każdej granicy stałem od 1 do 10 godzin a dodam, ze do Grecji jest więcej granic niż jedna. Nasze zarobki przy zarobkach w unii były żartem, teraz są juz przynajmniej porównywalne (może nie jeszcze to co by się chciało, ale porównywalne). Więc jeśli teraz pisze, ze są porównywalne a wtedy nie były to pomyśl sobie jaka była skoro tamtej nawet nie porównuje.

Brawo, wreszcie ktoś ma odwagę podejmować słuszne i racjonalne decyzję.

A kopidołki dalej głosują na PiS.

To jest pech PiSu. Kto by nie był przy władzy to i tak węgiel brunatny jest BE dla UE. Skoszarują nas, zmuszą do zamknięcia, a później wycisną jak mokry ręcznik sprzedając swoją energię.

To trzeba Unii pokazać środkowy palec! Ale nie bo nie będzie euro na parki, skwerki i inne ****relki. Świetne miejsca do spędzania wolnego czasu na bezrobociu.

Wyjedź jak ci sie nie podoba judaszu

Ale Adaś wypuścił swoich hejterów emoji Jadą po pani prezes bez litości.

Ale my od żadnego Adasia nie jesteśmy, prawdę piszemy

O już w pracy? Obudziliście się? Hejt hejtem pogania.

Co jest HEJTEm stwierdzenie faktu opisanego we wszystkich mediach ????

obojętnie jaka partia będzie przy władzy, UNIA powiedziała koniec za kilkanaście lat i już. i żadne protesty nie pomog

Jakie 20 lat .wegiel brunatny jest skreslony przez Unię jako najbardziej emisyjnej paliwo. Max 10 lat i po bełchatowie

kacyk partyjny, co ten facet ma wspólnego z energetyką ? 

57,32% Macie co chcieliście. Pretensje do siebie a nie do Pana Boga!

Tam gdzie pojawia się organizator Smoleńsk Tour przychodzi armagedon.

Żubry doić a nie w pegiełe zarządzać.

ZUS też miał paść.. ...Tusek rozkradł nasze pieniądze z OFE... ..Kopalnia i elektrownia, razem, to mniejsza kasa na stołki dla nowych prezesów i sekretarek... ...Jak podzielę swoje 4ro pokojowe mieszkanie, na cztery oddzielne lokale... ..to mniej zapłacę za ich użytkowanie? ..jak sobie wprowadzę do każdego z nich, kochankę i spłodzę z nią dzieci, to wyjdzie mi ten business taniej niż przy jednej żonie i podobnej ilości dzieci??? Kumple miejscowych kacyków szukają POsady.. ..dobrze płatnej. Recepta??? ..wywalić tego kaznodzieję z roboty.. ..niech poczuje komfort bycia wolnym od prawdziwych problemów.

Wyłączcie ten odór, wali od kilku godzin

Czy ten człowiek był trzeźwy kiedy to mówił ? Tak tylko pytam bo coś tam w internetach piszą .....

Widzę że pan Jacek i jego ludzie robią wszystko aby wygrał...... czaskoski

„..... Na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata został skazany Wojciech Dąbrowski, były wojewoda mazowiecki za to, że przy ubieganiu się o wtórnik prawa jazdy okłamał miejskich urzędników. Okazało się, że chciał otrzymać nowy dokument mimo, iż powinien zdawać ponownie egzamin, gdyż przekroczył limit punktów karnych. Były wojewoda mazowiecki przekroczył dozwolone 21 punktów karnych, gdy został złapany na jeździe po pijanemu rowerem. Mimo to przy ubieganiu się o wydanie wtórnika prawa jazdy Dąbrowski zaznaczył rubrykę, zgodnie z którą oświadczał, że dokument nigdy nie został mu zatrzymany......„

Dodałbym też wysokie standardy moralne Pis

Szczególnie tych od Pieluchy.

A co na to antek chytra baba z radomska i pampersowa? Nawsadzali swoich i teraz cichutko siedzą. To dzięki nim jest jak jest.

Ta z gazowni jest fajna!!

