Rejestracja i logowanie

Wiemy ile wynosi najwyższa emerytura w powiecie. Rekordzista dostaje więcej niż prezydent Bełchatowa

Wydarzenia 15-09-2020 Autor: Emste Foto: poglądowe/pexels.pl
13
Wiemy ile wynosi najwyższa emerytura w powiecie. Rekordzista dostaje więcej niż prezydent Bełchatowa

Emeryt rekordzista w powiecie bełchatowskim inkasuje co miesiąc ponad 11 tys. zł. To prawie dwukrotnie mniej niż wynosi najwyższa emerytura w Polsce. Oddział ZUS w Tomaszowie Mazowieckim, któremu podlega również Inspektorat w Bełchatowie, wypłaca świadczenia emerytalne dla ponad 161 tys. emerytów w regionie. Okazuje się, że rozbieżności są ogromne i wynoszą nawet więcej niż 10 tys. zł. 

Najwyższe świadczenie emerytalne w Polsce to obecnie 22,4 tys. zł - wynika z danych opublikowanych przez portal Business Insider, który przyjrzał się najwyższym i najniższym emeryturom w kraju. W powiecie bełchatowskim, mającym najwyższą średnią zarobków w regionie ze względu na obecność kopalni i elektrowni, najbogatsi emeryci też nie mają się czego wstydzić. O dane poprosiliśmy w tomaszowskim oddziale ZUS, pod który podlega bełchatowski Inspektorat. Okazuje się, że wypłaca on świadczenia dla 161 856 osób, którzy średnio otrzymują 1 720 zł. Trzeba zaznaczyć, że chodzi tu o cały region, podlegający pod tomaszowski oddział – placówka nie prowadzi bowiem takich statystyk dla poszczególnych powiatów.

Wiemy za to, jakie świadczenia otrzymują rekordziści z powiatu bełchatowskiego. Trzeba przyznać, że na ich konta wpływają co miesiąc naprawdę duże kwoty. Najwyższym świadczeniem może pochwalić się mężczyzna, którego udokumentowany staż pracy to 49 lat, 9 miesięcy oraz 23 dni, a pracę zakończył w wieku 69 lat – jego emerytura wynosi 11 408 zł brutto. Co ciekawe, wg. danych z grudnia 2019 roku, emeryt rekordzista dostaje więcej, niż wynosi pensja prezydent Bełchatowa, Marioli Czechowskiej - jej miesięczne dochód wynosi bowiem 10 940 zł.

Na drugim miejscu znalazł się mężczyzna, który przez ponad 46 lat wypracował sobie świadczenie w wysokości 10 797 zł. Niewiele mniej, bo 10 794 zł otrzymuje emeryt, który z ponad 50-letnim stażem,  a na emeryturę przeszedł mając 68 lat.

Kwoty z pewnością zaskakują, jednak nie mniejsze zdziwienie wywołują osoby, których emerytury są najmniejsze. Jak poinformował tomaszowski ZUS, w powiecie bełchatowskim jest mężczyzna, który przeszedł na emeryturę w wieku 67 lat. W tym czasie przepracował 4 miesiące i 9 dni, a jego emerytura wynosi 4,74 zł (mowa tu o udokumentowanym czasie pracy). Co ciekawe, dalej jest to kwota sto razy większa od najniższej emerytury w kraju. Jak informował Business Insider, najniższe świadczenie w Polsce otrzymuje osoba, która przepracowała łącznie 1 miesiąc i 13 dni – jej emerytura wynosi... 4 grosze.

komentarze (13)
Dodaj komentarz

Masz rację ,ale nie do końca.Nigdzie nie jest napisane ile kasy wniósł do ZUS i to jest niesprawiedliwe. Pracownik przepracował 35 lat i ma 1720,-zł a za dodatkowo przepracowane 14 lat ma 9688,-zł. i razem 11408 ,- . To się nazywa poprawna mentalnoć.

A arcy.Głódź tylko machał kropidłem i ma netto 14.500 zł.odprawy emerytalnej dostał 250 tys, to wszystko z "Naszej Krwawicy" ale media o tym milczą bo jak tu pisać coś na arcy. to tacy "dobrzy pasterze" którzy pasą samych siebie. "Tak mówi JHWH Wiekuisty: Biada pasterzom tym którzy sami siebie pasą ! czy pasterze nie powinni paś trzody ? Ks.Ezechiela 34/1-4.

11 koła to jakiś SBek a ten co ma 4 grosze pewnie prowadził działalność gospodarczą i opłacał se sam.

Dlatego powtarzałem, powtarzam i będę powtarzał emerytura powinna być równa dla wszystkich. Widać to w powyższym artykule, ze wysoka emerytura jest dla tego co już dawno się dorobił i ustawił nie tylko swoje życie ale i bliskich. A osoby z niska emerytura dorobiły się jedynie garba. Dlatego podczas czasu na emeryturze każdy emeryt powinien traktowany równo...nie lepiej i nie gorzej. Aby ten co zarabiał dużo i mało miał równe szanse na godziwe życie po wypracowaniu określonych ustawowo lat pracy. Wtedy osoby pracujące na dobrym etacie odeszły by po osiągnięciu wieku i zwolniłyby miejsce młodym. A nie jak to czytamy w artykule 50 lat pracy na ciepłym kopalnianym lub elektrownianym stołku.

Pracujac do takiego wieku trzeba mieć pracę lekką i przyjemną i dobrze płatną aby nie popuścić stołka...

Ja pracowalem od 20 roku zycia i ledwo do 66 dalem rade. Rece mi odpadaja od betoniarki i lopaty i emerytury mam 1200 zl. Ciekawy jestem tych co maja ponad 10tys jak oni sie czuja skoro tak strasznie sie narobili w zyciu skoro maja tak duza emeryture. W koncu im wiecej tym praca jest bardziej ciezka tak?

Trzeba było się uczyć to byś nie płakał żeś głąb o jedyny dach w ręku to łopata i obsługa betoniarko. Nie chodzi o to żeby się narobić jak głupi ale pomyśleć i mieć fach w ręku.

Ale ty baran jesteś, uważasz, że kto by ci dom czy blok wybudował gdyby nie było takiego Pana który stał przy betoniarce i machał łopatą.Ale co ja się dziwię przecież ty z Bełchatowa. Gdzie większość to matoły pracujące w kopalni bądź elektrowni. Tam to są dopiero wykształceni,że zdania poprawnie nie potrafią złożyć. Elita w gumofilcach.

Proszę przyjąć do wiadomości że emerytura zależy od stażu pracy i wysokości składek płaconych do ZUS. Ja mam wysoką emeryturę ale składki płaciłem co miesiąc w wysokości najniższego wynagrodzenia, więc z czegoś ta emerytura wynika. Ktoś płaci przez wiele lat niewiele to i emerytura niska, ale wtedy pretensje do siebie.

Emeryci z PGE mają po 7 lub 8 tys. brutto i to jest taka norma.

Powimni mu jom zambrać i dać komuś biednemu jak ja! Kto to słyszał takie coś!

Trzeba było się uczyć i płacić składki a nie hulać po barach

a ja mam ledwie tysiąc ręciny emoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także