Rejestracja i logowanie

Wojsko wzywa! Kwalifikacje w powiecie bełchatowskim

Wydarzenia 07-02-2019 Autor: powiat-belchatowski.pl
18

14 lutego w powiecie bełchatowskim rozpocznie się kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 2000 roku. Powiatowa Komisja Lekarska będzie pracować w Bursie Szkolnej przy ul. Czaplinieckiej 66 w Bełchatowie. Łączna liczba osób podlegających w tym roku kwalifikacji wojskowej w powiecie bełchatowskim to 651- rok temu było 691.

Kwalifikacja wojskowa w powiecie bełchatowskim rozpocznie się 14 lutego 2019 r. i trwać będzie do 15 marca 2019 r. Za przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej na terenie powiatu odpowiada Starosta. Jej organizacją zajmuje się Wydział Spraw Obywatelskich starostwa.

Wojewódzki plan kwalifikacji wojskowej dla powiatu bełchatowskiego przedstawia się następująco:

  • 14-27 luty Miasto Bełchatów,
  • 28 luty i 1 marzec - GMINA Bełchatów,
  • 4 marzec - Gmina KLESZCZÓW,
  • 5 marzec - Gmina Drużbice ,
  • 6 marzec – Gmina Rusiec,
  • 6, 7, 8 marzec – Gmina Szczerców.
  • 8, 11 marzec – Gmina Kluki,
  • 11, 12, 13 marzec – Miasto i Gmina Zelów,
  • 14 marzec – Kobiety ,
  • 15 marzec -osoby powracające z badań.


Dzień 14 marzec przeznaczony jest dla kobiet, które kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych lub na kierunkach psychologicznych.
 

Na czym polega kwalifikacja wojskowa?

Obowiązek stawienia się przed komisją wojskową polega na stawieniu się przed się przed wójtem lub burmistrzem (prezydentem miasta), powiatową komisją lekarską oraz wojskowym komendantem uzupełnień. W czasie kwalifikacji organy te urzędują w jednym lokalu.

Ci, którzy na kwalifikację zostają wezwani po raz pierwszy, muszą zabrać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport), dokumentację medyczną (jeżeli taką posiadają), aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm oraz dokumenty potwierdzające wykształcenie, kwalifikacje zawodowe lub zaświadczenie o kontynuacji nauki. Osoby, które już brały udział w KW, powinny zabrać: dokument potwierdzający tożsamość, bieżącą dokumentację medyczną z wynikami specjalistycznych badań z okresu ostatnich 12 miesięcy oraz książeczkę wojskową. 

komentarze (18)
Dodaj komentarz

Ludzie to tylko kwalifikacja, taki spis z natury, muszą sobie wojskowi z WKU policzyć ilu mają młodych na czas W. To nie kończy się w koszarach jak nie chcesz - służba w wojsku to prestiż, tam idą ludzie z wykształceniem albo znajomościami. To nie łapanka jak kiedyś!

Ludzie, który Wy jesteście rocznik? Same cioty i lalusie widzę. Tak na dobrą sprawę, żaden z Was chyba nie był w żadnym wojsku, ale wyszczególnione wszyscy.

Teraz to rodza cie cipki nie faceci lalusiowate fryzurki ubiory zachowanie jak laleczki. Malowane buzki depilowane solaria maseczki. Szok.

70% poborowych nadaje się "grać w grę " mają problem z zajęciami na WF-ie typu bieg czy skok a gdzie wojsko dla nich.

Biorąc pod uwagę fakt, że część młodzieży wyjeżdża na ferie zimowe z miasta gratuluję osobom ustawiając terminy. Przestaje się dziwić, że w mieście są korki. I nie wynika to z nadmiaru samochodów.

Wojsko to nie ferie. .. Raus

Tym lalusiom w rurkach skończy się w wojsku ruhanie i dawanie **** po krzakach. Wojsko to nie Bełchatowskie krzaczki parkowe.

Lalusie w rurkach już panikują i patrzą gdzie uciekać.

Do wojska idą tylko niedojdy życiowe. ot co !

raczej mordercy

Nie prawda, bo ciebie nie wzięli.

Przecie to tylko kwalifikacja a nie pobór.... Mieszkaniec powiatu

Nareszcie ****usze w rurkach dostaną porzadny wycisk poznaja smak prawdziwego zycia a jak nie....... To zadna strata bo pożytku z nich za grosz..!

Porządny wycisk zwiazany ze zdjęciem koszulki i pokazaniem ptaka przed lekarzem ? Bo na tym to polega emoji

Taaak, wojo nauczy ich kurest...wa i ćpania, świetnie!! Na co te pobory, jak chce niech idzie sam!!

**** i ćpanie w wojsku ? Chyba nigdy w nim nie byłeś skoro tak mówisz...emoji

Ja byłem w 2001. Palenie zielonego i picie to był standard. No i wizyty koszarówek emoji Niejeden później żonę, dziewczynę, poczęstował syfem emoji

Narkotyki sa wszędzie. W wojsku tym bardziej. Chyba ty nigdy tam nie byles

dodaj komentarz
Czytaj także