Taka w sam raz do wożenia taczką emoji

Taka czerwona białostocka dziołcha

No proszę miał być Złoczew i świetlana przyszłość a grożą upadłością. A wystarczy wypowiedzieć pakiet klimatyczny i wtedy UE może nas cmoknąć z karami za CO2. Bo to właśnie te kary emisyjne doprowadzają do takiej sytuacji. Jednak ani PiS ani PO tego nie zrobią bo już się sprzedali za euro, szekle i dolary. POPiS to zakała tego narodu na którą o zgrozo znowu zagłosowało ponad 70% wyborców. Sporo młodych głosuję inaczej bo w końcu chcą coś zmienić, ale stare dziady zapatrzone w dwie telewizje widzą tylko POPiS i zały czas głosują na tą zdradziecką bandę Kiszczaka.:[

Lepszy upadek

Pamiętacie, że to nie jest decyzja prezesa PGE tylko PiS, na którego tak hucznie głosujecie. Obudźcie się , pięć minut przed dwunastą.

myślę, że jesteś w mylnym błedzie.

Brawo brawo co to za robota jak nie ma co ukraść.

Beato, posłanko Stąd, zostaw na chwilę tego kota i wypowiedź się merytorycznie w tak ważnej sprawie.

Weźcie się już w tych Sulmierzycach uspokójcie, bo macie jakiegoś pier...lca na punkcie tej Pieluchowej, a nas to nic nie obchodzi.

No to pięknie. Czyżby pge zarządzała osoba skazana przez sąd ???

A Pielucha , Łysek z 6 piętra też mają sprawę karną i co. Tak wygląda Polska prawa i sprawiedliwości.

A jego prawa ręka to prywatyzatorka zpodlasia. Cudny duet

Tak patrzę na to z boku i mam nieodparte wrażenie że to wystąpienie to jawny SABOTAŻ ze strony zarządzających. Takie wystąpienie przed drugą turą to najzwyklejszy strzał w kolano.

No i dobrze ze strzał w kolano. Najlepiej w kolano PiS. Ludzie, myślcie zanim oddacie głos na pis w 2 turze

Co ten gość chciał osiągnąć w EBE takim wystąpieniem przed 2 turą ?? No chyba nie zadziała to pozytywnie na wynik Dudy

No skąd! Antoniego schowali na kampanię a przyjechał do B. przed samymi wyborami i miał pełną salę. Cokolwiek by teraz nie powiedzieli ludzie i tak zagłosują na Dudę, takie to Podkarpacie w centrum Polski. Tamtych zalało bo PiS odpuścił budowę wałów, nas zaorzą a miłość wyborców nie ustanie.

I oby nie wpłynął do dodatni wynik Dudy! Przyjechal bo myślał że ciemniaki w belchatowie.... Zna statystyki z jakim wykształcenie głosowali na pis..

Ale zanim pomyślał że tu ciemniaki to spojrzał na wynik wyborów w powiecie. Ja to wiedziałem już po poprzednich wyborach.

Nikt rozsądny i mądry nie powinien 12 lipca głosować na Dude

Trzeba było w piątek przyjechać zielony karaczanku. I jeszcze sobie to toś z tylu ustawił żeby jeszcze bardziej chyba pod kur wić wszystkich pracowników.

Boi się, przyjechał w ukryciu z nienacka do Belchatowa. Szkoda, ze nie pod osłoną nocy. W końcu u nich to modne

Ziomek pitoli jacy to pracownicy ważni a za nim stoi panna która otwarcie gardzi pracownikami.

Ty, zwolniony. Nie skamlaj.

Ale wyodrębnia cała giekse? To w czym problem? Kiedyś był sam bot i było lepiej jak teraz... Chyba zapomniał że całe PGE z tego się wywiodlo

Jak wydzieli samą GIEK to nie ma problemu bo się utrzymamy, ale on chce połączyć z górnictwem kamiennym, który ma baaaardzo duże straty. Wiec pomyśl jak to się skończy

Ojczyzna dojna, jak obiecywał PAD... Doili region, doją i będą doić!

Jak wam tak bliski jest los pracowników to trzeba było te płomienne mowy wygładzać w piątek przed przedstawicielami strony społecznej a nie dziś ciachaczem karaczan przyjechał przeczytał z kartki i spierdzielił na mysią do Warszawy. W sumie to wyglada jak taka polna myszka.

Tchórze on i ona. Tak zachowują się zakompleksione liliputy

No jak tam Krystyna robi porządki w spółkach?

Jedyne co robi teraz to pod siebie ze Stachu o wypłakanych stołek.

Te dwie persony jeszcze nie wiedza co je czeka. Będziecie na kopach wylatywać z Bełchatowa, nie Wy ten Bełchatów budowaliście żebyście go mogli niszczyć. Będziecie sie tłumaczyć przed Prezesem z Żoliborza czemu w Polsce prądu nie ma jak kopalnia i elektrownia stanie. Myślicie, że z durniami macie do czynienia ! Grubo się mylicie.

Tak właśnie myślą. Ona zreszta mówi to otwarcie.

Naiwnyś jak dziecko. Myślisz że to kosmici teraz podejmują decyzje? Prezes oddał Jackowi rządy nad spółkami za wierność i tyle. Ale głosuj na PiS, pińceta dali więc morda w kubeł xD

Szanowny panie, szanowna pani. My wieśniaki z prowincji (cytat) zapewniamy, że mamy taczki rownież w kolorze .......zielonym.

To jest EBE..... przeliczyłaś się.....

Stadninę chcieli wziasc bo COVID ? Ha ha ha. Konie przecież nie chorują, jaki kłamca !!!! Myśli, ze trafił na mało ogarniętych ludzi.

Kryska nawet nie chce jednego dnia spędzić w Bełchatowie, czyżby bała się zarazić małym miastem ? Codziennie bryka do Warszawki. Ciekawy jestem kto płaci za paliwo ?

Jej sekretarka może. A nie ona tez jeździ do Warszawki, tylko, ze osobnym służbowym samochodem. W końcu R O D Z I N A N A S W O I M 

Widzę, że niektórym to alkohol na głowę uderza. Plotka, plotkę pogania. Zero trzeźwego myślenia.

Co wy na to mondrale z kopalni i elektrowni grunt to pełne brzuchy co? To macie

Co my na to, zobaczysz już wkrótce.

Nie głosowaliśta na chłopoka z Bełchatowa co by poslym zostoł. To tera mota

I Wy bełchatowskie buraki wierzycie Dudzie, źe będzie Złoczew. Głosujcie na niego w drugiej turze. Hahaha

Czy mi Duda da czy czaskowski zabierze dwa razy tyle to mam to w d..u.pi..e . Jestem za tym żeby to zlikwidować

Pali się **** burakom bełchatowskim. W końcu będziecie mogli się przekonać jak to jest żyć na poziomie normalnego człowieka. A nie tylko ściągać kasę za nicnierobienie. Banda zachłannych nierobów.

Może czas pozbyć się polityków zatrudnianych przy każdej zmianie władzy z pge

Kompromitacja dla obecnego Prezydenta, obiecał co innego! A w artykule reklama z kampanii Dudy, jak wstydu nie macie redakcjo ddbelchatow!!! Chamstwo i prostactwo w tej mieścinie.

Hehe ta reklama wyświetla się automatycznie

Oto deklaracje władzy dla mało inteligentnego elektoratu! Ażeby tak potraktować Swoją twierdzę to grunt musi palić się pod nóżkami. Wam Platfuski też się oberwie przy okazji. Prywatyzacja kombinatu i porządki na podwórku uratują tylko rejon od upadku!

Dzię- ku- jemy ! An - drzej- Du- da !

No głupki pisowskie z Bełchatowa dalej będziecie głosować na PiS. Takie są właśnie obietnicę PiS.

A co Wam obiecał czaskowski, pewnie że będzie Złoczew ha ha ha.

Koniec Bełchatowa blisko, już sam PiS o tym mówi...jeszcze ktoś marzy o Złoczewie ?

Macierewicz powiedział w roku 2019 ze odkrywka Złoczew na pewno bedzie.

oczywiście, jak śmigłowce, czy łodzie podwodne, lodołamacz etc...

No do urn pasterze. Wasza władza się za was bierze. Będzie bieda w tym mieście .

Połączyli KWB Bełchatów z PGE wydoili i teraz trzeba sie pozbyć zbednego balastu. Brak słów...

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także